Визначний вчитель — це великий лідер: видатні люди про своїх педагогів

Автор тексту: Ангеліна Грицай

Ми зібрали цитати американських змінотворців, письменників та винахідників 21-го століття про своїх учителів. Адже ми переконані: за кожним успіхом стоїть справжній педагог-супергерой. Читайте та надихайтесь.

Ілон Маск, винахідник, засновник SpaceX, керівник заводу Tesla

«Моїм найкращим вчителем був директор у початковій школі. Наша попередня вчителька математики чомусь звільнилася, тому він вирішив повикладати замість неї та прискорити навчальну програму на рік.

Першу половину уроку він ганяв нас, як солоних зайців. Також доводилося робити більше домашньої роботи. Але опісля він розповідав нам історії про часи, коли був солдатом на Другій світовій. Не було виконаної роботи — не було історії. Тому всі роботу виконували».

Мішель Обама, колишня перша леді США

«Ми всі пам’ятаємо про вплив, який той самий особливий вчитель мав на нас. Учитель, який не обділяв нас увагою; який заохочував і вірив у нас навіть тоді, коли ми сумнівалися у собі; який запалював у нас постійну допитливість та пристрасть до навчання. Минають десятиліття, а ми досі пам’ятаємо, як добре почувалися після роботи з такими вчителями та на що вони нас надихали — як кидали нам виклики та змінювали наші життя.

Тому й не дивно, коли дослідження показують, що найважливіший чинник, що впливає на досягнення учнів — це рівень їхніх викладачів. І якщо ми замислимося про якості визначного вчителя — безмежну енергію та нескінченне терпіння; візію та розуміння мети; творчість, що дозволяє поглянути на світ по-іншому; внутрішнє зобов’язання відкривати та реалізовувати наш потенціал, то зрозуміємо: це також риси великого лідера».

Білл Гейтс, засновник Microsoft

«Коли я вперше зустрів місіс Кафієр, то був малим із четвертого класу. Мені страшенно хотілося залишитися непоміченим, бо в мене було кілька великих дефектів. Наприклад, жахливий почерк (який експерти зараз називають дисграфією) та по-комічному невпорядкована парта. А ще я намагався приховати факт, що любив читати — для дівчат це було круто, а для хлопців — не дуже.

Місіс Кафієр взяла мене під своє крило та навчила розуміти, що бути трохи неохайним ботаніком, який читає купу книжок — це нормально.

Вона справді слухала те, чим я хотів поділитися. За бібліотечними розмовами про книжки ми стали добрими друзями.

Учителі зазвичай не хочуть навантажувати учнів додатковим читанням. Але завдяки місіс Кафієр я дізнався, що моїм викладачам є так багато чого розповісти! Потрібно було лише попросити.

Коли озираюся назад зараз, то бачу, що заслуга місіс Кафієр очевидна. Вона запалила в мені інтерес до бібліотек, а ще — мету, щоб кожній американській дитині пощастило з чудовими викладачами. Дивовижно, як одна хороша людина може вплинути на життя дитини».

Опра Вінфрі, ведуча ток-шоу

На зустрічі з місіс Данкан, улюбленою вчителькою дитинства, Опра ділиться: «Через вас я завжди відчувала, що можу завоювати світ. Ви зробили саме те, що й мають робити вчителі: вони породжують запал до навчання, який залишається в учнів на все життя. Завдяки цьому я й маю своє ток-шоу».

А потім додає: «Через місіс Данкан я колись хотіла стати вчителькою четвертих класів».

Майя Енджелоу, поетеса

«Увесь мій досвід у старших класах міг би бути даремним, якби не унікальна особистість моєї блискучої вчительки. Міс Кірвін була рідкісною освітянкою, яка обожнювала знання. Я завжди буду вірити, що її любов до викладання йшла не так від прихильності до учнів, як від прагнення упевнитися, що принаймні на щось із того, що вона знає, знайдуться слухачі, котрі поширюватимуть інформацію далі».

Якщо у вас теж був учитель, який надихав бути сміливим, то номінуйте його на премію Global Teacher Prize Ukraine та беріть участь у флешмобі подяки. Номінувати та подавати заявки можна до 1 серпня.

Поділитися цією статтею
Автор: