Шкідливі поради: Як правильно вчити уроки з дитиною

Домашнє завдання іноді може перетворитися у справжній жах для батьків і дітей. Ви вже перечитали купу порад, як правильно це робити, але нічого не допомагає? Тоді настав час наших порад. Вони точно допоможуть. Або ні.

Кричіть

Крик — найефективніший спосіб достукатися до своєї дитини. Тим паче, якщо вона не розуміє тему предмета або недостатньо зосереджена на виконанні завдання. Скажіть нормально один-два рази (за умови, що ви дуже толерантні й неконфліктні). Якщо дитина так і не почала розуміти тему — переходьте на крик. Це стовідсотково допоможе.

Ставте в приклад інших дітей

Син маминої подруги — найкращий мотиватор для будь-якої дитини. «Я дзвонила тітці Наталці, так ось її Микита відразу вивчив цю тему. Дуже швидко», — скажіть цю магічну фразу, і ваша дитина вивчіть необхідний матеріал протягом наступних 15 хвилин.

Адже всім відомо, що якщо хтось чогось не розуміє — треба просто сказати, що в когось це вийшло. І все. Будь-які складності будуть вирішені. Навіть не сумнівайтеся.

Розкажіть про бідне майбутнє дитини

«Сьогодні ти не можеш вивчити числівники, а завтра вже валятимешся у дворі після передозування наркотиками» — не бійтеся таких фраз.

Вони точно допоможуть вашій дитині прийти до тями і нарешті зрозуміти, чому їй треба вивчити ці уроки і завжди відповідально до них ставитися. Адже добре вивчені уроки у школі — це запорука успішного майбутнього.

Погрожуйте забрати смартфон і залишити дитину без комп’ютера

Звичайно, що головна проблема того, що ваша дитина не може вивчити уроки, — це залежність від гаджетів. Ну як вона зможе вивчити вірш Павла Тичини, якщо в неї в голові лише нове відео від улюбленого блогера і міркування, що ж вона побудує в Minecraft.

Тому потрібно їй прямо сказати: не вивчиш уроки — ніяких гаджетів. На тиждень. Не зможе повторно зрозуміти тему — на місяці. Лише такі санкції допоможуть вашій дитині розставити правильні пріоритети, адже ви пам’ятаєте, що буде, якщо вона не вивчить уроки? Хоча син вашої подруги все розуміє і без таких умов. Але ж не всім бути такими ідеальними.

Розкажіть, як ви навчалися

Бідне дитинство. Радянський Союз. Ніяких гаджетів, інтернету та розваг сучасної дитини. Батьки не були такими освіченими, не мали доступу до «Освіторії» і багатьох інших корисних ресурсів, які допомагають у вихованні.

Усупереч усьому, ви добре навчалися, усе розуміли і завжди гарно виконували домашню роботу. Ви знали, що стає з тими, хто цього не робить. Розкажіть про це вашій дитині, і в неї вже не буде іншого вибору, як взятися за голову і правильно виконати завдання з фізики.

Лайтеся. Багато лайтеся

Настав час для радикальних заходів. Ви вже і кричали, і все розповіли, але до дитини все одно не доходить, як правильно вирішити поставлене завдання. Не залишилося іншого вибору — треба лаятися.

Але тут варто пам’ятати важливу штуку — використовувати треба лише ті лайливі слова, яких ще не знає ваша дитина (а щось вона точно знає, навіть не сумнівайтеся), адже тоді їй цікавіше буде запам’ятати нову лайку, а не правила правопису.

Перепишіть усе

Нічого не допомогло? Вибору не залишилося. Доведеться вам усе зробити самим. Покарайте дитину, залиште без гаджетів і напишіть усе самі. Залишається лише сподіватися, що її не чекатиме таке майбутнє, як ви описали.

Поділитися цією статтею