Як вигідно «оцифрувати» школу: 5 інструментів для віддаленої та змішаної освіти

Під час першої хвилі карантину українські школи зі слабким технічним забезпеченням сподівались, що дистанційне та змішане навчання — «це на кілька місяців». Але нова освітня реальність — невблаганна: ми будемо постійно повертатись до віддаленого навчання. Якщо українським учителям знову доведеться викладати дистанційно, у них на робочому місці має стояти надійна техніка з доступом до ключових інструментів, які зроблять навчання цікавим та ефективним.

Комплексний підхід — ключ до якісної освіти в цифрову епоху

У багатьох шкіл немає достойних бюджетів на побудову комплексної системи для дистанційного та змішаного навчання. Але вони можуть скористатись капітальними видатками від держави на закупівлю комп’ютерної техніки — на техніку для вчителів, комп’ютерний клас у школі чи жорсткі диски. Тож головне завдання — витратити кошти з максимальною вигодою для навчального закладу.

Варіант 1

Ви замовляєте до школи доставку «голої» техніки в коробках. Але хто розгорне шкільну хмару та інтегрує її з наявною IT-інфраструктурою школи? Чи буде там ліцензійний софт? Хто виграє від фінансової моделі, в якій не враховано, скільки коштів додатково піде на передплату ліцензійних програм, які знадобляться вчителям?

Варіант 2

Ви можете замовити пакет послуг за аналогічні гроші — бюджетне законодавство дає змогу включити їх у вартість технічного забезпечення. Комплексне рішення передбачає техніку із супутніми послугами: програмне забезпечення, курс навчання для вчителів і супровід IT-фахівця. Тут ідеться про індивідуальний підхід до кожного вчителя та забезпечення педагогів інструментарієм, який вони використають для якісної побудови дистанційного й змішаного навчання.

Як зв’язати IT-інфраструктуру та шкільну хмару?

Надія Омельченко, віцепрезидентка компанії «IT-Інтегратор»

У державних школах часто немає посади IT-спеціаліста. У штаті може бути хіба що інженер-електронік. Навряд чи він зможе розгорнути корпоративну комп’ютерну систему для навчання, а потім її адмініструвати.

Ефективним буде рішення, коли до вашої школи разом із замовленою комп’ютерною технікою приїде IT-спеціаліст. Він розгорне шкільну хмару та інтегрує її з наявною IT-інфраструктурою школи. Якщо такої інфраструктури немає — ми її сформуємо та запустимо з нуля.

У ваших руках опиниться безпрограшне поєднання: Office 365 разом із сервісом Microsoft Teams. Наш спеціаліст коректно зареєструє навчальний заклад. Ваша школа зможе безстроково користуватися набором ліцензій Office 365.

Саме Office 365 забезпечить учасників освітнього процесу всіма необхідними ресурсами. Очну, дистанційну та змішану форму навчання можна буде поєднувати впевнено, отримуючи задоволення від процесу.

Також кожен учень, вчитель і член шкільної адміністрації отримають власні акаунти — віртуальну кімнату для роботи та «хмарну» флешку з терабайтом місця. Звісно, всі учасники навчального процесу отримають доступ до корпоративної шкільної електронної пошти.

5 завдань дистанційного й змішаного навчання,
які вирішує в школах IT-Інтегратор

Гарантує безпеку

Ви чули не раз, як школярі передавали стороннім особам лінк на онлайн-урок заради забави. Ті вводять потрібний пароль, «вриваються» у пряму трансляцію та вмикають провокаційне відео. Вчитель не завжди може швидко зорієнтуватись та знешкодити жартівника. А в результаті — довгі розмови з адміністрацією школи, дзвінки від невдоволених батьків. Але саме школа в першу чергу мала подбати про безпечний хід онлайн-уроку. Ідеться про створення єдиного корпоративного акаунту для учнів та вчителів однієї школи. Ви отримаєте безпечний онлайн-клас.

Забезпечує комп’ютерами українського виробництва PRIME

Так, ви звикли до реклами китайських брендів техніки. Але є українські компанії, які виготовляють обладнання «як для себе». Вітчизняна ТМ PRIME 25 років працює на ринку із вдячними клієнтами і має бездоганну репутацію, а також власний склад запчастин і розгалужену систему сервісних центрів. Тільки уявіть, перший комп’ютер фірми, зроблений саме 25 років тому, досі працює.

Пропонуємо освітянам оцінити найсучасніші комп’ютерні рішення від «PRIME». Всі комп’ютери компанія відправить до вашої школи з готовим програмним забезпеченням та в супроводі IT-спеціаліста.

Об’єднує учнів і вчителів у єдиному вікні для комунікації

Вам не доведеться шукати своїх учнів та їхніх батьків у різних каналах зв’язку — від Viber до Facebook, від Telegram до Instagram, та ще й паралельно перевіряти пошту. Завдяки інструменту Microsoft Teams усі вони будуть у доступі для зв’язку з вами в єдиній захищеній комунікаційній системі. Ви будете впевнені, що ваше оголошення чи потрібний меседж отримають усі.

Дає можливість індивідуалізувати темп навчання кожного учня

Чи не ловили ви себе на думці, чому ваша дитина має постійно підлаштовуватися під темп навчання вчителя? В умовах змішаного і дистанційного навчання є можливість забезпечити індивідуальний темп навчання для кожного учня. Отож, дитина опановує матеріал за програмою, а в слушний момент може відпрацювати з учителем практичну частину.

Дарує курс персоналізованого навчання для вчителів

Найкрутіша технологія буде корисною лише тоді, коли нею користуються вмілі руки та навчений розум. Саме тому наша компанія паралельно з комп’ютерним забезпеченням та IT-супроводом проводить для кожного вчителя 20-годинний тренінг. Навчання пройде в змішаному форматі: наживо й дистанційно.

Цей курс вміщує онлайн-курси для теоретичної підготовки, а також завдання на відпрацювання практичних навичок. Після навчання вчителі отримають сертифікати, які можуть використати для звітності про підвищення кваліфікації.

Тренінги для початкової та старшої шкіл проводять запрошені педагоги-практики з великим стажем реалізації навчальних програм у власних школах. Це так званий формат peer-to-peer, коли колеги з більшим досвідом діляться фішками, лайфхаками й навичками.


Як отримати?

Напишіть нам, і наші спеціалісти радо проконсультують вас:

Поділитися цією статтею