Як учителю створити круту презентацію: 8 простих кроків

Зображення: Olha Khomich from Ouch!

Скільки презентацій вам довелося створити за цей навчальний рік? А скільки безсонних ночей це вам вартувало? Пропонуємо 8 простих кроків, щоб стати майстром презентацій і витрачати на це лічені хвилини. Ми переконані: учні зацінять ваші слайди.

Ната Костенко, CEO Tilt the Scales, агентства з дизайну презентацій. Викладачка курсу «Wow-презентації» в EscapeLAB. Спікерка TEDx

Крок 1

Розкажіть, чому саме вам цікава тема цього уроку.

Налаштуйте комунікацію з учнями. Дайте відповідь на питання:

  • Навіщо учням знати цей матеріал?
  • Що цікавого ви знайшли в ньому?
  • Чому вам особисто хочеться про це розповісти, окрім факту, що ця тема є в навчальній програмі?

Крок 2

Виділяйте цифри.

Якщо ви хочете, щоб учні звернули увагу на цифри та запам’ятали їх, зробіть цифри помітними та яскравими. Додайте примітку чи пояснення, і тоді учні зможуть повернутися до презентації після уроку.

Крок 3

Візуально виділіть основну ідею слайда.

Не обов’язково використовувати жирний шрифт або великий розмір тексту, щоб візуально виділити важливе повідомлення. Можна розділити слайд на дві частини і звернути увагу учнів на кожну з них окремо.

Крок 4

Зверніть увагу на заголовки.

Є два секрети ефективних заголовків.

Перший: розміщуйте їх в «очікуваному» місці. Найкраще — у лівій верхній частині або зверху посередині слайда.

Другий: усі заголовки вашої презентації мають розповідати історію. Уявіть, що учениця переглядає ваші слайди і читає лише найбільший текст. Подумайте: чи зрозуміє вона, про що була презентація?

Крок 5

Якісні фото — важлива складова.

Фотографії, які ви знайшли через пошукові запити, зазвичай не можна використовувати в презентації (діє обмежена ліцензія на користування). Шукайте зображення гарної якості на сайті Unsplash. Тут можна знайти професійні фото з різної тематики — від бізнесу до навчання.

Крок 6

Менше тексту, більше сенсу.

Заберіть усі другорядні деталі зі слайда. Коли ви презентуєте матеріал, учні слухають вас. Якщо на слайді «стіна» тексту, вони постійно відволікатимуться, намагатимуться все прочитати, або навпаки — навіть не захочуть щось на ньому прочитати.

Крок 7

Виділіть основну інформацію кольором.

На слайді має бути 1–2 візуальні акценти. Наприклад, заголовок і лінія на графіку. Або велике число. Допоможіть учням поглядом перейти до найсуттєвішої інформації, головної ідеї, яку вони мають запам’ятати.

Крок 8

Замініть таблицю на таймлайн.

Замість презентації з назвами і датами розмістіть інформацію на таймлайні — часовій стрічці. Учням буде простіше зрозуміти, де в часі відбулись події та як вони пов’язані.

Чому вчитель має присвятити час вдосконаленню навички створення презентації?

Якщо один раз створити круту і зрозумілу презентацію для дітей, не треба буде витрачати зайві зусилля та пояснювати той самий матеріал знову. Учні краще сприймуть та запам’ятають зміст цікавого уроку на слайдах.

Суттєвою перевагою для вчителів є можливість прокачати свої навички зі створення презентацій за допомогою онлайн-інструментів, вебінарів, на курсах та навчальних платформах. Де зробити це безкоштовно?

Варіант 1

Якщо ви бажаєте дізнатися думку експертів зі створення презентацій та перейняти їхній досвід, варто прослухати безкоштовні вебінари від EscapeLAB. Два вебінари доступні в записі на YouTube.

Розвиваючи свої навички та оптимізуючи процес створення презентацій, ви будете суттєво економити свій час.

Варіант 2

Отримайте безкоштовний доступ до функціоналу Canva Pro для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів.

З минулого року платформа Canva Pro відкрила освітянам доступ до бібліотеки зображень, відео та аудіоматеріалів, фотографій, шаблонів і шрифтів, а також просунутих інструментів (завантаження з прозорим фоном, зміна розміру готових дизайнів, додаткові функції персоналізації тощо). Їх можна використовувати для підготовки навчальних матеріалів, презентацій, різноманітних ілюстрацій, оформлення класного куточка та, що особливо актуально, для організації дистанційного навчання. Окрім цього, вчителям доступні інструменти для анімації та новий зрозумілий відеоредактор.

4 прості кроки, щоб отримати безкоштовний доступ до Canva:

  1. Створити обліковий запис Canva.
  2. Заповнити онлайн-заявку. Форма англомовна, але, за необхідності, можна ввести дані українською. Необхідно вказувати ту адресу електронної пошти, на яку зареєстровано обліковий запис Canva.
  3. Підтвердити актуальний статус вчителя. Для цього підходить стандартна українська довідка про працевлаштування, де вказано назву навчального закладу та посаду. Її слід завантажити та додати до згаданої заявки.
  4. Дочекатися підтвердження електронною поштою та насолоджуватися процесом творення!

Поділитися цією статтею