Наука — це круто: як обрати підручники для сучасних дітей

Сценарії уроків, сучасні теми і найкращі автори — у підручниках видавництва «Ранок»

Професія вчителя — таке собі яблуко розбрату останнім часом. Одні вважають, що вчителів недооцінюють, інші — що вчителі працюють менше за всіх, із 8-ї до 15-ї максимум. Насправді робочий день учителя розтягується аж на 12 годин. А де ж узяти хоч трохи часу на себе? Видавництво «Ранок» віднайшло спосіб додати ще кілька вільних годин у добу 😉

Щоб полегшити роботу вчителів, видавництво «Ранок» створює підручники, орієнтуючись на європейські тенденції та враховуючи позитивний український досвід.

  • Усі підручники надають майже готові сценарії уроків, які вчитель може легко адаптувати відповідно до мети й завдань конкретного уроку та рівня підготовки класу.
  • Матеріал подається у вигляді змістових блоків, які легко сприймаються учнями, та супроводжується піктограмами, які школярі просто обожнюють.
  • Таблиці та інфографіка пронизують підручники та спрощують процес запам’ятовування інформації.
  • Матеріали поєднані в різноманітні цікаві дітям  рубрики.

Сучасні учні мобільні та допитливі, тому наші підручники говорять з ними зрозумілою для них мовою — «твітами». Чимала кількість пов’язаних між собою завдань сприяє формуванню вмінь і навичок, стимулює зацікавленість у навчанні. Це дає змогу вчителю приділяти більше уваги практичним роботам.

Фізика

«Цей підручник, на мою думку, якнайкраще відповідає сучасним науковим поглядам»


написав завідувач відділу Інституту радіофізики та електроніки ім. Усикова НАН України, член-кореспондент НАН України В. О. Ямполоський про підручник «Фізика» для 11-го класу видавництва «Ранок».

Зробити складне цікавим і захопливим — це основне завдання, яке ставив перед собою авторський колектив у складі В. Г. Бар’яхтара, С. О. Довгого, Ф. Я. Божинової, О. О. Кірюхіної. Недарма за підручником для 10-го класу цих авторів навчається чверть мільйона школярів.

Відеоролики дослідів, записані в лабораторних умовах, дають змогу вчителю зробити будь-який урок надзвичайним і залучити учнів до самостійного навчання.

Астрономія

Особливу увагу видавництво «Ранок» приділяє посиленню міжпредметної інтеграції, зокрема тісному зв’язку астрономії з фізикою. Щоб сформувати основи наукового світогляду, підручники «Астрономія» для 11-го класу (рівень стандарту) автора М. П. Пришляка та «Астрономія» для 11-го класу (профільний рівень) авторів М. П. Пришляка, О. М. Кравцової передбачають вивчення методів та аналіз результатів досліджень законів руху, фізичної природи, еволюції небесних тіл і Всесвіту.

Особливостями цих підручників є лаконічність і чітка структурованість тексту, багатий ілюстративний ряд. А приємними бонусами стають матеріали електронного додатка, рубрика «Висновки», у якій наведено основні тези та ідеї до кожної теми.

Хімія

«Наука — це вже круто!»


ось основна ідея, яку закладає хімік та педагог О. В. Григорович у підручник з хімії для 11-го класу (рівень стандарту).

Майстерно поданий матеріал у поєднанні з наочністю спрямовано на «авансування успіху» учнів, що точно забезпечить вас свободою під час перерви, адже більше не буде «а поясніть іще раз».

До того ж цей підручник — справжня знахідка для вчителів, чиї школи не мають змоги проводити всі лабораторні досліди в класі. Велика кількість фотографій у підручнику та відеоматеріалів зробить хімію зрозумілішою для багатьох учнів.

Біологія

Та як сучасній людині обійтися без біології? Адже в популярному еко-віянні просто мейнстримом стають усі Е-шки, пестициди, гербіциди, домішки та генетично модифіковані організми. Так, саме це зараз цікавить підлітків, тому що це модно й «красиво». «То чому ж не використати це в процесі навчання?» — подумав К. М. Задорожній і створив два надзвичайно сучасні підручники з біології для 11-го класу. Багато унікальних фотографій, доступних схем і таблиць, щоб легко зрозуміти складне, — ось логіка авторів, які захоплюють, а не підвантажують, як сказали б діти. Важливо відчувати школяра, який прагне все до того ж «авансування успіху». І біологам це чудово вдається!

Створюючи кожний підручник ми у видавництві «Ранок» орієнтуємося як на учня, так і на вчителя. Ми допомагаємо вчителеві не просто навчити учнів, а зробити це легко та зрозуміло.

Поділитися цією статтею
Автор: