8 причин, чому не треба боятися Геловіну в українських школах

Відзначати Геловін чи ні? Чи може це свято бути українським? Дискусії щодо цих питань не вщухають. Ми вирішили розповісти, чому не треба боятися цього свята в українських школах.

Україна — світська країна

Стаття 35 Конституції України чітко говорить: «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова».

Тому будь-які розмови про те, що це свято суперечить «нашим християнським цінностям», треба завершувати із самого початку. Україна — багатокультурна країна, тому і свята в нас можуть бути різноманітні.

Це просто свято

Банально, але правда. Не треба вигадувати ровер, щоб зрозуміти: Геловін — звичайне свято. Нічого проклятого і антихристиянського в ньому немає. А є лише черговий привід гарно, цікаво і весело провести день.

У школах відзначають інші свята

У кожній школі святкують різні свята. Наприклад Різдво, хоча далеко не кожен учень/вчитель/працівник школи є християнином. Але ніхто не виступає проти цього. Навпаки — більшість приймає правила гри.

Ти не обов’язково станеш вампіром, якщо одягнеш костюм цієї нечисті. Також ти не станеш автоматично православним, якщо відсвяткуєш у школі Різдво.

Гарна традиція

Такі святкування — гарна традиція. У США діти і дорослі за кілька місяців до Геловіну починають думати над своїм костюмом, прикрашають дім, готують вечерю і купують багато цукерок. Творчість — це завжди тільки додатковий позитив.

У всіх чудовий настрій, усі радіють і святкують, а не перетворюються на суцільне зло, яке тільки й шукає, як знищити цей світ.

Дітям цікаво

«Цукерки або смерть» — це весела гра, яка подобається дітям, а не пропаганда агресії. Більшість дітей і так грають у «війнушки», вбивають зомбі в комп’ютерних іграх, дивляться фільми з убивствами і бійками. Та це не робить з них майбутніх бандитів і злочинців.

Вони просто бавляться і отримують винагороду, яка їм у радість.

Багато країн святкують і нічого не трапилося

У багатьох цивілізованих країнах давно існує традиція святкування Геловіну. І з ними нічого не трапилося. Жодну з них не поглинуло зло.

А ті ж Сполучені Штати не менш релігійні, ніж Україна. Лише 4% американців не вірять у Бога. І це не заважає Геловіну бути одним з найголовніших свят країни. Воно жодним чином не суперечить їхнім віруванням.

Можна провести цікавий урок

Геловін — це крутий інформаційний привід, який можна використати на своєму уроці з будь-якого предмета. Треба лише трохи подумати, як його адаптувати. Наприклад, відомо, що свято пішло від кельтів. На уроках історії можна розповісти цікаві факти про кельтів. На математиці — зробити обчислення для пошиття святкового костюма.

Дітей зацікавить креативний і небанальний підхід, тим паче, що їм це свято подобається. Використовуйте це захоплення у своїх вчительських цілях — зробіть його інструментом у навчанні.

Навчитися правильно сприймати зло

Насправді основний зміст свята не в пропаганді нечисті, а в захисті від злих духів. Усі ці перевдягання й атрибутика — щоб захиститися.

Тому вчителі можуть зробити на цьому акцент і пояснити дітям цю особливість Геловіну.

Нашій культурі такі підходи теж притаманні, зокрема, традиційні українські свята, як-от Маланка чи Колодій, передбачали перевдягання та карнавалізовані дійства. Усі ці традиції — про перемогу над злом. Адже сам акт перевдягання та маскараду вже робить зло не страшним, а смішним. Це й позбавляє його сили.

Поділитися цією статтею