Три квести, які вчитель може організувати на уроці

cover_quest
Автор тексту: Олексій Сімончук

Зібрали для вас три небанальні сценарії квестів, якими вчитель може урізноманітнити свої уроки.

Школа детективів

Вчитель зачитує дітям листа: «Дорогі леді і джентльмени! Я, Шерлок Холмс, запрошую вас пройти курс навчання в моїй школі детективів. Чому саме вас? Усі говорять про вашу проникливість, розум, спритність і хитрість! Мені дуже потрібні такі помічники, але я повинен переконатися, що ви дійсно такі, як про вас говорять. Для цього пройдіть мої випробування».

Завдання «Спробуй не помилитися»

Хороший детектив повинен бути дуже уважним. Вчитель запитує дітей, що сидять в класі: «Чи зможете ви зараз повторити за мною три коротенькі фрази?» «Двічі два — чотири», — каже вчитель. Усі впевнено повторюють цю першу фразу. «Тричі три дев’ять», — говорить він. Помилки знову немає, усі повторили. «Ось ви і помилилися», — радісно заявляє ведучий. Діти здивовано: «Чому?» Ведучий пояснює: «Ось ви і помилилися» — це і була моя третя фраза і ніхто її не повторив». Якщо знайшовся хтось дуже уважний і повторив її, йому дають приз.

Завдання «Пластилінові ляльки»

Без оволодіння секретами конспірації хорошим детективом не стати. Одна зі складових конспірації — вміння перевтілюватися. У ході завдання дітям треба перетворитися на пластилінову ляльку.

Вправа складається з трьох етапів. Спочатку діти імітують пластилінову ляльку в холодильнику — матеріал втратив свою пластичність, він твердий та жорсткий. Потім вчитель намагається міняти пози дітей, але застигла форма ускладнює завдання, і ведучий повинен буде відчути певний опір матеріалу. Третій сигнал — дітям треба уявити, що в кімнаті, де знаходяться пластилінові ляльки, одночасно включили всі обігрівальні прилади. Вони починають розм’якшуватися аж доки лялька не «стікає» на підлогу і не перетворюється на безформну масу.

Завдання «Увійти в образ»

Щоб встановити особу злочинця, багато детективів втілюються в його образ. Дітям зачитують опис злочинця, вони слухають, а потім відтворюють почуте.

1. Його ходу не можна було сплутати. Він пересувався якось стрибкоподібно, а голова була завжди нахилена трохи вправо. І ще він постійно наспівував.

2. У нього була чарівна посмішка. Він трохи кульгав на ліву ногу. Слабкістю в його характері було те, що він постійно розстібав і застібав ґудзики на комірі сорочки.

3. Ходу його можна було назвати тарганів крок. Одна штанина була загорнена вище коліна. Перше, що впадало в очі при зустрічі з ним — він трясся як осиковий лист і бурмотів щось собі під ніс.

4. Це був високий чоловік з гордо піднятою головою і широкими грудьми. Руки він постійно тримав у кишенях і лише зрідка виймав ліву руку, щоб почухати потилицю. При цьому його очі бігали в різні боки, а права нога зрідка підстрибувала.

Завдання «Базіка — знахідка для шпигуна»

Уміння тримати язик за зубами — одна з головних навичок детектива. Хтось володіє нею з народження, а комусь доведеться її розвивати. Вчитель, розставивши з помічниками стільці по колу, запрошує всіх дітей присісти. У центр кола теж ставиться стілець — для «інструктора», який починає справжній «допит». Він ставить слухачам запитання так, щоб застати їх зненацька. При цьому за умовами гри не можна відповідати «так» чи «ні», а також забороняється називати кольори.

Перемагає той, хто жодного разу не помилився та без зволікання давав точні відповіді. Варіанти запитань: 1. Квадрат є прямокутником? 2. Земля має форму кулі? 3. Корова дає прозоре молоко? 4. Ти вмієш готувати яєчню? 5. Ти більше любиш чорну або червону смородину? 6. Правда, що тебе звуть Наталя? 7. Яблуко — це фрукт?

Завдання «Сигналізація»

Дітям потрібно непомітно проникнути в лігво бандитів і забрати таємничий пакунок. Але вхід до схованки перекритий спеціальною охоронною системою. Охоронна система — це звичайна мотузка, якою перетягнути вхід, але залишається невеличкий простір, через який можна пролізти. Завдання учнів — пролізти до кінця, не зачіпаючи мотузку, і дістати згорток. У ньому зберігаються дипломи детективів, які отримує кожен учень.

Автор квесту: Дарина Фірсова

Космос

Діти виходять на вулицю. Вчитель об’єднує клас у дві команди та оголошує про початок космічної подорожі. Для цього потрібно затвердити маршрут, але на мапі зникли всі картки з координатами планет. Кожна планета позначає свою цифру і станцію, на якій знаходиться космонавт. І тут потрібно виконати перші завдання.

Завдання «Лабіринт»

Одній дитині (капітану космічного корабля) зав’язують очі і запускають у лабіринт, намальований крейдою на асфальті (або викладений на землі мотузками). Команда має провести капітана через лабіринт так, щоб він не вийшов за його межі. Будь-який заступ за лінію — і треба проходити лабіринт із початку. Проводячи капітана лабіринтом, кожен учасник команди може вимовляти тільки одне слово («прямо», «праворуч», «стій» тощо) і тільки у свою чергу. Якщо провідники збиваються (кажуть два слова або не в свою чергу), капітан починає прохід лабіринту спочатку.

Завдання «Змагання на влучність»

Потрібно запустити «космічні розвідувальні зонди» (кульки, скатані з фольги) і вивчати «кільця Сатурна» (гімнастичні обручі). Завдання дітей потрапити кулькою в кільце (обруч).

Завдання «Допомога Всесвіту»

Діти об’єднуються у дві команди, їм дають два порожні контейнери. Один для паперу, а другий для пластмаси. Їм потрібно розсортувати сміття по контейнерах.

Автор квесту: Інна Часник

Веб-квест «Ключі від форту Боярд»

Це справжній онлайн-квест, що доступний за посиланням.  Діти потрапляють у віртуальний середньовічний форт, а щоб відчинити браму з його скарбом, треба зібрати 7 ключів.

Для того щоб отримати кожен ключ, необхідно завітати до віртуальних кімнат, у кожній з яких треба вирішити всі запропоновані математичні завдання. Наприклад, обчислити 7/18 + 5/18 або розгадати кросворд із запитаннями на кшталт: «Число, що записується під рискою звичайного дробу, називається…» Кожен учасник квесту повинен зібрати 6 ключів, які відкривають браму скарбниці. Лише після отримання всіх 6 ключів діти можуть увійти до скарбниці та отримати головний приз.

Автор квесту: Світлана Кейс

Поділитися цією статтею
Автор: