Як працюватимуть школи і дитсадки у новому навчальному році?

Завтра розпочинається навчальний рік, і всі переживають, як працюватимуть навчальні заклади в нових карантинних умовах. Зібрали відповіді з офіційних джерел на найгостріші питання. Як відбуватиметься навчальний процес? Як навчання буде залежати від рівня вакцинації працівників шкіл? Які особливості для школярів різного віку?

Чи закриватимуть школи на карантин?

Якщо область переходить до жовтого, помаранчевого або червоного карантинного рівня, працювати в очному режимі зможуть лише ті заклади, де вакциновано 80 % педколективу.

Джерело: міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, інформація на сайті МОЗ.

Що робити школам, якщо провакциновано менш ніж 80 % вчителів?

Такі школи за несприятливої епідемічної ситуації зможуть працювати в дистанційному або змішаному форматі. Введення повного дистанційного навчання відбуватиметься виключно в червоних зонах, а більшість шкіл працюватимуть у змішаному режимі.

Джерело: міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

Чи відправлятимуть на дистанційку молодшу школу?

Окремих рекомендацій щодо навчання школярів 1–4-х класів Міністерство освіти або Міністерство охорони здоров’я не надавали.

Чи вимагатимуть у школі носити захисні маски?

Учні початкової школи можуть бути без захисних масок як на уроках, так і на перервах. Школярі від 12 років мають використовувати маски, пересуваючись приміщеннями школи, а на уроках бути без них. Учителям рекомендують одягати захисні щитки. Входити до приміщення школи можна лише з використанням засобів індивідуального захисту.

Джерело: постанова МОЗ від 26 серпня 2021 року.

Як працюватимуть садочки?

Норма про 80 % щепленого колективу стосується і вихователів у дитсадках.

Джерело: заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю.

Поділитися цією статтею