Позбутись паперової роботи та знайти час для креативу

У світі постійних змін і викликів директори шкіл мають постійно реагувати на нове освітнє становище. З якими найбільшими викликами стикаються управлінці? Як розвантажити вчителів від зайвої паперової роботи та зробити навчальний процес більш ефективним? Та як із цим допоможе впоратися платформа Prosvita? Читайте у нашому матеріалі.

Що таке платформа Prosvita?

Платформа Prosvita це сучасний освітній простір для ефективної організації навчального процесу. Хоч платформа існує кілька років, але їй вже довіряє 300 закладів освіти, серед яких професійно-технічні заклади, державні та приватні школи, різні курси. Команда платформи використовує комплексний підхід, щоб забезпечити потреби учнів, батьків, педагогів та освітніх управлінців.

«Можна проводити весь освітній процес всередині платформи: тут є журнали, є те, що потрібно адміністрації, що потрібно вчителям. Також всередині платформи можлива перевірка домашніх завдань, планування зустрічей, розкладу, створення тестів. А найголовніше — Prosvita повністю безкоштовна для державних закладів освіти», — зазначає Ілля Євтухов, працівник команди підтримки платформи.

У платформи інтегрована система «Вчись-Грай-Заробляй», яка стимулює дітей до навчання, зацікавлює їх у процесі та мотивує до отримання кращих результатів.

Освітяни отримують спрощення документообігу, а батьки — можливість отримувати сповіщення про навчання дітей.А з якими 4 викликами платформа може допомогти впоратися освітнім управлінцям?

Виклик № 1: Купа паперової роботи

Найперший виклик, перед яким опиняються управлінці та їхні підлеглі — це просто величезна купа паперової роботи, яка ніколи не зменшується.

«Робота з паперовою документацією перевантажує викладачів, а це сповільнює навчальний процес, » — наголошує директорка Добропільського НВК Олена Єлісеєва.

Саме тому Prosvita пропонує широкий функціонал для організації навчання, що спрощує роботу директорів шкіл та їхніх заступників.

  • Автоматичне створення розкладу та звітів. Тут можна легко створювати та відстежувати розклад уроків, вести журнали для кожного учня, створювати та оцінювати завдання. Для адміністрації закладу є можливість створення звітів. Використання інструментів для автоматизації звітності дозволяє витрачати менше часу на паперову роботу та більше часу на управлінську діяльність. Так не тільки підвищується продуктивність, але й залученість та мотивація колег.
  • Зручний облік успішності учнів. Учителі можуть самостійно ставити оцінки, а тести та домашні завдання оцінюються автоматично. Тематичні та семестрові оцінки підраховуються на платформі, і вчителі лише підтверджують їх. Усі оцінки миттєво потрапляють до щоденників учнів, що дозволяє батькам та учням з легкістю слідкувати за успішністю.

«Через іншу форму журналів нам треба було сидіти і друкувати, збільшувати кількість аркушів вручну. Це завжди викликало дуже багато питань. Викладачі не могли зрозуміти, що і куди записувати, і до того ж назви завдань не влазили в журнал. Завдяки Prosvita зараз маємо значно менше проблем із цим: це швидше, ефективніше та зручніше для користування, » — каже Віта Фільоник, директорка Клембівської мистецької школи на Вінниччині.

  • Ще більше можливостей для ведення журналів. Функціонал для керівників містить внесення інформації про учнів (батьків учнів), доступ до журналу свого класу, внесення інформації по екскурсіях, вступні інструктажі, бесіди з БЖ, реєстр батьків. Завдяки платформі, можна налаштувати розклад дзвінків, планувати уроки, синхронізуватися з щоденником учнів. Формування класів/підгруп, відрахування/зарахування, автоматичне переведення до наступного класу також стало значно простішим із Prosvita. Тут можна робити автоматичне закриття року, звітність із відвідування учнів, формування паперової версії журналу в форматі, затвердженому МОН, мережу класів, зауваження до ведення журналів. Також платформа дозволяє зробити особисті налаштування закладу: вибір системи оцінювання для кожного класу, встановлення періоду редагування даних на платформі, встановлення періодів навчання, канікул та святкових днів.

Виклик № 2: Не завжди цікаві та сучасні уроки

У сучасному світі, де щодня з’являються новіші та цікавіші можливості в інформаційному просторі, підтримувати та зберігати інтерес учнів до навчання — завдання не з легких. «Зараз маємо пострадянську тенденцію в системі освіти, коли вчителі не завжди зацікавлені дати інформацію учням у цікавій формі: презентацією, відеоуроком. Через це учні часто не зацікавлені», — наголошує Віта Фільоник, директорка Клембівської мистецької школи на Вінниччині.

Однак платформа Prosvita пропонує рішення, яке трансформує навчальний процес і робить його більш захопливим і динамічним.

  • Оптимізація навчальних матеріалів. Тепер учителям не потрібно постійно носити десятки флешок чи папок із цікавими матеріалами. «На платформі ми можемо зібрати все в одному місці для наших учнів: додати фотографії, відео, слайди. Це спрощує дітям процес навчання, утім зацікавлює їх більше» — додає пані Віта.
  • Гейміфікація та система винагород. Окрім оптимізації навчальних матеріалів, Prosvita використовує гейміфікацію для залучення учнів. Зокрема, там застосовують систему винагород. Наприклад, учні можуть заробляти віртуальні кошти (поінти) за досягнення в навчанні, що впливає на їхній рейтинг у школі і класі. Допоміжний персонаж — лис-помічник: він веде рейтинг активності на платформі, спонукаючи учнів до більшої участі.

Виклик № 3. Безпека персональних даних

Під час дистанційного навчання через пандемію коронавірусу та повномасштабне вторгнення з’явилося дедалі більше ситуацій з неправомірним витоком особистих даних учнів, їхніх батьків, а також вчителів та працівників шкіл. Саме тому команда Prosvita ретельно дбає про це, забезпечуючи високий рівень захисту даних користувачів.

  • Сучасні методи шифрування та захисту даних. Усі дані, які зберігаються на платформі, захищені від несанкціонованого доступу та зловживань. Крім того, Prosvita дотримується високих стандартів безпеки і використовує заходи захисту, щоб уникнути втрати чи несанкціонованого використання даних. Команда постійно моніторить безпекові протоколи та вдосконалює їх, щоб забезпечити найвищий рівень захисту.
  • Доступ до даних лише в обмеженого кола людей. Команда розробників надає засоби контролю доступу та моніторингу і гарантує, що доступ до даних має лише уповноважений персонал. Обидві директорки наголошують, що завдяки Prosvita вони впевнені про безпеку особистої інформації, адже вона під надійним захистом.

Виклик № 4. Нечітка комунікація

Важливими рисами будь-якої, навіть маленької команди, є хороша комунікація, як всередині команди, так і з батьками, які також долучені до освітнього процесу. Команда платформи чітко врегулювала й це питання.

  • Цілодобовий чат технічної підтримки. Часто буває, що у колег виникає велика кількість питань, що повторюються, і керівники витрачають багато часу і сил на пояснення. Саме тому команда забезпечила постійний супровід своїх клієнтів через чат підтримки. «Якщо мені треба терміново щось зробити: чи дитину зареєструвати, чи ще якісь питання, я пишу в підтримку — і вони одразу відповідають», — зауважує Віта Фьольник, директорка Клембівської мистецької школи на Вінниччині.
  • Комунікація з батьками. Крім того, Prosvita дозволяє вчителям спілкуватися з учнями та їхніми батьками, що сприяє покращенню комунікації між усіма учасниками освітнього процесу. Наприклад, платформа дозволяє батькам отримувати сповіщення про успіхи та відвідування своїх дітей. Це дозволяє зменшити кількість подібних запитань як навантаження на класних керівників та вчителів. Тому вчителі більше часу можуть приділити саме підготовці до занять та індивідуальному спілкуванню з учнями.

Замість висновків

Платформа Prosvita забезпечує повноцінну підтримку як для директорів шкіл, їхніх заступників та вчителів, так і для учнів із батьками. Розробники врахували основні виклики управлінців у концепції системи, що зробило платформу більш доступною та зручною. Команда Prosvita постійно вдосконалює та розвиває платформу, додаючи нові функції та покращення, щоб забезпечити найкращий інструмент для навчання та викладання. Важливо, що підійде вона не лише формальним, а й неформальним освітнім закладам. Якщо ви хочете спробувати її у своєму закладі, то зробити це можна за посиланням.

Поділитися цією статтею