У кожній країні — свої традиції та підходи до шкільної освіти. Часом речі, які іноземці вважають простими і звичними, можуть дуже здивувати. Ми запитали в українців, які живуть за кордоном, чим їх вражає тамтешня шкільна система.

oslo

Норвегія

Тетяна Хауген, член оргкомітету Громади та засновниця Української школи в Норвегії

У Норвегії на уроках природознавства дітей вчать, як охороняти довкілля. І це дуже практичні знання. Наприклад, як сортувати сміття. У майбутньому це стає в пригоді, адже тут скрізь стоять контейнери для пластику, харчових відходів, паперу, скла, бляшанок, батарейок. За неправильне сортування людей штрафують.

Цікаво, що на уроках праці хлопці з дівчатами вивчають одні й ті самі теми. Тому в дорослому житті чоловіки вміють готувати, а жінки здатні самостійно полагодити щось вдома.

Приємно вражає, що в підручниках усі приклади і вправи — з реального життя. Якщо текст для читання чи задача з математики про магазин, то на малюнку — реальні товари. Те саме стосується цін чи розкладу автобусів. Тому підручники часто перевидають, щоб вони були актуальними.

amsterdam

Нідерланди

Алла Гуцева, мама дев’ятикласниці Міжнародної школи Гааги

У Нідерландах до 9-го класу всі природничі й точні науки (крім математики) об’єднані в один предмет, який так і називається — «Наука». На цих уроках дають базові знання з фізики, хімії, природознавства.

Часто уроки науки — це екскурсії. Приміром, коли діти вивчають припливи-відпливи, вплив Місяця на Землю, вони спостерігають це просто на пляжі.

Після 9-го класу дитина обирає, яку саме дисципліну з інтегрованого курсу хоче вивчати окремо. Навіть діти з одного класу не мають спільного розкладу. Кожен відвідує різні уроки.

Домашніх завдань майже немає. Хіба лише раз на місяць треба написати якийсь реферат. Але це скоріше доповідь або презентація.

Можна також ходити на окремі заняття, де вчать різних технік презентації ідей. Моя донька, наприклад, вивчала веб-дизайн.

Христина Бойченко, мама учениці п’ятої групи (4-й клас за українськими мірками)

Перелік дисциплін у школі моєї доньки не дивує. Все, як в Україні: читання, письмо, математика. Однак подається матеріал набагато легше. А протягом дня діти обов’язково виходять на двір, незалежно від погоди. Це допомагає їм відволіктись і набратися сил перед наступним уроком.

Щосереди всі школи в Нідерландах працюють лише до 12 години дня. Вважається, що на екваторі тижня діти вже стомлені. Тому треба полегшити розклад, щоб вони ефективніше могли засвоювати матеріал.

tokyo

Японія

Вікторія Верескун, мама четвертокласниці

В Японії батьки не можуть самостійно обрати школу. Її просто визначають за місцем, де живе сім’я. Тому, якщо школа не сподобалася, єдиний вихід — переїхати на нове місце.

З першого класу викладають японську мову, математику, фізику, біологію, хімію, історію, природознавство, музику і фізкультуру. А ще вивчають окремий предмет, який називається «Рахівниці». На цих уроках вчать рахувати різні речі, предмети та гроші. Користуватися калькулятором заборонено. Вважається, що це гарне тренування для мозку дитини.

Поділитися цією статтею
Автор: