Сучасні мадонни: 5 яскравих муралів з матір’ю та дитиною

Зображення:PastArt

Ви, певно, вже бачили фото муралу «Материнство» заввишки у 25 поверхів. Він з’явився на одній з новобудов поблизу станції метро «Харківська» у Києві. За словами авторів Володимира Пастушака та Юлії Мастерс, настінний твір уособлює одвічні сімейні цінності. Стінний розпис одразу викликав багато суперечок і про цінності, і про його художній рівень. Ми ж пропонуємо вам поглянути на 5 найзмістовніших у світі муралів із зображенням матері та дитини.

 «Clothed with the Sun», Бристоль

Цей стінопис з’явився в центрі Бристоля на 6-поверховому будинку у 2011 році. Його автор — американський художник EL MAC, чиї настінні розписи відомі в багатьох містах світу. Назва твору «Clothed with the Sun» (дослівно «Зодягнута в сонце») вочевидь має гру слів: в англійській мові слова «сонце» та «син» звучать однаково. Насправді жінка, зодягнута в сонце — це образ із Біблії, який часто використовували в іконах, на яких зображували Богоматір. У ролі моделі для твору художникові позувала його дівчина Кім та її крихітна племінниця Мадлен. Автор каже, що хотів створити сучасну версію одвічного сюжету «матері та дитини» і надихався найкращими зразками мадонн із немовлям Рафаеля та Мікеланджело. Цим муралом EL MAC також хотів висловити свою шану самотнім матерям, адже Велика Британія — серед лідерів європейських країн за кількістю матерів-одиначок.

«Game Changer» та «Punk Mum», Саутгемптон

Легендарний вуличний художник Бенксі періодично зображує дітей на своїх трафаретах. Часто діти на його роботах висловлюють потужний маніфест проти війни, зла та несправедливості. Під час локдауну навесні цього року Бенксі був особливо продуктивним: він одягнувся в уніформу працівника лондонського метро та намалював кілька трафаретів щурів із санітайзерами в лапках на стінах потяга. Проте більш зворушливою стала його робота для шпиталю в місті Саутгемптон у Великій Британії. Малюнок має назву «Game Changer» — «Той, що змінює гру»: на ньому хлопчик сидить біля урни, з якої виглядають іграшкові Бетмен та Спайдермен, а він обрав для гри медсестру в масці, що піднесла руку до гори, як Супермен. Художник присвятив цю роботу всім медичним працівникам, які опинилися на передовій боротьби із COVID-19. Серед графіті, які приписують Бенксі, є і сюжет матері та сина — «Punk Mum»: мама поправляє своєму синові-панку хустинку на обличчі і каже: «Не забудь пообідати та наробити трохи лиха».

Зображення: Banksy

«You Are Not Alone», Лімассол

«You Are Not Alone» — «Ти не одна». Стінопис із такою назвою з’явився на стіні житлового будинку в Лімассолі у 2015 році. На ньому кіпрський художник PAPARAZZI зобразив непальську жінку, що несе на спині немовля. Робота була публічним жестом підтримки людям з Непалу, які на той час щойно пережили потужний землетрус, і руйнування вочевидь змусили багатьох батьків рятуватися разом з дітьми. «Моя мета — не вандалізм, а постійні зусилля робити світ красивішим і приємнішим», — прокоментував свою роботу художник.

Зображення: PAPARAZZI

«Mural of St. Enoch», Глазго

Австралійський художник Smug (Сем Бейтс) у 2018 році зобразив на стіні в Глазго зворушливий момент грудного вигодовування дитини. Мурал офіційно не має назви, проте викликав безліч трактувань і захоплення мешканців міста. Річ у тім, що дитина на стінописі — не немовля, а трохи старший малюк. Тож містяни сприйняли цей мурал як шану художника до всіх мам, що підтримують тривале грудне вигодовування дітей. На руці жінки сидить пташка. Ця незначна, на перший погляд, деталь — зовсім не випадковість: так художник повідомляє, що на його роботі не просто пересічна жінка, а сучасна Свята Тенева. Це британська принцеса та католицька свята, яка за переказами, завагітніла не у шлюбі, тож її покарали — скинули зі скелі. Але Тенева не загинула, народила сина, Мунго, і відтоді вони стали покровителями міста Глазго — на її честь у місті названі площа та вокзал.

Поділитися цією статтею