Вчителі під Полтавою: про що жартують фіналісти Global Teacher Prize Ukraine 2021

Авторка тексту: Ангеліна Грицей
Фото: Катерина Лащикова

Під Полтавою зібралися десять фіналістів Global Teacher Prize Ukraine 2021. Вони знайомляться, обмінюються досвідом і разом проходять через вогонь і воду — буквально! А ще вони добряче смалять, тобто жартують. Показуємо, як це було.

Під час асесмент-центру, або центру оцінювання, найкращі вчителі України збираються в одному місці, щоб проходити педагогічні випробування та будувати командну роботу. За процесом спостерігають члени журі і ставлять свої таємні оцінки.

Цьогоріч фіналісти Global Teacher Prize Ukraine поїхали до села під Полтавою. Вже в перший день вони забули, що прибули для змагання. Натомість гуртувалися як спільнота, разом розводили кресалом багаття, їли огірки та галушки, а ще багато жартували!

Вчителі жартують


«Іду вранці на прогулянку. Бачу — фіналісти знайшли собі басейн із парою та повсідалися на лежаки… щоб слухати, як Павло Віктор розповідає про конденсацію!» — Оля Юрчишин, керівниця проєкту iLearn.

«Будуємо корабель «Екологічна катастрофа». Він з поліетилену — одного з найнебезпечніших для довкілля матеріалів. На ньому ще зможуть плавати багато поколінь Енеїв!» — Гліб Репіч, вчитель хімії у школі «Атмосферна». За сумісництвом — зірка україномовного TikTok.


«Хто такий «жорсткий флексер»? Це сучасний вчитель!» — пояснює Богдан Завидовський, вчитель біології в приватній школі повного дня в Дніпрі. До викладання працював на виробництві біотехнологічних препаратів. Колись він попросив дітей схарактеризувати, яким має бути крутий вчитель. І вони відповіли трохи нестандартно: «жорстким флексером». Пану Богдану так сподобався учнівський неологізм, що він привіз його на асесмент.

«Хлопчику, хто твоя мама? — Вчителька. — А хто твій батько? — Вчитель. — Бідна сиротина!», — пригадує, як почув розмову Павло Віктор.


«Стейкхолдер — це той, хто тримає стейк?» — тут автора утаємничимо. Здогадайтеся самі!


Ілля Філіпов, член журі, співзасновник студії онлайн-освіти EdEra, до фіналістки з Херсону Оксани Єрохіної:

— Пані Оксано, які в нас є проблеми у викладанні англійської у школі?

— Ой, як же так відповісти…

— Бажано цензурно!

«Через Премію вчителі — це одна велика секта, а Україна — одне велике село», — каже Тетяна Веркалець, директорка полтавської школи № 38, де фіналісти проводили уроки.


«Після перемоги в Global Teacher Prize Ukraine вже немає куди рости. Хіба вшир!» — жартує фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2017 Сергій Зайцев перед початком уроків фіналістів у полтавській школі.

«Вчитель фізики — це нині як третє пришестя Ісуса Христа. Велика рідкість!» — зізнається Тетяна Веркалець.

Зоя Литвин, засновниця ГС «Освіторія», до директорки школи Тетяни Веркалець:

— Дарую вам книгу «Як не збожеволіти від батьківства».

— Дякуємо, нам треба 1700 екземплярів!

«Вдовбування знань у голову та жаління батькам — це не вихід, коли йдеться про те, щоб зацікавити учня. Треба йти в TikTok», — вважає Гліб Репіч.

«У мене є досвід із поліцією, — каже Оксана Єрохіна. — Ну, тобто англійської їх навчала! Ви не подумайте!»

«Ну як можна хвилюватися перед презентацією для людей, з якими ти щойно «перепливав» уявне море на картонці?» — дивується Лідія Насонова під час квесту за «Енеїдою» разом із Богданом Завидовським.

Вчителі надихають

«Діти зацікавлені в тому, щоб отримувати інформацію з різних джерел. Навчання — це про емоцію. Сучасні українські мова та література — це про серце», — Артур Пройдаков, учитель української мови та літератури з Києва. На його уроках школярі вчаться копірайтингу та закохуються в українську музику.

«У дитинстві я бачив, як батько паяє радіоприймачі. Мені дуже подобається запах каніфолі. А які красиві радіоелементи, слюдяні конденсатори, як іриски, червоні резистори… Це все настільки емоційно привабливо, що я закохався і в радіоелектроніку. Фізика — це наука про дива!» — Павло Віктор, вчитель фізики в Рішельєвському ліцеї Одеси, на його YouTube-каналі 813 тисяч підписників.

«Мовники — найщасливіші люди у світі, бо дають усім словесні ключі до успіху», — Лідія Насонова, вчителька української мови з Харкова. Проміняла офіс у маркетинговій фірмі на школу.

Поділитися цією статтею