Стартап, що допомагає ЗСУ: історія винахідника Захара Щурка

Розмову записала: Юлія Яцишина

Як українські підлітки роблять свій внесок у перемогу України? Ми вже писали про тинейджерку Соломію, що волонтерила на Львівському вокзалі на початку повномасштабного вторгнення. У цьому матеріалі читайте про 15-річного Захара, що розробив та виготовляє портативні зарядні станції для українських бійців на фронті. А вже незабаром ми опублікуємо інфографіку про українську IT-армію та розробку уроку з ідеями, як ваші учні можуть наближувати перемогу.

Захар Щурко, молодий винахідник зі Львова. Навчається у Львівській гімназії «Престиж». Власноруч розробив зарядні станції та виробляє їх на запит військових ЗСУ.

Створити власну розробку в 15 років можливо

Ідея створення зарядної станції виникла у мене ще до початку повномасштабної війни. Я хотів винайти пристрій, за допомогою якого можна завжди мати доступ до електроенергії та легко підзарядити телефон, ноутбук чи навіть під’єднати роутер. Мій винахід — це зарядна станція, в якій є: зарядка 220 Вт, автомобільна розетка 12 Вт, USB виходи. Підзаряджатись можна як від сонячної панелі, так і від прикурювача в автомобілі. Зарядна станція добре витримує вологу, а це дуже зручно для використання в різних умовах.

Я не відвідував гуртки моделювання чи на інші профільні курси. Мені просто самому хотілось створити такий пристрій для власних потреб. Я почав цікавитись, як це зробити власноруч: переглядав відео на YouTube, пробував самостійно адаптовувати те, що бачив на відео, намагався конструювати. Допомагає мені найбільше тато — і конструювати пристрій і виготовляти їх.

Із початком війни я зрозумів, що мій задум буде корисним не лише мені, а й стане допомогою для наших військових перемагати на фронті. Тож я почав ще швидше удосконалювати те, що ми вже створювали. Тепер зарядні станції ми робимо усією родиною: щоб було швидше, тепер допомагає не лише батько, а й сестра.

Мій внесок в перемогу — це зарядні станції для ЗСУ

Свої зарядні станції зараз я створюю лише для потреб наших військових ЗСУ. Отримую досить багато запитів. Уже передав на передову 15 своїх зарядних станцій, а ще 2 перебувають у розробці.

Перші станції, які я передав військовим, працюють та допомагають бійцям уже понад два місяці. Моя зарядна станція недорога у собівартості, вона досить потужна і невелика за розміром. Звичайно, мені дуже приємно чути, що мій винахід допомагає нашим військовим виконували бойові завдання. Зарядна станція іноді навіть замінює генератори, що є дуже цінним для військових, оскільки станція працює безшумно та не видає позиції ЗСУ. Я вже отримав цінний відгук: тепер вдосконалюю пристрій, щоб максимально зручно було використовувати його військовим.

Свою діяльність не збираюся припиняти: хочу виготовити якомога більше таких пристроїв для передової. Зараз можу зробити 2 станції на тиждень. Собівартість однієї — 25 тис. гривень. Усі їх виготовляю за гроші, які збираю самостійно, тож швидкість моїх розробок залежить від наявності коштів та матеріалів. Буду дуже вдячний за ваші внески.

Якщо бажаєте підтримати Захара та його винахід, ось реквізити для збору:

card MonoBank: 4441114458045927

card PrivatBank: 4149499372087526 (Щурко Захар)

Monobank BANK: https://send.monobank.ua/jar/7bnDRiM4jS

PayPal: zakharshchurk00@gmail.com


Матеріал створено в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Поділитися цією статтею