П’ять книжок, які навчать вашу дитину програмувати

Вміти програмувати — одна з найважливіших навичок майбутнього, що розвиває творчий підхід, логічне мислення та вміння вирішувати проблеми. Ми підготували добірку книжок, які допоможуть вашій дитині опанувати програмування.

«JavaScript для дітей. Веселий вступ до програмування», Нік Морґан

Справжній вступ до програмування для вашої дитини. Книжка допоможе весело і легко розібратися в такій складній темі. JavaScript — одна з найпопулярніших мов програмування, для роботи з якою необхідний лише браузер.

Завдяки книзі, діти зможуть опанувати роботу з рядками, масивами та циклами, інструментами DOM та jQuery та елементом canvas для малювання графіки.

Ваша дитина зможе писати та модифікувати HTML-елементи для створення динамічних веб-сторінок та напише онлайн-ігри «Знайди захований скарб», «Шибениця» та «Змійка». Книжка має багато цікавих прикладів та веселих ілюстрацій, а наприкінці кожного розділу є завдання з програмування.

«Програмування для дітей. Роби ігри і вчи мову Scratch!», Ел Свейгарт

Завдяки книжці можна опанувати ще одну з найпопулярніших мов програмування для початківців — Scratch. Робити це будуть за допомогою класичних ігор — «Змійка» та «Фруктовий ніндзя», що допоможуть краще зрозуміти основні принципи програмування.

Діти навчаться працювати з блоками коду, робити ескіз проектів, його елементи та всі деталі. А також зможуть створити баскетбольну гру з кішками, які стрибають, і м’ячами, що падають. Навчаться додавати в ігри анімацію, звукові ефекти та багато чого іншого.

«PYTHON для дітей. Веселий вступ до програмування», Джейсон Р. Бріґґс

Книжка допоможе зануритися в мову програмування Python. До речі, вона добре підходить для тих, хто тільки почав займатися програмуванням. Адже цієї мови легко навчитися і вона має важливі властивості для програміста-початківця. Її код легко читати (порівняно з іншими мовами) і вона має інтерактивну оболонку, в якій можна ввести програми і подивитися, як вони працюють.

Прості й дотепні приклади, що будуть зрозумілі дітям, а також цікаві завдання допоможуть вивчити цю мову. Завдяки книжці діти зможуть використовувати основні елементи Python — списки, функції, модулі, малювати вбудованими інструментами мови та анімувати зображення. А також написати дві комп’ютерні гри: забавку з м’ячем «Скок!» та бродилку «Містер Руки-палички біжить до виходу».

Діти дізнаються, що таке цикли і як їх застосовувати, як користуватися класами й об’єктами, які є вбудовані функції мови тощо.

«Програмуємо з Minecraft. Створи свій світ за допомогою Python», Крейг Річардсон

Вчитися програмування можна за допомогою гри, від якої в захваті багато нинішніх школярів.

Завдяки книжці діти навчаться зберігати різні типи даних, познайомляться з циклами while і for (це допоможе створювати власні та копіювати наявні об’єкти у грі), навчаться створювати файли, записувати їх і зчитувати їхні дані. А також зможуть створювати власні світи.

У грі діти навчаться робити кратери та подарунки, запобігати знищенню, телепортуватися в необхідне і випадкове місце, займатися магією та багато іншого.

«Джордж і незламний код», Стівен і Люсі Гокінґ

Продовження цікавих пригод найкращих друзів Джорджа та Енні, написаних Стівеном Гокінґом та його донькою Люсі. Читач дізнається багато цікавої інформації, яка стане в пригоді під час навчання програмування.

Наприклад, чи завжди панує ніч на темному боці Місяця? Як влаштований комп’ютер і чи є завдання, які йому не під силу? Скільки бітів інформації міститься в людській ДНК? А також, що таке квантові комп’ютери і 3D-друк.

Поділитися цією статтею