Усі вчителі — трохи фенікси: що допоможе «зозуленьці»?

54% українських учителів перебувають у стані професійного вигорання. Для його розвитку потрібно не так і багато: важкі чи несприятливі умови праці, індивідуальні особливості психіки людини, брак зовнішньої підтримки. Додайте сюди постійний стрес через війну. Та якщо ви щодня почнете хоча б трохи часу приділяти ментальному здоров’ю — роздратована й натомлена «зозуленька» скаже дякую. Ось нескладні та дієві методики протидії емоційному та професійному вигоранню для вчителів.

Правило про «2 хвилини тиші» та накопичення сил: антистрес-поради Світлани Ройз

Британська статистика говорить нам: половина вчителів іде з професії протягом перших п’яти років роботи. Причин багато: працювати із сучасними дітьми непросто, батьки часто вимогливі й нетерплячі, система освіти постійно реформується, а керівництво чекає блискучих результатів негайно. Діагностуємо у себе професійне вигорання за допомогою простого тесту та виконуємо легкі вправи для негайного покращення здоров’я. 


Заземляємося, знімаємо гачок, створюємо простір: вправи з протидії вигоранню

«Робити те, що має значення в часи стресу» — так дослівно називається інструкція, яку розробила Всесвітня організація охорони здоров’я. Її створили, щоб допомогти людям випрацювати ефективні моделі поведінки в часи душевної негоди. Завдяки великій кількості влучних і дотепних малюнків цей короткий посібник більше нагадує комікс, а тому читається на одному диханні. «Освіторія» пропонує його короткий конспект.


Підзарядка для вчителя: як поновити ресурси, коли сили на нулі

Третя чверть така дооовга, а сил уже зовсім нема? Ми готові вам допомогти! За кілька хвилин пройдіть тест на вигорання, правильно оберіть заняття, які наповнюють енергією, та навчіться робити кінезіологічні вправи для зняття тривоги. Про все це розповідає Марина Вострова, психотерапевтична кінезіологиня, тренерка з розвитку емоційного інтелекту, авторка та ведуча тренінгових програм з налаштування гармонійних стосунків.


Повертайтеся обличчям до себе: запобігаємо емоційному вигоранню

Чому вчителі так часто переживають емоційне вигорання та як йому запобігти? Своїми спостереженнями поділилася фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 та керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем» Наталя Гладких. 10 важливих моментів, на які варто звернути увагу, Наталя зібрала в цьому блозі.


Перевірте ваш емоційний стан: тест на вигорання для вчителя

Ми неодноразово писали про професійне вигорання вчителів. На жаль, це явище досить поширене. А під час війни часу на себе в усіх нас стало значно менше. Як перевірити свій емоційний стан? Які ознаки є небезпечними та як педагогам подолати вигорання? Розповідає доктор Кевін Лейхтман, професор Florida Atlantic University та педагог.

Поділитися цією статтею