У 2022 році 400 000 українських освітян зіткнулися із шаленим викликом — навчанням під час війни. Жодного з них не навчали підходів, методів чи інструментів, як бути ефективним за таких обставин. Брак ресурсів та знань — те, із чим зараз стикається кожен педагог. Саме тому громадська спілка «Освіторія» та програма сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE) створили онлайн-курс «Реальне навчання». Його мета — допомогти вчителям адаптуватися до нових реалій викладання. Наразі 6 коротких відеороз’яснень вже доступні на О.університет. Провідні фахівці дають дієві поради, як говорити з дітьми про складне, підтримувати їхній психоемоційний стан та розвивати громадянську компетентність у надскладних умовах. До кожного відео є контрольні списки та конспекти, щоб учитель міг знайти корисну практичну інформацію для щоденного використання. А в цьому матеріалі ми зібрали дієві інструменти та вправи, які відразу можна застосувати на своїх уроках.

Як проаналізувати психоемоційний стан учнів: робота з метафоричними картками

Метафоричні асоціативні картки є цікавим та дієвим підходом для роботи зі школярами. МАК — це набір різноманітних яскравих карток, на яких зображені певні сюжети чи абстракції. Експертка проєкту «Реальне навчання» Дарія Демчук-Маригіна розробила дієву вправу, як за допомогою таких карток розпізнати психоемоційний стан дитини. Деталі доступні за лінком.


Як підтримати психоемоційний стан дітей: три дієві інструменти

В умовах війни вчителю необхідні методи, як піклуватися про учнів, справлятися зі стресом, налаштовуватися на роботу в різних умовах — клас, бомбосховище, дистанційні уроки. Тож треба не лише вміти розпізнавати емоції дітей, а й знати, як швидко їх регулювати. «Впізнай за звуком», «Іскра» та «Обійми метелика» — швидкі та ефективні вправи, що допоможуть педагогам впоратися із цим завданням.


Як гейміфікація допоможе розвинути громадянську компетентність: корисна вправа

Зараз перед викладачами постає важливе завдання виховувати громадянську компетентність в умовах масштабних викликів. Його можна реалізовувати за допомогою гейміфікації навчального процесу. Інструмент «Гастрономічна мапа України» чудово в цьому допоможе. Він не лише захопить учнів, а й познайомить їх із регіонами нашої країни.


Як навчити критично мислити: дієвий інструмент

Не варто забувати і про ключове вміння учня сьогодні — працювати з інформацією. В умовах повномасштабного вторгнення з’являється багато нових термінів, в яких учні можуть заплутатися. Тому важливо навчити їх ними оперувати, щоб правильно інтерпретувати інформацію. У цьому допоможе авторська вправа найкращої вчительки громадянської освіти за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021 Лесі Юрчишин «Коректна мова». Вправа допоможе учням навчитися узагальнювати факти та робити власні висновки.


Як розвинути головну навичку майбутнього в умовах кризи: ефективна добірка

Уміння швидко ухвалювати рішення, керувати своїм життям та розпоряджатися фінансами однозначно формують особистість. Усі ці навички допомагає розвинути така компетентність, як підприємливість. Аби оволодіти нею, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2020 Наталя Зима пропонує корисну добірку, завдяки якій учні зможуть розширити своє уявлення про світ.


Матеріал створено в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Поділитися цією статтею
Автор: