Школа і COVID-19: марафон корисних відео для вчителів

8 зустрічей про найактуальніше для освітян провела цієї зими «Освіторія» спільно з МОН та ЮНІСЕФ. Ми зібрали разом усі записи з порадами експертів для шкіл.

Ми розуміємо, що працювати, навчатися й спілкуватися в умовах епідемії вірусу та карантину стало значно важче. Рівень тривожності зріс, з’явилося багато нових викликів і причин для переживань, а часом питань більше, ніж відповідей. Через цей проєкт ми намагалися відповісти принаймні на якусь частину й підтримати вчителів, очільників шкіл та батьків. Як показує практика, найважливіше і найважче в нинішній час — це комунікація, тож ми спробували її покращити. Ми запрошували професіоналів у своїх сферах, які ділилися передусім практичним досвідом.

Організовували, проводили й модерували ефіри керівниця тренінгового центру «Освіторії» Наталя Каташинська та менеджерка освітніх проєктів з розвитку вчителів Ольга Манмар.

Психологічне вигорання під час карантину

Розпочали наш марафон з важкої та завжди актуальної теми про психологічне вигорання вчителів. Спілкувалися з Наталею Гладких — психологом, спеціальним педагогом, кураторкою інклюзивних проєктів та півфіналісткою світової премії Global Teacher Prize. Також детальніше про вигорання та як йому запобігти можна прочитати у блозі Наталі Гладких.

Оцінка успішності учнів в умовах змішаного навчання

З Юрієм Гайдученком, експертом ГС «Освіторія» з формувального оцінювання та змішаного навчання, говорили про оцінювання для навчання та інструменти для підвищення його ефективності в умовах карантину. Детальніше про те, як оцінювати роботу учнів на дистанційному та змішаному навчанні, читайте в нашій статті.

Нормативні документи під час карантину: журнали, заміни, взаємодія з педагогами

Про нормативно-правову основу для керівників шкіл та вчителів під час карантину поспілкувалися з експертом МОН Володимиром Божинським. 11 головних запитань про класний журнал на дистанційці — у нашому матеріалі.

Організація дистанційного навчання: поради практиків

Велике зацікавлення викликала сесія, проведена під час зимового локдауну за участі найкращих учителів країни за версією Global Teacher Prize Ukraine — Олександра Чучаєва та Наталі Гутарук, які поділилися практичним досвідом організації дистанційного навчання. А тут можна почитати поради практиків, як зробити дистанційку ефективною.

Співпраця і залученість батьків до навчання під час карантину

Про співпрацю й важливість налагодження комунікації між усіма учасниками освітнього процесу говорили з точки зору батьківської спільноти та вчительства разом з Оленою Парфьоновою, співзасновницею ГО «Батьки SOS», та півфіналісткою Global Teacher Prize Ukraine 2017 Оксаною Коваленко. А тут — інструкція для батьків, як краще спілкуватися зі «складними» підлітками.

Освіта для дітей з особливими освітніми потребами в умовах карантину

Із засновницею ГО «Бачити серцем» та авторкою численних інклюзивних проєктів для підлітків і дорослих з комплексними порушеннями Олесею Яскевич зачепили одну з чутливих, складних та важливих тем про інклюзивну освіту в умовах карантину, дистанційного та змішаного форматів навчання.

Психологічне вигорання під час карантину:
профілактика та подолання

Знову повернулися до теми психологічного вигорання і з практичної точки зору шукали засоби протидії йому в колективі й особисто для себе. Порадами ділилися Катерина Глушенко, психологиня і кандидатка педагогічних наук, експертка у сфері системної сімейної психотерапії, та Світлана Лесик, директорка Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради.

Імунізація в умовах пандемії

Завершили наш онлайн-марафон сесією про фізичне здоров’я, зміцнення імунітету, вакцинацію та роль освітян у цьому процесі. Тетяна Балтян, лікарка-педіатр, тренерка ЮНІСЕФ та представниця Національної служби здоров’я України, у прямому ефірі розвінчувала міфи та відповідала на чутливі питання про вакцинацію.

Поділитися цією статтею