Попри війну та накопичену втому 20 та 21 червня гостинний Львів стане осередком натхнення та інновацій для вчителів. Понад 2 тисячі освітян з усіх куточків України зберуться на фестивалі «Вчителі майбутнього». Атмосфера в ці два дні пануватиме хоч і невимушена, але спекотна: понад 200 майстерок, воркшопів, панельних дискусій у захопливих форматах, антилекцій без нудьги, рефлексій та кінопоказів. Впливові спікери, світові та вітчизняні зірки освіти, навчання під кураторством освітніх інфлюєнсерів. Якщо прямуєте на освітній зліт разом з нами — у цьому матеріалі Освіторія.Медіа познайомить із блискучими подіями, які ви просто не можете пропустити!
Безпосередньо на місці проведення фестивалю «Вчителі майбутнього» всі учасники отримають онлайн-мапу з зазначенням часу та локації до кожного заходу. Для зручності учасників також створили телеграм-бот фестивалю.
ЯКА ГОЛОВНА ТЕМА ФЕСТУ В 2024 РОЦІ?
«Вчителі майбутнього» — одна з найбільших освітніх подій не лише в Україні, а й у Європі. Цьогоріч усі події фестивалю об’єднає спільна тема: «Сила освіти під час війни».
НА ЯКІ ЦІКАВИНКИ Й ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМКИ ЗВЕРНУТИ УВАГУ?
Гості фестивалю отримають доступ до 10 тематичних напрямків:
філософія освіти
дошкілля
початкова освіта
НУШ і компетентнісне навчання для життя
старша профільна школа
цифрова трансформація освіти
література та читання
педагогічне лідерство та освітній менеджмент
шоурум освітніх інновацій STEMеxpo
ментальне здоров‘я та спорт
інклюзивна освіта
Варто запастись блокнотами й ручками для нотаток, інсталювати застосунок «Диктофон» на телефоні й добряче виспатись, бо кількість інформації змусить ваш мозок невпинно генерувати нові нейронні зв’язки;) Час навчання рекомендуємо присмачити кавою та якісним нетворкінгом — ідеальний рецепт для двох днів насиченого подіями освітофесту.
КОЛИ І ДЕ ШУКАТИ НАТХНЕННЯ?
Фестиваль гостинно приймає місто Львів.
День 1:
20 червня
четвер з 10:00 до 19:00
День 2:
21 червня
п’ятниця з 10:00 до 19:00
Головні події фестивалю, ДЕНЬ 1
➜
Відкриє фестиваль Зоя Литвин із презентацією та обговоренням глибинного дослідження українського вчительства «Ефективність сучасного вчителя: погляд держави, студента та самого вчителя.» Не поспішайте на кава-брейк! Цей захід плавно перетікає в панельну дискусію, де своїми думками поділяться Гінтарас Степонавічус, Сергій Колебошин, Андрій Сташків, Тетяна Вакуленко, Даніель Чутурич.
➜
Чи траплялась вам нагода покавувати з Андреасом Шляйхером? На фестивалі «Вчителі майбутнього» можливо все! Розмову зі справжнім освітнім гуру модеруватиме Зоя Литвин.
➜
Освітній хакатон «Сміливі мріяти: нестандартні рішення для нестандартних часів» презентує цікавезних учасників: старшокласники AspenTeens, GoGlobal, UActive, Новопечерської школи, учнівський парламент Львова. До них доєднаються Оксен Лісовий, Сергій Бабак, Андрій Садовий, Зоя Литвин, Юрко Назарук, Олена Вовк. Модеруватиме подію Петро Сітек.
➜
Панельна дискусія «Освіта без втрат: виклики, шляхи, інструменти» об’єднає на сцені Тетяну Вакуленко, Руслана Гурака, Оксану Матіяш, Галину Титиш, Олену Онищенко. Модеруватиме дискусію Анна Сидорук.
➜
«Майбутнє математичної освіти: фінський підхід» від спікера Макке Леппенена.
➜
Оце так несподіванка: панельну дискусію «Відверто про реформу старшої профільної школи» модеруватиме Дарій Кузьмінський, учень 10 класу ліцею «Львівський».
➜
«Ефективне управління закладом освіти: робота з командою»: досвідом ділитиметься спікер з Литви Вайдас Бацис.
➜
Показ документального фільму «МИ. Майбутнє»
Головні події фестивалю, ДЕНЬ 2
➜
«Сила викладання: як вчителі можуть творити майбутнє»: захоплива панельна дискусія, яку «запалять» переможці Global Teacher Prize Артур Пройдаков, Василь Дяків, Паул Пшенічка та Олександр Жук.
➜
На «Освітні теревені» освітян запрошують Наталя Піпа, Сергій Бабак, Сергій Колебошин, Лілія Гриневич, Руслан Гурак. Модераторка — Наталія Мосейчук.
➜
Презентація дослідження «Упровадження НУШ у базовій школі: виклики та можливості» зі спікерами, яких ви точно знаєте: Роман Шиян, Оксана Рома, Павло Хобзей, Лілія Гриневич, Наталя Піпа.
➜
Панельна дискусія «Освіта в епоху ШІ: майбутнє освітніх технологій». Цікавими тезами поділяться Тетяна Ткаченко, Ілля Філіпов, Андрій Табачин, Люк Стеннард, Вільям Флоранс. Модераторка — Анна Сидорук.
Путівник для вчителів початкових класів та дошкілля
Майстерка «Нейронауки для педагогів: на що звернути увагу в часі війни»
20 червня
Спікерка — Марина Пристінська
Спікерка-нейропедагогиня розповість про те, що найбільше впливає на розвиток мозку дошкільнят і як зміцнити «фундамент» і покращити навчання ваших учнів. Дізнаєтесь, із яких вправ починати урок і що робити на перервах. Окрема важлива тема — як підтримати мозок і тіло в бомбосховищі чи під час онлайн-навчання.
Воркшоп «Читання навиворіт: вчимо дітей “розпаковувати” текст та творчо рефлексувати»
21 червня
Спікерка — Катерина Кисельова
Головна редакторка Освіторія.Медіа запрошує учасників на практичний воркшоп із читання та презентує книжку Каті Сіль “Казки навиворіт”. Освітяни дізнаються, які 6 рівнів запитань допомагають запустити мислення дитини, потренуються вигадувати завдання, що “розпаковують” текст і навчаться працювати з чотирма практиками творчої рефлексії за прочитаним. Серед учасників час воркшопу спікерка розіграє книжку “Казки навиворіт”.
Майстерка «Емоції та математика: як формувати позитивний досвід на кожному уроці?»
20 червня
Спікерка — Людмила Паук
Вчителька та співавторка посібників для учнів 1-4 класів розповідатиме цікаве про людський мозок: він найчастіше зберігає інформацію, яка народжується під впливом емоцій. Під час зустрічі спікерка запропонує розробити й протестувати прийоми мотивації та заохочення школярів до навчання. А ще сформує новий погляд на використання інтерактивних технологій на уроках математики: сторітелінг, Баншо, дидактична гра.
Воркшоп «Магія вільної гри: Як гра формує майбутнє»
20 червня
Спікерка — Соломія Бойкович
Очільниця ГО «Добра освіта» пропонує зануритись у світ, де вільна гра є ключем до гармонійного розвитку дитини. Під час воркшопу зрозумієте, чому гра є такою важливою для дитячого розвитку, навчитеся створювати безпечні та затишні ігрові простори, що сприяють спокою та впевненості у дітей і дорослих. Також обговорите, як вільна гра може стати опорою для дітей під час кризових моментів, допомагаючи їм впоратися з викликами та зміцнюючи їхнє емоційне здоров’я.
Майстерка «Формула сучасного дошкілля»
20 червня
Спікерка — Вікторія В’юнник
Керівниця тренінгового центру «Супер сад» спробує разом із учасниками розгадати та скласти формулу сучасного дошкілля: про що вона, які сучасні тренди транслює, які відбулись зміни у дошкіллі та чому їх важливо впроваджувати зараз? Що суттєво змінилось і від чого важливо відмовитися, а що поглибити?
Путівник для вчителів-предметників
Майстерки «ШІ-магія: розчакловуємо штучний інтелект, інструменти для генерації креативних уроків» та «Нейропригоди: мандрівка у світ штучного інтелекту. Кейси для уроків.»
20 і 21 червня
Спікерка — Яніна Хіжінська
На вас чекає достоту захоплива мандрівка у неозороні володіння ШІ. На майстерках ви дізнаєтесь про найефективніші ШІ-інструменти для освіти та отримаєте готові кейси, які зможете одразу застосувати на своїх уроках. Передбачено ШІ-лотерея та ШІ-пригоди. А ще разом із іншими освітянами-новаторами ви сформуєте першу й унікальну карту освіти майбутнього. Буде багато про персоналізацію, ШІ та роль учителя. Бонус — добірка кращих новітніх інструментів та підходів.
Воркшоп «Реформа НУШ у середній школі. Уроки математики зі спецефектами»
20 червня
Спікер — Юрій Захарійченко
Знаний в Україні викладач і кандидат фізико-математичних наук проведе для своїх глядачів-освітян неймовірно крутий та сучасний урок у стилі голлівудських пригодницьких фільмів. Обіцяє — діти проситимуть повтору цього уроку ще і ще, тож долучайтесь та все детально законспектуйте.
«Вчимося й удосконалюємося через самооцінювання: бліц знайомство для демократичних педагогів»
21 червня
Спікерка — Людмила Микитюк
«Ви ж не думаєте, що формувальне оцінювання — це лише для учнів?» — запитує тренерка Програми підтримки освітніх реформ в Україні. На майстерці вона хоче показати, що ФО — потужний інструмент для професійного розвитку педагогів. Тут ви познайомитися з однодумцями і довідаєтеся, куди рухатися, щоб стати демократичним учителем, та створите банк ідей для реалізації демократичних практик в оцінюванні.
«Як говорити про російсько-українську війну в школі»
21 червня
Спікерка — Антоніна Макаревич
Кандидатка історичних наук, учителька історії та громадянської освіти говоритиме про те, як сформувати у дітей тверду громадянську позицію, навчити розрізняти факти і фейки, не піддаватися маніпуляціям і ворожій пропаганді.
Майстерка «Фінанси в балансі: навчання підлітків фінансової компетентності та інвестування»
21 червня
Спікерка — Юлія Бабенко
Практикуюча інвесторка та фінансова планерка iPlan.ua пропонує учасникам розібрати під час зустрічі, як діти ставляться до грошей у різному віці. Також ви дізнаєтесь про 7 правил взаємодії у фінансових питаннях, зрозумієте основи, без яких неможливе якісне інвестування, а ще дізнаєтесь деталі проєкту з інвестування та фінансового планування для підлітків.
Путівник для шкільних психологів і всіх, хто дбає про ментальне здоров’я
«Навчаю і навчаюсь разом із Хібукі»
21 червня
Спікерка — Галина Сищук
Засновниця центру діяльнісної освіти для учнів початкової школи «Стежка» і психологиня запрошує відкрити для себе хібукі-терапію від собаки-обіймаки Хібукі. Що ж це таке? Цілющі обійми, що приносять спокій, знижують тривожність та стають опорою під час освітнього процесу та у повсякденні. Презентація ізраїльської методики, яка адаптується та трансформується відповідно до викликів, піклуючись про ментальне здоров’я та розвиток емоційного інтелекту. Хібукі супроводжує дітей в укриттях, допомагає знизити тривожність, зменшує прояви травматизації та допомагає налагоджувати контакт. Метод буде корисним учителям та вихователям, психологам, соціальним працівникам, вихователям гуртків та батькам.
Лекція «На боці дитини: що варто знати про сучасних дітей, їхню психологію і розвиток?»
21 червня
Спікерка — Катерина Гольцберг
Дитяча і сімейна психологиня розповість, чому сучасні діти дійсно змінилися, і які зміни варто врахувати, щоб їх успішно навчати й виховувати. Крім того, психологиня проведе майстерку «Навчати в часи невизначенності: як учительські та батьківські страхи впливають на якість навчання. Чи можливо позбутися упереджень?» – де ви дізнаєтесь, як повинна змінитися суспільна думка та самосприйняття вчителя, щоб відновити довіру до освіти.
Майстерка «Розгорання: як виходити з професійного вигорання?»
21 червня
Спікерка — Олена Гоноровська
Організаційна і кар’єрна консультантка, коучиня, гештальт-терапевтка
Практикум про вигорання і вихід із нього — розгорання. Що кожен освітянин може зробити для себе і своєї команди, щоб усвідомити вигорання (чи насправді його відсутність) та почати свідомо і відповідально «розгоратись»? Помізкуємо про те, чим вигорання відрізняється від втоми, стресу та депресії і поговоримо про практичні кроки самодопомоги в кожному випадку.
Майстерка «Основи статевого виховання від 0 до 18 років»
20 червня
Спікерка — Ірина Брацихіна
Психологиня та дитячо-юнацький психотерапевт доступно й сучасно розповість про особливості статевого виховання у різному віці, про підходи до СВ та «тривожні дзвіночки» — коли є підозра щодо того, що дитина могла стати жертвою статевого злочину. Спікерка озвучить основні правила безпеки, які має знати кожна дитина, та розбере найпоширеніші запитання батьків. На завершення учасники отримають список літератури про статеве виховання дітей.
5 гарячих запитань і відповідей про фестиваль
1
Чи отримають учасники та учасниці сертифікат після навчання?
Ну звісно! Після завершення події учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. Деталі, як отримати сертифікати, повідомимо згодом.
2
Чи буде запис подій на Youtube та відеотрансляція фестивалю?
Ні, не буде. Фестиваль — передусім «живий» досвід спілкування.
3
На території фестивалю буде де перекусити?
Голодними учасників точно ніхто не залишить. На території діятимуть фудкорти, можна буде відвідати Реберню, Трапезну на FESTrepublic та кав’ярню-пекарню.
4
Чи можна приходити на фестиваль із дітьми молодшого віку? На території діятиме дитячий простір?
Територія освітнього фестивалю слугуватиме майданчиком для обміну досвідом і професійного нетворкінгу. Зони розваг чи розвитку дітей молодшого віку не передбачені.
5
Чи передбачено трансфер до території фестивалю?
Так! Щодня від Порохової вежі в центрі міста до території фестивалю курсуватиме безкоштовний автобус, шукайте позначку «Вчителі майбутнього». Трансфер працюватиме з 8 до 10 ранку. А ввечері освітян за бажанням відвозитимуть назад до центру міста такими ж автобусами з 18 до 20-00.
Також можна дістатись громадським транспортом – автобусом №25 (ТРЦ «King Cross Leopolis» – вул.Заклинських), або ж на таксі.
ПОДИВІТЬСЯ, ЯК ЦЕ БУЛО У 2023 РОЦІ