Більшість із нас пов’язує початок нового року з якимись планами: наприклад, почати більше читати чи піти на спорт. Якщо ви досі вагалися, чи переходити на українську у побуті, вважайте це чарівним знаком долі. Ми підготували для вас дієві кроки, щоб перейти на українську, і додали словник старовинних українських слів. А ще зібрали найпоширеніші помилки. Тож читайте і переходьте на українську!  

 Повернути рідне: сім кроків, щоб заговорити українською

Кажуть, що закладені в нас на генному рівні самобутні слова, словосполучення, фразеологізми найкраще пасують нашому менталітету та способу мислення. Розмовляти рідною мовою — природно. Чому ж інколи це породжує стільки страхів і труднощів? Можливо, не вистачає конкретики: із чого починати, що робити і як оцінити результати. Розробили для вас алгоритм переходу на українську мову: це сім кроків, щоб заговорити рідною.


Навчіться вже писати той «чизкейк»: слова, в яких ми найчастіше робимо помилки

Чизкейк чи чізкейк? Криндж чи кріндж? У яких сучасних словах ми найчастіше робимо помилки? Пригадуємо «правило дев’ятки» і розбираємося із правописом слів іншомовного походження. Зібрали для вас сучасні терміни і розповідаємо, як правильно їх писати.


Плекаймо українську мову: позбуваємося помилок та вдосконалюємо правопис

Пропонуємо пригадати важливі правила, позбутися помилок та дізнатися цікаві факти про українську абетку. Зробімо свою мову чистішою від сльози.


Витребеньки, баляндраси, готовизна: старовинні українські слова, які час повернути у вжиток

Витребеньки, баляндраси, готовизна — знаєте, що означають ці слова? А як щодо суціга, вайло чи ушелепитися? Зібрали для вас автентичні українські слова, прислів’я та фразеологізми, які зроблять вас справжнім знавцем мови.


Українська ідентичність: із чого складається ДНК нашої незалежності?

Знати мовні правила та не вживати русизмів — це, звісно, важливо. Духом боротьби, сміливості і стійкості сповнені українські пісні, поезія, література. Проєкт «Шрифтова абетка української ідентичності» дає можливість від А до Я пізнати цінності, які формують нашу ідентичність. Ми зібрали чотири визначні українські твори, які варто прочитати кожному і переосмислити. У цих творах — ДНК нашої незалежності, адже вони про любов до свободи, сміливість і самобутність українців.

Поділитися цією статтею