Скарб для вчителя: 7 навчальних застосунків, що працюють без інтернету

Зображення: Вивчаю – не чекаю

Навчатись якісно й повноцінно під час відключень електрики – чи не найбільший виклик для освітньої системи України протягом останніх місяців. Тож зібрали для вас цифрові інструменти, які працюють навіть тоді, коли у вас чи учнів немає доступу до інтернету.

«Вивчаю – Не чекаю»

Предмети:

математика й читання в 1-4 класах

Мобільний застосунок «Вивчаю – не чекаю» допомагає українським учням початкової школи вивчати математику та читання за українською навчальною програмою у будь-якій точці світу.

Переваги застосунку:

 • працює навіть за відсутності електроенергії та інтернету – достатньо завантажити його на гаджет;
 • усі завдання подані в цікавезній ігровій формі, що відповідають програмі НУШ;
 • пізнавальні та освітні відеоматеріали, розроблені за підходами мікронавчання;
 • дитина може вивчати дисципліни у власному темпі;
 • є чудовим доповненням до навчальної програми: ним можна користуватись і в школі, і на перерві, і вдома під час самопідготовки;

Як це працює?

Завантажте додаток на телефон або планшет, який використовуватиме дитина у навчанні, та пройдіть авторизацію.

Кожна тема, представлена в застосунку – окремий мультиплікаційний фільм чи відеопрезентація від учителя, ідентична тому, як відбувається урок у класі.

– Під час гри учня супроводжує відеогід Софійка – саме вона пояснює навчальні теми. Окрім неї, у навчанні малечі допомагатимуть ще десять анімаційних героїв. Після перегляду теми для дитини відкривається цілий спектр інтерактивних відеоігор з детальними інструкціями. Рівень знань учня з тієї чи іншої теми перевіряється також за допомогою інтерактивної гри, – пояснює Оксана Хомич, учителька початкових класів, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2021, учитель-методист, PhD (доктор філософії) з освітніх, педагогічних наук.

Детальне відео про те, як використовувати застосунок «Вивчаю — не чекаю» – дивіться на Youtube.

Будь у курсі⬇️

Застосунок «Вивчаю – не чекаю» розроблений «Освіторією» спільно з War Child Holland та за підтримки Міністерства освіти та науки України.

MozaBook

Предмети:

біологія, географія, історія, фізика, хімія, математика, музика, мови

MozaBook – універсальна освітня платформа, яка дозволяє урізноманітнювати інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними і творчими презентаційними можливостями. Крім того, вона має видовищні інтерактивні елементи і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування.

Переваги застосунку:

 • можливість працювати з гаджетами, коли немає електрики чи не працюють комп’ютери;
 • інтерактивність матеріалу, можливість працювати з 3-D технологіями;

– Я прошу своїх учнів завантажити в телефони або планшети безкоштовний застосунок MozaBook. Він працює навіть без підключення до інтернету. – розповідає Максим Рудич, учитель біології у Гімназії А+. –  І коли вимикається світло, мої учні вже знають, що можна цікавенького передивитись у цей момент: цифрові уроки, 3D-презентації, анімації. Звісно, ці матеріали з MozaBook мають корелюватись із темами вашого уроку.

Як це працює?

Безоплатний доступ до електронних підручників активовано до 31 грудня (хто зна, можливо, цей термін буде подовжено).

Учні можуть завантажити активовані книги і зошити на свої планшети. Після завантаження цифрові книги і зошити можна використовувати в автономному режимі. А їхній інтерактивний зміст – 3D-анімації, освітні відео, зображення, звуки, завдання – можна відкрити за допомогою вбудованого медіа плеєра без підключення до мережі.

Важливий нюанс: для доступу до підручників програма, що працює на планшеті mozaBook, повинна бути підключена до mozaWeb акаунту.

«Електронна бібліотека ІМЗО»

Предмети:

всі предмети

Переваги застосунку:

 • з електронними ресурсами тут можна працювати в режимі відсутності інтернету;
 • е-версії підручників із 1 по 11 клас;
 • доступ до посібників, методичних матеріалів у форматі PDF;

Як це працює:

Електронна бібліотека розміщена за посиланням на порталі Інституту модернізації змісту освіти. Містить 1335 підручників усіх назв з 1 по 11 клас та широкий спектр матеріалів у форматі PDF. Після завантаження необхідних матеріалів матимете доступ до них в автономному режимі.

YAKABOO

Предмети:

мультипредметний вибір для всіх вікових категорій учнів

Ще на початку повномасштабного вторгнення росії до України портал Yakaboo надав можливість безкоштовного доступу до своєї розлогої бібліотеки. Наразі в безоплатному доступі не вся література, але тут ви знайдете надзвичайно широку вибірку навчальної та художньої літератури, біографії та мемуари, книги з виховання дітей, дитячу літературу, літературу з природничих наук, креативності й творчості.

Переваги:

 • стабільно працює за відсутності інтернету;
 • чи не найбільша онлайн-бібліотека художньої та нон-фікшн літератури з безкоштовним доступом до прочитання;
 • зручний і простий у використанні інтерфейс застосунку;

Як це працює:

Після встановлення мобільного застосунку обираєте опцію «Каталог» та в рядку «Пошук по книзі або автору» шукаєте потрібну вам літературу й завантажуєте на свій гаджет, щоб після вимкнення електроенергії зайти в додаток та користуватись вивантаженим заздалегідь матеріалом.

«Бібліотека для всіх»

Предмети:

українська мова та література, математика, «Я досліджую світ» для молодшої школи

Із цим зручним і безкоштовним додатком українські діти зберігають доступ до різноманітної бібліотеки книжок. Колекція відбірних книг налічує сотні найменувань, які сприяють соціальному та емоційному навчанню дітей.

Переваги:

 • можна читати цікаві книги в темну пору доби, маючи заряджений гаджет;
 • зручний пошук книжок на потрібні теми;
 • можна ділитись обраними книгами з іншими користувачами, робити закладки;
 • дитина отримує інтерактивні нагороди, коли досягає своїх читацьких цілей;

Як це працює:

Після безкоштовної реєстрації дитина обирає аватар із кумедним звірятком, вводить бажану мову читання – українську чи англійську, та вказує свій рівень читання: Початківець, Рівень 1-4, Середній початковий або Вищий початковий. І зрештою обирає категорію книжок, які цікавлять саме зараз: Люди та місця, Числа та рахунок, Кулінарія та їжа, Активності та пригоди, Технології, Спорт та відпочинок.

Mondly

Предмети:

Англійська мова

Переваги застосунку:

 • автономний доступ;
 • безкоштовний;
 • найкраще підходить для початківців;
 • щотижневі вікторини;
 • широкий спектр опцій: вивчення нових слів, тренування читання та письма, прокачка навичок listening та speaking;

Як це працює:

Навчання починається з прослуховування базової розмови між двома людьми. Ви починаєте швидко запам’ятовувати ключові слова, вживати їх, щоб побудувати речення та фрази, а після закінчення 45-хвилинного модуля очікується, що учень зможете відтворити розмову самостійно. Акцент на розмовну англійську.

Е-підручники від видавництва «Ранок»

Предмети:

предмети на вибір для 1-5 класи

Переваги:

Знане видавництво «Ранок» надає учням і педагогам відкритий доступ до електронних підручників для 1-5 класу. Їх можна завантажити та переглядати без інтернету.

Поділитися цією статтею