Станьте майстром Zoom-уроку: покрокова інструкція

Навчання під час війни ставить нові виклики перед учителями. Тепер українські педагоги працюють в екстремально змішаному форматі: ведуть уроки і для дітей у класі, і для учнів, які навчаються онлайн. Тож настав час прокачати свої навички модерування Zoom-уроків. Які налаштування Zoom варто використовувати? Про які зручні функції вчителі повинні пам’ятати? Разом з компанією SUPPORT.UA ми склали покрокову інструкцію, як учителю створити безпечну та зручну онлайн-конференцію.

Спеціалістка з маркетингу SUPPORT.UA Галина Корчевська переконана: вдалий Zoom-урок потребує кількох простих, але важливих налаштувань. «З мого досвіду проведення вебінарів для 500 осіб можу з упевненістю сказати: варто заздалегідь спланувати доступ учасників до налаштувань зустрічі. Що більша аудиторія, то вища ймовірність випадкового увімкнення мікрофона чи демонстрації екрана слухача. А це знижує концентрацію уваги самих учасників та завдає багато клопоту організатору. Ставлячи обмеження ще на етапі підготовки, учитель може уникнути випадкових халеп і якісно провести урок»‎, — радить експертка. Та пропонує 20 простих кроків для вдалого Zoom-уроку.

Базові налаштування: безпека уроку — понад усе

1. Якщо у вас ще не завантажений Zoom, то перейдіть за цим посиланням, виберіть перший варіант і натисніть кнопку «Завантаження»: https://zoom.us/download#client_4meeting.

2. Після цього виберіть місце на пристрої, куди ви хочете завантажити програму. За замовчуванням усі нові файли потрапляють у папку «Завантаження». Підтвердіть збереження Zoom, натиснувши «Зберегти».

3. Після завершення завантаження файлу потрібно клацнути по ньому в рядку стану.

4. Наступний етап — встановлення Zoom на комп’ютер. Ви побачите робоче вікно — не потрібно нічого робити, дочекайтеся завершення процесу.

5. Коли встановлення завершиться, виберіть варіант Sign Іn (Увійти).

6. Ви можете увійти в Zoom за допомогою акаунта у Facebook чи Google.

7. Якщо у вас немає акаунтів у Facebook чи Google, спеціалісти комп’ютерної допомоги онлайн SUPPORT.UA допоможуть їх створити. До цього часу зареєструйтеся в програмі за допомогою кнопки Sign Up («Зареєструватися»).

8. Після процедури реєстрації увійдіть у свій обліковий запис. Тепер можемо перейти до налаштувань безпеки онлайн-уроків. Для цього натискаємо на іконку з вашою фотографією, що розташована в правому верхньому кутку, та обираємо My Profile (Мій Профіль).

9. Тепер виберіть Settings (Налаштування). У вкладці Meeting (Зустрічі) виберіть Security (Безпека) і біля опції Waiting Room (Зал Очікування) натисніть кнопку увімкнення. Тепер у всіх відеоконференціях, які ви будете створювати, активний Зал Очікування. Для чого це потрібно? Щоб ви могли вибирати, кого з охочих додати на зустріч, а кому відмовити.

10. Після початку зустрічі, щоб переглянути список тих, хто очікує на підключення, у меню натискаємо пункт Participants (Учасники). Тепер перед вами відкриється вікно з іменами учасників.

11. Якщо ви не впізнаєте учасників за фото або вказаними іменами, вам доступний чат у Залі Очікування. Туди ви можете написати з проханням перейменувати себе для ідентифікації та підключення до зустрічі. Для цього у вікні з учасниками натисніть кнопку Message (Повідомлення), введіть текст повідомлення та натисніть Enter.

12. Щоб дозволити учасникам, які перебувають у Залі Очікування, увійти на зустріч, потрібно навести курсор на рядок з учасником і натиснути Admit (Дозволити). Якщо ви у списку учасників побачите сторонню людину — натисніть Remove (Видалити).

13. Якщо ви впізнали всіх учасників, то можете дозволити їм приєднатися до уроку одним кліком — в Залі Очікування натисніть Admit all (Прийняти всіх).

14. Тепер на уроці будуть присутні лише потрібні учні, а ви будете впевнені, що вся персональна інформація в безпеці.

Просунуті налаштування: дисципліна на Zoom-уроці

Дисципліна на уроці — не менш важлива. Вчителі скаржаться, що учні бавляться з мікрофоном та іноді навмисне зривають урок витівками. Які налаштування допоможуть ефективно модерувати роботу учнів?

1. Увійдіть в обліковий запис Zoom, у головному меню натисніть Schedule (Запланувати), а далі виберіть час проведення уроку.

2. Під час планування можна одразу вибрати функцію ввімкнених камер у всіх учасників. Для цього у вікні створення зустрічі у пункті Video (Відео) біля блоку Participants (Учасники) вибираємо On (Увімкнути).

3. Щоб учні випадково не вмикали мікрофони чи демонстрацію екрана, ми рекомендуємо попередньо налаштувати наступні параметри відеоуроку. У вікні відеоконференції, поки учні ще в Залі Очікування, натисніть мишкою на значок Security (Безпека), виберіть розділ Allow participants to (Дозволити учасникам) і приберіть галочку біля пункту Unmute themselves (Вмикати свій звук).

4. Щоб дати слово комусь з учнів, необхідно в процесі уроку вибрати його зі списку та натиснути Ask to Unmute (Попросити ввімкнути звук), як показано на фото.

5. Учню прийде сповіщення, що організатор просить увімкнути мікрофон. Потрібно натиснути кнопку «Увімкнути звук» та відповісти вчителю.

6. Якщо ви не хочете, щоб учні мали можливість транслювати свій екран під час уроку, у тому ж меню налаштувань потрібно прибрати галочку біля Share screen (Демонстрація екрана).

Якщо у вас залишилися питання чи потрібна додаткова консультація з використання Zoom — SUPPORT.UA на зв’язку 24/7.

Переходьте за посиланням, заповнюйте форму та отримуйте допомогу.

https://bit.ly/education-supportua

Поділитися цією статтею