Як у школах Південної Кореї розвивають правильне мислення

seoul

Південна Корея — серед лідерів рейтингу освітніх систем за версією PISA. А також очолює рейтинг найбільш інноваційних країн світу за версією Bloomberg. Як це пов’язано з правильним мисленням — ми дізналися в ректора Міжнародного інституту розвитку інтелекту, професора Парк Сонг Су.

korea


У Південній Кореї учні навчаються 12 років, і вже в середній школі в них з’являється предмет, що навчає мріяти.


Він називається «Правильне мислення» або «Інтелектуальний розвиток».

Початкова (з 6 до 11 років), середня (з 12 до 14 років) та повна середня (за бажанням, з 15 до 17 років) школи організаційно не пов’язані між собою. Здебільшого вони навіть розташовані в окремих будівлях. У кожну з них необхідно вступати. Тому на кожному етапі дитина робить вибір, а для цього потрібне правильне мислення.


Вчити мислити та мріяти потрібно саме дітей, доки вони ще не виросли.


Звичайно ми продовжуємо навчати і молодь — розвиваємо інтелект у студентів, але помітили, що останні слухають вже набагато гірше за школярів.

Тісна співпраця з учнями середньої школи необхідна для того, щоб дати дітям розуміння, навіщо вони вступають до ВНЗ, чи справді це важливо саме для них і чи збігається це з їхніми мріями, а не загальносуспільними віяннями чи бажаннями батьків.

korea2

Таким чином, за п’ять років існування Міжнародного інституту розвитку інтелекту International Mind Education Institute (IMEI) вдалося значно знизити смертність від суїцидів серед школярів у Південній Кореї.


Наша основна мета — сформувати сучасну людину з інноваційним типом мислення.


Якщо навчати дітей мріяти і мислити правильно, вся нація матиме чудове майбутнє. Тому mind (мислення) необхідно розвивати не тільки в учнів та студентів, а й у дорослих.

korea1

Mind — це інфраструктура внутрішнього світу, рівень душі людини. Від його напряму залежать наші мрії, адже вони як рибки: чим більше простору навколо, тим більшою стає рибка. Так само з мріями: чим ширший ваш внутрішній світ, тим більш значущою виростає мрія.


Кожен хоче, щоб життя стало кращим, але щоб цього досягти, необхідно спочатку знати власний рівень мислення.


Загалом є п’ять mind-рівнів. П’ятий — характерний для людей, які мають певну залежність: наркотичну, алкогольну чи ігрову. Четвертий рівень мають особистості, дії яких пов’язані із задоволенням базових потреб: сон, апетит, сексуальний потяг. Третій — у людей, які концентруються на реальності та бажають насолоджуватися нею. Другий рівень характерний для людей, які постійно кидають виклик і йдуть до мети. А перший — пов’язаний із грандіозною метою. Це постійне самовдосконалення на шляху до її досягнення. Коли зміни відбуваються безперервно, як логічна відповідь на ситуацію, що склалася.

Коли людина знає власний тип мислення, то може програмувати своє майбутнє на успіх. Але найголовніше — розуміти, що для досягнення успіху потрібно безперервно тренуватися і обов’язково падати. Якщо ти боятимешся падати і втратити все тут і зараз, ніколи не зможеш правильно мріяти і досягти висот.

Поділитися цією статтею