Сім книжок для сучасних батьків, які можна знайти на «Книжковому Арсеналі»

Автор тексту: Олексій Сімончук

Сьогодні, 30 травня, розпочинається фестиваль «Книжковий Арсенал». Ми зробили добірку нових книг, які стануть у пригоді батькам. Одні захопливо розкажуть про те, як влаштований світ, інші зацікавлять дітей мистецтвом, а решта дасть цінні практичні підказки у вихованні.

«Секрети спокою “лінивої мами”», Анна Бикова

Напевно, кожен ставав свідком дитячої істерики десь у магазині чи на вулиці. Батьки часто дратуються через це і починають робити помилки. Авторка книги (педагог і психолог) зазначає, що якщо мама, не тямлячи себе, з люттю трясе дитину — вона руйнує її. Якщо мама зберігає маску спокою в момент, коли всередині палає гнів, — вона руйнує себе. Бикова пояснює, наскільки важливо вміти повертатися до стану душевного спокою.

Ця книга допоможе мамам зрозуміти причини свого роздратування, розповість, як попередити причини дитячої істерики, як правильно казати «ні» та зберігати душевний баланс. Також авторка пропонує читачам вправи, які допоможуть стати більш терплячими і спокійними. Вони не заберуть багато часу, але будуть максимально ефективними — Бикова сама їх використовувала, а також це робили її клієнтки.

«Фізика на пальцях. Для дітей і батьків, які хочуть пояснити дітям», Олександр Ніконов

Книга написана простою мовою і допоможе дитині зрозуміти такий складний предмет, як фізика. Також вона допоможе батькам, які вже забули цю науку, пояснити основні процеси своїм дітям. Тут немає якихось «розумних» формул і термінів. Автор — відомий публіцист, популяризатор теоретичної науки Олександр Ніконов пише про те, звідки взялись атоми, що таке тепло, яка сила у світі найбільша, звідки береться час та ін.

Ніконов зазначає, що фізика — найважливіша наука у світі. «Усі науки, мов піраміда, спираються на підмурівок фізики, — хімія, біологія, психологія тощо. Адже фізика вивчає основу основ — матерію, тобто певну речовину, з якої зроблено все на світі», — пише він.

«Мій Музей», Ганна Копилова

Це не просто книга, а робочий зошит з мистецтва на основі колекції Національного художнього музею України. Чи багато ви знаєте видань, де б навіть на обкладинці було написано: «Пиши, малюй і вирізай»? А діти ж так полюбляють взаємодіяти з книжками, виконувати цікаві завдання, весело опрацьовувати те, про що дізналися.

«Мій Музей» — не просто стос інформації, а запрошення до творчої гри, до зближення з матеріалом. Тут можна домальовувати та розфарбовувати скульптури, просто в зошиті створювати афіші та портрети, вирізати і склеювати. Коли вся інтерактивна книжка буде пройдена, на згадку залишиться власний «музей» чи то макет музею, який дитині буде дорожчий за будь-які буклети, бо зроблений власноруч.

У зошиті ви знайдете вправи та завдання, які дадуть відповіді на запитання: що таке музей? Яким буває мистецтво? Які його види й жанри? Хто такий художник та які інструменти він використовує?

Цільова аудиторія видання — діти віком від 7 до 15 років. У книзі зібране ще й візуальне багатство: 52 зображення експонатів музею — скульптур, картин та ікон.

«Коротка історія майже всього на світі. Від динозаврів і до космосу», Білл Брайсон

Корисна книга для батьків, які хочуть пояснити дітям сучасні досягнення науки, допомогти в навчанні. Також вона зацікавить підлітків.

Автор роками вивчав наукові праці та спілкувався з антропологами, математиками, біологами, астрономами й фахівцями інших наук. І тепер він може розповісти історію про все на світі: від Великого вибуху до розквіту цивілізації. Він пише з гумором, поєднуючи в одному творі чимало відповідей на запитання, які так люблять ставити діти. Чому вимерли динозаври? Що таке «чорна діра»? Скільки летіти до сусідньої галактики?

Білл Брайсон починає не з атомів, а з найменших кварків. А ще він намагається зрозумілою дітям мовою зробити прогнози щодо майбутнього людства.

«Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю», Анна-Марі Слотер

Жінкам часто кажуть, що їм треба обрати щось одне: або сім’я, або робота. Сьогодні більшість все ж якось намагається поєднувати ці дві речі, але дуже часто виходить складно.

У книжці авторка пише про те, якою має бути справжня рівність. Чому і як треба визначати пріоритети й досягати справедливості на ринку праці. Що мають знати компанії для успішної оптимізації людських ресурсів. Вона досліджує, як потрібно змінити культуру трудових відносин, соціальну та державну політику. А також наводить приклади того, чому питання балансу між роботою й особистим життям, насправді, є болісною темою як для жінок, так і для чоловіків.

«Джордж і блакитний супутник», Стівен і Люсі Ґокінґ

Продовження серії від видатного науковця та його доньки. У книзі розповідається історія двох підлітків, які мріють знову побувати в космосі. Цього разу вони проходять відбір у космічний табір і починають боротися за можливість стати першими астронавтами, які полетять на Марс.

На їхньому шляху буде багато випробувань та складних завдань. Наприклад, що за дивовижі заховані у високих коробках, під’єднаних до чудернацьких апаратів? Звідки взялися дірки на скрижанілій поверхні Європи — одному з найбільших супутників Юпітера? І скільки ще таємничих загадок треба розгадати, щоб вибратися з лабіринту небезпек?

«Як творити галерею», Ондржей Хробак, Ростіслав Коричанек, Мартін Ванєк, Ян Пресс

Ілюстратор Девід Бьом та чотири письменники в цій книзі розкривають історію виникнення галереї, а ще розповідають, як вона працює під час виставок.

Вони показують мистецькі скарби Празького Граду з колекції імператора Рудольфа, дискутують з юним читачем про те, чи можна вважати незастелене ліжко або замариновану акулу справжніми витворами мистецтва, знайомлять з мистецтвом реставрації. Автори доступно розповідають про «кухню» підготовки виставки: роботу різних фахівців, відбір творів мистецтва та захист їх від крадіїв та руйнації, монтаж експозиції.

Після цієї книги діти не вважатимуть галерею нудним і недоступним простором. Автори називають її то кабінетом курйозів, то залом стилю, то будинком, у якому відбувається неймовірна кількість цікавих справ і трапляються несподівані зустрічі.

Поділитися цією статтею