Як бути творчими та ефективними весь рік: для вчителів розробили «Класний журнал натхнення»

Яскраво та ефективно провести наступний рік допоможе мотиваційний блокнот «Класний журнал натхнення». Його розробили в «Освіторії» з урахуванням усіх потаємних та явних учительських потреб. Це більше, ніж просто зручний записник для планування та мотивації. Адже він на сто відсотків складається з любові та натхнення. Підкаже, які найкращі вправи для дихання допоможуть зберегти учительські голосові зв’язки, що почитати та подивитися для саморозвитку, додасть наснаги на добрі справи. Про «Класний журнал натхнення» розповідає авторка ідеї Марічка Берізко.

Найефективніше вчитель працює перші три місяці. Цю важливу річ я зрозуміла з власного невеличкого досвіду роботи в школі та досить значного — у співпраці з дітьми, і на додачу з досвіду моїх батьків-освітян. Чому три? Тому що саме стільки часу вистачає після літніх канікул на потік нестримної енергії, натхнення та бажання вдосконалюватись і вдосконалювати. А потім це все кудись безслідно зникає.

Проте комусь і трьох місяців чекати не потрібно. Насправді, нічого дивного. Робота вчителя є дуже емоційною, і тому, як жодна інша зайнятість, потребує балансу з відпочинком. Але як його відшукати, якщо крім навчання дітей потрібно ще заповнювати журнал, перевіряти тонни зошитів, розробляти уроки. А ще ж хочеться бути в тренді і відвідати освітні тренінги, опанувати нові інструменти для навчання. Ну і просто пожити, а коли?

І тут велика ймовірність, що рано чи пізно настане емоційне вигорання. Тому в мене виникла ідея створити універсальну річ, яка б допомогла освітянам не доводити себе до такого стану, а 365 днів на рік отримувати задоволення від справи, яку обрали серцем. У такий спосіб і виник «Класний журнал натхнення».

Що в ньому цікавого?

Це блокнот, який складається з 11 розділів. Кожен з них спрямований на те, щоб надихнути, розвантажити і водночас допомогти вчителю ефективно планувати свій час, правильно розподіляючи власні ресурси. Довго мудрували з командою «Освіторії» над тим, як має виглядати наповнення, і от що в нас з того вийшло.

«Освітні зірки»

Тут наведені приклади успішних педагогів з усього світу, які своїми цитатами надихають і доводять, що займатися освітою — це круто. Також ми відвели місце для фотокартки щасливого власника.

«Планувальник»

Сюди входять практичні поради з цілепокладання, а також крафтовий календарик від «365 яскравих днів», де ви зможете ефективно планувати свій рік, використовуючи цікаві наліпки. Вони умовно розподілені на інтелектуальний, духовний, емоційний та фізичний розвиток. І, звісно, ми не забули про планування найважливіших справ кожного дня.

«Фільмотека»

Тут ми зібрали надихаючі фільми про мистецтво вчителювання, які варто переглянути кожному педагогу.

«Бібліотека»

А ось у цьому розділі розмістили список книг про освіту, саморозвиток і виховання, щоб ви мали чим втамувати постійну жагу до знань.

«Перловка»

Перли, які «видають» учні, мають властивість забуватися. Тому ми подбали про те, щоб усі вони збереглися в надійному місці і перечитувалися, коли захочеться пригадати, за що варто любити свою професію.

«Де були, що бачили?»

Тут можна похизуватися всіма освітніми конференціями, тренінгами, професійними майстерками, на яких довелося побувати або ж організувати.

«Уподобайки»

Потаємне місце для того, щоб ви могли прописати цікаві речі, якими займаєтеся поза межами свого предмета і можете поділитися з учнями. Бо щоб організувати якесь божевілля, його спочатку потрібно придумати.

«Порефлексуємо?»

Як не говорити про школу, освіту, навчання? Виписати все на папір. Те, що болить, тривожить, дратує, роїться купою думок у голові. «#добреділо». Занотовуйте тут успіхи кожного дня, якими пишаєтесь у професійному та особистому планах. Ситуація успіху створює бажання працювати й зменшує ризик емоційного вигорання.

«Фінансовий контролер»

Найпопулярніше запитання, яке ставлять освітяни наприкінці кожного місяця: «Що там із зарплатою?» або «Де ділися гроші?» Ми потурбувалися про те, щоб цей процес став зрозумілішим і безболісним для вас, тому ділимося порадами щодо ефективного управління власними фінансами.

«Кишенькова риторика»

Як провести п’ять уроків поспіль, виголосити промову на педагогічній конференції, обговорити найкращі методи навчання з колегами, а повернувшись додому, розпитати про все рідних і розповісти про свій день, та ще й при цьому не втратити свій дзвінкий голос? Наводимо тут дієві вправи для налаштування голосу і дикції.

«Нотатник»

А тут можна реалізовувати все те, що ми не змогли передбачити.

Також у блокноті є розмальовки-антистрес, вірш про вчителя, і конвертик, у якому можна зберігати необхідні речі. А дивовижну атмосферу та ілюстрації створила дизайнерка Світлана Масюкова.

Сподіваємося, «Класний журнал натхнення» стане для вас джерелом енергії для здійснення професійних і життєвих успіхів. Бо ми креативили, щоби ви були щасливими!

Поділитися цією статтею
Автор: