STEM, STEAM та цифрові лабораторії: модні слова чи необхідність?

Що таке STEM? Акронім STEM вживають для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, за якого в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент та додаються інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін (Art). Отже, розберемося, чи це просто модне слово, чи необхідність для сучасної школи?

Технології стали важливим інструментом навчання у школах та вишах, і важливо максимально використовувати цифрові інновації в кожному класі. Вчителі відіграють вирішальну роль у формуванні змісту уроку і потребують підтримки та навчання на робочому місці, щоб передати своїм учням досвід навчання на основі технологій.

У всьому світі спостерігається дефіцит фахівців із технічних напрямків, попит на них росте значно швидше, ніж на інші спеціальності. У відповідь на виклики часу такий тип освіти виходить на перший план.

Команда B2B Solutions на прикладі лабораторій PASCO розповідає, яке значення цифрові лабораторії мають для нового покоління та як вчителю створити неймовірно захопливі уроки, щоб зацікавити учнів.

З 1964 року PASCO розпочала свою діяльність як проєкт ярмарку науки. З моменту впровадження їхнього першого продукту — апарата Millikan Oil Drop PASCO переросла в науково-освітню компанію, яка повністю віддана навчанню учів та студентів.

Сьогодні PASCO є світовим лідером у розробці технологічних рішень для практичної науки і представлена у понад 100 країнах світу.

Лабораторні роботи для PASCO допомагають створювати вчителі. І їхня ідея в тому, що технологія має бути простою, дозволяти учням зосередитися на науці, а не на самій технології.

Найкращі цифрові лабораторії та моделювання є гнучкими, дозволяють «грати навколо космосу».

Давайте ближче познайомимося із цими новими технологіями.

Хімія у повсякденному житті

Чи знаєте ви, що аспірин токсичний за великої концентрації? Саме тому виробники таблеток аспірину повинні гарантувати, що їхній продукт містить від 90 % до 110 % кількості активних інгредієнтів, зазначених на етикетці. А ваш виробник аспірину «склав цей іспит»?

Подивитися відеоексперимент українською мовою можна на YouTube-каналі B2B Solutions.

Фізика для 9-го класу

Як людське око сприймає зображення? Що таке короткозорість? Що таке далекозорість? Як працюють окуляри?

Авжеж, можна знайти всі відповіді в підручнику, але….

Набагато цікавіше про це дізнатися на моделі людського ока PASCO.

Цей набір містить інструменти для:

  • формування зображень на сітківці ока;
  • вимірювання розміру та орієнтації освітленого об’єкта;
  • вивчення оптики нормального зору та корекцій зору через використання пластикових лінз, що входять до комплекту, для створення зображень для нормального зору, далекозорості, короткозорості та астигматизму;
  • спостерігання за зміною яскравості та чіткості зображення при зменшенні розміру зіниці.

Герметичний резервуар утримує воду для імітації склоподібної вологи.

Цей дослід теж можна переглянути на YouTube-каналі B2B Solutions.

І це тільки один приклад із фізики! За допомогою лабораторій PASCO можна дати змогу учням бачити збір та аналіз даних у реальному часі на власних пристроях. А всередині фізичної лабораторії розміщені бездротові датчики, що використовуються для виконання кінематичних, динамічних, ланцюгових лабораторних робіт.

Екологічна лабораторія полегшує навчання завдяки використанню сенсорних технологій у класі природознавства або вдома. Розроблена для зручності лабораторна станція містить понад 20 лабораторій на основі сенсорів, які охоплюють цілу низку екологічних передових тем, а також усе необхідне обладнання для практичного проведення лабораторій з можливістю збору та аналізу даних.

Для вивчення біології PASCO мають бездротові датчики, які полегшують практичне залучення учнів та допомагають їм розвивати навички аналізу даних, наданих лабораторіями. Датчики необхідно під’єднувати до гаджетів учнів, комп’ютерів чи інтерактивних панелей. Використовуючи програмне забезпечення SPARKvue, датчики та лабораторні експерименти PASCO, учні можуть глибоко досліджувати такі теми, як фотосинтез, клітинне дихання, ферментні реакції, фізіологію людини, спектрометрію тощо.

PASCO створила величезну відеобібліотеку експериментів, щоб вчителі та учні могли з легкістю відтворити експерименти, занурюючись у процес, і відчути себе справжніми вченими!

Внесіть обчислювальне мислення у свій STEM-клас

Що потрібно викладачам, щоб навчити учнів кодування?

Для прикладу візьмемо один з найпопулярніших продуктів PASCO — бездротовий цифровий модуль для програмування //code.Node. Це програмований пристрій, що реагує на команди користувача і характеристики навколишнього середовища. Він оснащений датчиками та індикаторами, якими можна керувати за допомогою коду, створеного в редакторі Blockly. П’ять датчиків і три вихідні сигнали дозволяють учням програмувати, як пристрій збирає дані та реагує на них. За допомогою технології Bluetooth 4.0 датчик підключається безпосередньо до будь-якого смартфону, планшета або ПК, а збір, відображення та аналіз даних здійснюються в ПО PASCO SPARKvue або Capstone.

Один із цікавих дослідів включає візок PASCO, який був спеціально розроблений для спільної роботи з модулем для програмування PASCO //code.Node. За допомогою цього візка та модуля можна проводити експерименти на тему «Рух», спостерігати, як змінюються швидкість та прискорення на графіку залежно від напрямку руху, а також кута нахилу.

Перегляньте, як працює комплект.

Отже, комплекс PASCO — це навчальні рішення, які об’єднують набори обладнання, додаткові навчальні матеріали для учнів (від початкових класів), студентів та вчителів. Комплексні готові рішення легко масштабуються та інтегруються в освітню програму. Вони адаптовані для персональної та групової роботи в класі, а повна диджиталізація дослідів дає змогу співпрацювати на відстані в реальному часі чи навіть у польових експериментах.

У сучасному диджитал-світі вже замало теорії та малюнків у книгах. Новому поколінню дітей потрібно більше практики і технологічної складової, тому цифрові лабораторії — це необхідність для освітніх закладів.

Дуже багато цікавої інформації, лайфхаків та нових експериментів можна знайти на сторінках B2B Solutions у Facebook та Instagram.

Поділитися цією статтею