Ми вже писали, як відбуваються батьківські збори в різних країнах, але в нас вони проходять за іншими правилами. Тому підготували для вас поради, що допоможуть під час цієї важливої події. Або зашкодять, вирішуйте самі.
Кричіть голосніше
У книжці «Сила інтровертів» ідеться, що люди зазвичай слухають не того, хто пропонує розумніші ідеї, а того, хто голосніше говорить. Тобто, що б ви не казали — головне робити це голосно і впевнено. Тоді всі слухатимуть лише вас, і кожна ваша ідея буде схвалена більшістю.
Перебивайте інших батьків
Кому потрібна здорова якісна дискусія? Її немає навіть у парламенті та в політичних ток-шоу, тож звідки їй взятися на батьківських зборах? Якщо ви розумієте, що хтось пропонує або просто каже дурню, то навіщо це слухати до кінця?
Починайте перебивати і висловлювати свою позицію, скажіть (тільки голосно), що вони всі не праві, а ви знаєте, як найкраще діяти в цій ситуації.
Критикуйте інших дітей
«До мене дійшли чутки, що ваш Андрійко сміється з Марічки, а ще він погано вивчив останню тему з математики. Ви не думаєте, що треба з ним щось робити? Поговоріть хоча б зі своєю дитиною», — такі фрази повинні вилітати від вас регулярно, інакше інші діти тягнутимуть вашу на дно, і вчителі намагатимуться більше уваги приділяти їм.
Критика — це шлях до прогресу, тому не соромтеся казати все, що думаєте про інших дітей. Врешті-решт вони навчаються разом з вашою і безпосередньо впливають на неї.
Рахуйте кожну копійчину
«Який ще ремонт? Знову? Ми ж тільки недавно здавали на нього гроші… Ааа, то було на екскурсію? Та яка різниця куди? Туди 30 грн, туди 50 грн, потім ще 100 грн. Та скільки ж можна?»
Досягніть того, щоб вам пояснили витрати кожної копійки та кажіть про це на кожних зборах. Зробіть це своєю головною темою.
Вихваляйтеся своїми знаннями
Вивчіть останні тренди на будь-яку тему перед зборами і розповідайте про них (кажіть лише назву). «Я тут нещодавно прочитала статтю про хайп навколо закордонних трансгендерів, і там говорять багато про хейтерів бодішеймінгу і важливість краундфандингу», — наприклад так.
А коли вас запитають, що це взагалі таке, — сміливо відповідайте: «Як, ви цього не знаєте? І чого ж ви можете навчити власних дітей?»
Станьте радником
Наприклад, вчитель говорить, що не всі діти можуть добре вивчити правила української мови. Одразу кажіть, що ваш кмітливий синочок зумів це зробити дуже швидко, і розкажіть, як це стало можливим.
Або вчитель повідомляє, що в школі створюють футбольну команду. Розкажіть про успіхи вашої дитини і порадьте, яке взуття краще купити, де це зробити і як правильно тренуватися.
Коментуйте все
«Ой, ну так вже робили в минулому році», «А так роблять в іншій школі», «Ну це вже не модно», «Серйозно? Це вже занадто». На щастя, існують мільйони фраз для коментарів, тому маєте широкий вибір.
Головне — не пропускайте жодної пропозиції чи думки. Коментуйте все, щоб кожен двічі подумав, чи треба йому взагалі щось казати, якщо він не зможе вам достойно відповісти. А він не зможе, тому що ви озброїлися нашими порадами.