9 березня Україна відзначає 207 років від дня народження Тараса Шевченка. Напередодні Шевченківських днів вчителі зазвичай шукають нові ідеї: як достукатися до учнів, щоб вони бачили живу людину, а не рядки підручника? Як подати творчість поета сучасно і нешаблонно, де знайти додаткові матеріали? «Освіторія» зібрала на допомогу вчителю 25 яскравих ідей уроків, 5 відео, фільм-біографію класика, можливість отримати його усміхнений портрет та навіть пройти тест. Таким Шевченка ваші учні ще не бачили.

  Як розповісти дітям про Шевченка без шароварщини

Як розповісти про класика так, щоб учням захотілося відкрити «Кобзар» самостійно, а не під програмним примусом чи в рамках ура-патріотичного виховання?  5 ідей, які зібрані в матеріалі, додадуть урокам інтерактивності та динаміки. Скласти лаконічний пост у Twitter (а це 280 символів) про життєві події Шевченка, знайти цитату з «Кобзаря» до несподіваної ілюстрації (сучасної інтерпретації образу класика), обговорити серіал «Катерина», де події перенесено у наші дні, зробити мапу туристичних маршрутів «Шляхами Кобзаря», порівняти популярний серіал «Гра престолів» і твір Шевченка «Гайдамаки».

Обирайте будь-який варіант — і вражайте учнів!


Крутезні сценарії уроків про Тараса Шевченка, які учні проситимуть повторити ще

Найкреативніші сценарії уроків за мотивами біографії та творчості Кобзаря можна втілювати хоч зараз! Учні залюбки створюватимуть меми, писатимуть на стікерах від імені Тараса Григоровича щось про своє життя, проходитимуть квест, проводитимуть відеоогляд улюбленого твору, створюватимуть сценки з віршів за допомогою LEGO або зроблять власний косплей відомого образу.


Як по-сучасному розповісти школярам про 4 амплуа Тараса Шевченка

Розмірковуємо про те, як зробити класика доступним і сучасним. Та що спонукає взагалі осучаснювати його образ? Пропонуємо чотири ідеї для уроків, що дозволять зробити Тараса Григоровича ближчим та зрозумілішим для дітей. Покажіть під час занять Кобзаря як революціонера, художника, генія чи… рок-зірку.


10 способів провести Шевченківські дні без шароварщини

Під рукою завжди є звичні формати: конкурс малюнків до творів Кобзаря — для молодшої школи, конкурс читання віршів Шевченка — для середньої, «шевченкознавча вікторина» — для старшокласників. «Освіторія» пропонує 10 креативних підходів, серед яких робота з інфографікою, комікси за улюбленим віршем, відеодекламація, розробка настільної чи комп’ютерної гри.


Всеукраїнська школа онлайн: 5 уроків про Шевченка, які доводять, що він досі сучасний і актуальний 

Сучасні школярі вже звикли до відеоконтенту, а сучасні вчителі переймаються, де б його знайти до кожної теми. Ми підготували добірку телеуроків про Шевченка, які доводять, що Тарас — крутий і сучасний навіть сьогодні. У них — про те, уривок з якої поеми Кобзаря та чому читали на Майдані під час Революції Гідності, Шевченкова «Катерина» у сучасній Україні, біблейські мотиви та віра у творчості й житті класика, афроамериканський актор — друг Тараса Григоровича, докази того, що Шевченко є брендом.


Новий фільм про Тараса Шевченка: відео

Художній фільм — спосіб перейнятися життям іншої людини. А для вчителя — привід влаштувати цікаве обговорення уривків чи всього кіно після попереднього перегляду. Сучасний фільм «Тарас. Повернення» режисера Олександра Денисенка розповідає про життя Тараса Григоровича на солдатській службі в Новопетрівській фортеці й про його найтяжчі останні тижні перебування на чужині.


#ЛітДвіж: Як українські класики почали усміхатись 

Хочете портрет, де Кобзар усміхається, а не суворо зводить брови? Школярам він точно сподобається. Невдовзі буде новий наклад таких експериментальних оновлених зображень для класу. Проєкт «ЛітДвіж», втілений HAVAS PR за підтримки ГС «Освіторія» та видавництва «Ранок», створив 12 оновлених портретів українських письменників і письменниць, серед яких і Тарас Григорович. На них вони безжурні та сучасні. Проєкт «ЛітДвіж» доводить, що українська література — це двіж, який надихає та качає.


Тест: Хто ви із жінок Тараса Шевченка?

Побачити людську сторону класика, його стосунки з іншими, особисте життя, людей, які його оточували, — це завжди близько підліткам. Їхні серця відгукуються швидше, ніж розум. Тож і ученицям, і вчителькам може бути цікаво наостанок пройти тест та з’ясувати, якою саме femme fatalе із життя письменника ви могли б стати.

Поділитися цією статтею