Визначте ваш рівень вигорання: тест і відеовправи для вчителів

54 % відсотки українських учителів перебувають у стані професійного вигорання. Такою є невтішна статистика за результатами опитування, яке провела освітня фундація GoGlobal. Чи помічаєте ви в себе ознаки перевтоми та вигорання? Чи вмієте допомогти собі, знизити власну тривожність та стабілізувати свій стан? Безкоштовний онлайн-курс «Розумію» від ГС «Освіторія» створили саме для вчителів та шкільних психологів. Тут знайдете дієві інструменти, вправи та методики, що допоможуть перезавантажитись та запобігти емоційному виснаженню. Але спершу перевірте ваш стан та пройдіть тест на визначення рівня вигорання.

1.1 Оберіть, що ви відчуваєте зараз:

1.2 Оцініть ваш рівень втоми:

1.3 Як ви оцінюєте ваш стан загалом:


Ви відповіли ТАК на 6–8 запитань? Оце халепа:( Схоже, ви застрягли у «вимкненому стані». Це червона зона. Вийти з неї вам допоможе вправа «Дихання тибетських монахів»:

Ви відповіли ТАК на 3–5 запитань? Дуже схоже, що ви потрапили в «жовту зону», адже застрягли в «увімкненому стані». Вийти із жовтої зони вам допоможе вправа «Риба фугу»:

Ви відповіли ТАК на 1–2 запитання? Схоже, ваш рівень тривоги підвищився і ви відчуваєте стрес. Рекомендуємо вправу для самодопомоги «Метелик»:

2.1 Чи помічаєте останнім часом, що ви:

2.2 Чи останнім часом ви:

Якщо ви погодилися з п’ятьма або більше твердженнями, дуже схоже, що ви потрапили в «жовту зону», адже застрягли в «увімкненому стані». Вийти із жовтої зони вам допоможе вправа «Мурахоїд»:

Відповіли ТАК на 3–5 запитань? Увімкнутися вам допоможе «Помічник з дихання»:

3.1 Я так можу описати свій стан зараз:

Ви відповіли ТАК два і більше разів? Вітаємо! Ви в зеленій зоні, і це зона ресурсу та взаємодії!

Хочете зберегти свій стан і підзарядитись енергією задля допомоги іншим? 

4.1 Я відчуваю, що зараз:

Ви погоджуєтесь з двома і більше твердженнями?

Схоже, ваш рівень тривоги підвищився і ви відчуваєте стрес. Рекомендуємо вправу для самодопомоги «Тропічний дощ»:

5.1 Останнім часом ви відчуваєте:

5.2 Протягом останнього року ви:

Якщо ви відповіли ТАК 6 і більше разів — справи кепські. Емоційне вигорання вам знайоме не за дописами у Facebook:( Поради наших експертів допоможуть запобігти вигоранню й розпізнати свій стан:

Ви відповіли ТАК 3–6 разів? Схоже, що ви на межі емоційного вигорання. Наші експерти підкажуть вам, як вчасно почути себе і запобігти вигоранню.

«Як не допустити емоційного вигорання»

Поділитися цією статтею