Ми зібрали список книг, які допоможуть кожному краще зрозуміти фізику.

«Сім основних уроків з фізики», Карло Ровеллі

Books_New_2

Автор пояснює основи фізики в семи уроках. Вони стануть у пригоді тим, хто або мало знає про фізику, або не знає нічого. Перший урок присвячений загальній теорії відносності Альберта Ейнштейна, яку сам автор називає “найпрекраснішою з теорій”. Другий – квантовій механіці, зокрема найбільш таємничим аспектам сучасної фізики, які досі залишаються нерозкритими. Тема третього уроку — космос як архітектура Всесвіту, який ми населяємо. Четвертого — елементарні частки. На п’ятому уроці йдеться про квантову гравітацію. На шостому — про ймовірність існування чорних дір та їх випромінювання. У завершальному розділі автор розмірковує, чи можна зрозуміти наше існування, описавши світ з точки зору фізики.

Ці уроки — серія статей, опублікованих автором у недільному додатку до італійської газети «Sole 24 Ore».

«Атоми у нас вдома», Кріс Вудфорд

Books_New_1

Автор науково пояснює те, з чим ми стикаємось щодня. Наприклад, чому впасти з драбини так само небезпечно, як потрапити в пащу крокодила. Скільки атомів треба розщепити, щоб загорілась електрична лампочка. Скільки важить будинок і чому він не провалюється під землю. Мета цієї книги — допомогти читачеві краще зрозуміти навколишній світ, пояснивши наукові явища в житті цікавою і доступною мовою.

Наприклад, у книзі наочно показано, наскільки малий атом. На Землі живе близько 7 млрд людей. Якби всі вони були атомами і стали один на одного, то досягли б висоти середнього людського зросту.

«Як все працює. Закони фізики в нашому житті», Луїс Блумфілд

Books_New_3

Автор популярно розповідає, чому лампочки горять, пральний порошок відпирає бруд, літаки літають, айподи відтворюють музику, а кухонні ножі не ламаються. Прочитавши книгу, ви нізащо не поставите металеву миску в мікрохвильову піч і не будете фарбуватися при штучному освітленні, якщо у вас побачення на свіжому повітрі.

Читач пізнаватиме фізику поступово, на прикладі буденних життєвих ситуацій і реальних предметів.

«Фізика для всіх» (серія з чотирьох книг: «Фізичні тіла», «Молекули, «Електрони», «Фотони і ядра»), Лев Ландау, Олександр Китайгородський

Books_New_4

Нобелівський лауреат Ландау і професор Китайгородський простою мовою, з гумором та ілюстраціями пояснюють основи загального курсу фізики. Читачі дізнаються про будову атома, закони квантової фізики, проблеми теплового випромінювання, електричний струм, магнетизм. Як струм проходить через рідини, метали й напівпровідники, що таке хвильова механіка, що лежить в основі радіотехніки та електротехніки?

«На лужку Ейнштейна. Що таке ніщо, і де починається все», Аманда Гефтер

Books_New_5

Коли Аманді Гефтер, науковому журналісту, було 15, батько запитав її: «Чи можна уявити ніщо»? Це запитання змінило життя Аманди. Вона почала детальніше вивчати сучасну фізику і філософію. Навчилася бачити сенс формул, майже не звертаючи уваги на самі формули. Це принесло їй повагу провідних фізиків світу і можливість спілкуватися з ними на рівних.

У книзі переплітаються розповідь про подорож батька з донькою до далеких меж Всесвіту, щоденник підлітка і роздуми дорослого. Автор поєднує математичну точність з філософськими роздумами. Крім того, Аманда пояснює «на пальцях» складні фізичні поняття, кращі фізики світу відповідають її на запитання, а в кінці книги вона доходить висновку: фізика описує не те, як влаштований світ, фізика описує, як влаштована ілюзія, що світ існує.

«Джордж і таємний ключ до Всесвіту», «Джордж і скарби космосу», «Джордж і Великий вибух», Стівен і Люсі Гокінґ

Books_New_6

Серія книг одного з найвидатніших фізиків сучасності, написана в співавторстві з донькою. Книга сповнена гумору та карколомних пригод, де важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

У першій книзі розкриваються цікаві загадки Всесвіту, у другій більше уваги приділено будові і таємницям космосу, а в третій ідеться про Великий вибух.

«Фізика без приладів», Левемарк Лассе

Books_New_7

Досліди Тома Тіта (творчий псевдонім Артура Гуда, французького письменника і журналіста) уже понад сто років допомагають дітям усього світу вивчати навколишній світ через гру. Читачі дізнаються, як оживити тінь, перемогти в силовому змаганні одразу чотирьох дорослих, змусити танцювати шкаралупу, закип’ятити воду за допомогою рук, зробити квіти з мильних бульбашок. У книзі зібрані десятки таких дослідів.

Поділитися цією статтею
Автор: