Як школи Києва перемагають виклики COVID-19 за допомогою платформи HUMAN

Після дострокових канікул за парти учні можуть так і не повернутися. Фізично до шкіл ходитимуть тільки наймолодші. А учням 5–11-х класів — залежно від епідемічного рівня — доведеться вчитися у змішаному або дистанційному форматі. Але цього разу дистанційна форма навчання в Києві разюче відрізнятиметься від весняної версії.

По-перше, вчителі пам’ятають досвід карантинного навчання в минулому навчальному році. Тому в разі початку дистанційного навчання не потрібно буде витрачати час на опанування ZOOM та інших цифрових інструментів для ведення уроків.

По-друге, на початку нового навчального року перед директорами київських шкіл постало завдання запровадити електронний класний журнал для 1–4-х класів відповідно до наказу Департаменту освіти і науки № 118. Разом із цим електронні щоденники почали впроваджуватись і в старших класах.

Але як показав досвід дистанційного навчання, електронний щоденник — це не чарівна паличка, що розв’язує всі питання онлайн-освіти. Вчителі все одно змушені використовувати додаткові платформи. Тому педагогам у першу чергу потрібна єдина платформа, яка б дозволила зосередити все навчання в єдиному місці.

І таку платформу київські школи знайшли. Замість впровадження простого електронного журналу директори використовують HUMAN. Система об’єднує в собі цифрові інструменти, які допомагають вести електронний документообіг, проводити онлайн-уроки, здавати та перевіряти домашні завдання, збирати зворотний зв’язок від учнів та спілкуватися.

До системи вже приєдналася більша частина шкіл Києва. Близько 225 столичних закладів середньої освіти розпочали 1 вересня на платформі HUMAN. І їхня кількість збільшується. Тому початок дистанційного чи змішаного навчання в Києві мине набагато безболісніше, ніж кілька місяців тому.


«Користування HUMAN збільшує особистий час вчителя. Перевірка зошитів, виставлення оцінок, підготовка уроку та видача домашнього завдання — усе це займає купу часу.
А в HUMAN можна одного разу створити урок і використовувати його і в наступні роки. Це заощаджує час вчителя. Але найголовніше, дітям цікаво», — так Ольга Сазонова, вчителька інформатики школи №174, пояснює, чому обрала HUMAN для викладання.


Проте кожен вчитель і директор знаходить свої причини обрати HUMAN на противагу іншим електронним щоденникам. Найбільш поширені причини такі:

Система HUMAN є українською платформою

Система HUMAN була розроблена спеціально для українського ринку та потреб Нової української школи. Тож персональні дані користувачів зберігаються на серверах в Україні та мають вищий стандарт захисту персональних даних КСЗІ. До того ж для Києва була розроблена спеціалізована версія продукту, що офіційно встановлена на серверах КМДА. Це робить продукт на кілька ступенів захищенішим, ніж будь-які інші аналогічні системи.

HUMAN має шкільну закриту соціальну мережу

На сьогодні найбільш популярною соцмережею для навчання є Viber. Але зважаючи на ризики соцмереж для дітей, компанія HUMAN пропонує школам безпечну альтернативу. На платформі учні, вчителі та батьки мають можливість спілкуватися між собою, ділитися шкільними новинами та навчальними матеріалами. Соціальна мережа HUMAN є закритою, тому треті особи не мають доступу до контактних даних школярів.

Цілодобова технічна підтримка та навчання для вчителів

Що не менш важливо, педагоги мають можливість спілкуватися з розробниками системи напряму та вносити свої рекомендації до роботи системи. Система постійно вдосконалюється відповідно до запитів вчителів.

Також після приєднання закладу до системи вчителі не залишаються з нею сам на сам. Для педагогів доступні регулярні онлайн-тренінги, на яких спеціалісти компанії розбирають алгоритми роботи в системі та відповідають на питання освітян.

HUMAN — це комплексна освітня екосистема

Досвід дистанційної освіти показав, що одночасне використання численних інструментів децентралізує освітні дані. Система HUMAN забезпечує вчителя всіма можливостями для ведення навчального процесу в цифровому форматі: починаючи від проведення уроку і закінчуючи автоматизованим виставленням річної оцінки. Таким чином освітні дані перебувають в єдиному просторі і їх можна проаналізувати.

    Системою HUMAN користуються школи з 281 населеного пункту України. До того ж деякі департаменти та управління освіти впроваджують систему централізовано, як, наприклад, у Житомирі, Білій Церкві, Запоріжжі, Кривому Розі, Миколаївській області. У цьому є свої додаткові переваги. Коли всі школи міста об’єднані в HUMAN, учень може переходити в інший навчальний заклад без втрати своїх освітніх здобутків. А у муніципальних органів відкривається можливість побудувати аналітику по всьому освітньому сектору.

    Учні Києва такі можливості можуть отримати вже цього навчального року. Оскільки кожного дня все більше освітніх установ обирають HUMAN як головну платформу для організації онлайн-навчання.

    Поділитися цією статтею