21 лютого своє навчання розпочинають учасники та учасниці Школи освітніх управлінців. Цього разу «Освіторія» та Києво-Могилянська Бізнес-Школа зібрали змінотворців, котрі покращуватимуть свої громади через освіту.
Школа освітніх управлінців відбувається вже втретє. На 6 місяців вона згуртує понад 30 освітніх управлінців, натхненних переосмислювати ідентичність своїх закладів і робити освіту якіснішою. Їх навчатимуть провідні управлінці, освітяни та експерти у своїх галузях. Група протягом навчання також відвідає унікальні освітні простори України.
Цей набір особливий тим, що в ньому братимуть участь учасники та учасниці, об’єднані територією. Під час навчання та навіть після його закінчення вони зможуть працювати над спільними проєктами, щоб разом утілювати позитивні зміни на місцях у своїх громадах.
То хто ці змінотворці? Знайомтеся в матеріалі.
Марина Гацько
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: ACE School, директорка та співзасновниця
«Відчуваю необхідність поштовху для переходу на новий рівень розвитку мене як керівника та школи, яку я очолюю».
Наталія Аксьонова
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Дитячий садок «Trinity Kids», директорка
«Хочу поширити знання, познайомитись із однодумцями, знайти шляхи удосконалення управління ЗДО та отримати сучасні орієнтири та навички, які дозволять створити заклад щасливих дітей і сімей».
Марина Пристінська
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Новопечерська школа, керівниця початкової школи
«Я працюю у Новопечерській школі і керую початковою школою восьмий рік. На цьому етапі хочу переосмислити свою роль, проаналізувати власні підходи до управління та розширити свою управлінську парадигму, зрозуміти, як мотивувати колег і як ефективно залучати батьків до розвитку сучасної початкової школи. Участь у програмі для мене важлива, адже це можливість розвиватись як керівнику в колі професіоналів і однодумців».
Валентина Хоменко
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Новопечерська школа, керівниця середньої та старшої школи
Наталія Мартинюк
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Навчальний заклад «Європейський колегіум», керівниця структурного підрозділу «Початкова школа»
«Хочу навчитися бачити картину розвитку школи в цілому, мислити стратегічно, брати на себе відповідальність, робити правильний вибір, працювати в команді, керувати своїми емоціями. Хочу стати не формальним лідером, а справжнім, до якого прислухаються та якого поважають. Сподіваюся, що саме ця програма допоможе мені заповнити прогалини в знаннях і дасть розуміння ролі сучасного керівника».
Любомир Шимків
Населений пункт: Київ
Заклад і посада: Українська академія лідерства, керівник із регіонального розвитку
«Враховуючи достатньо складну модель співпраці з партнерами, меценатами на регіональному рівні, я відчуваю потребу отримати нові знання та здобути більше управлінського досвіду для ефективної реалізації стратегічних цілей розвитку інституції в регіонах. Дуже хочу почути управлінський досвід колег з освітньої сфери».
Ганна Новик
Населений пункт: Бровари
Заклад і посада: Monomax School, керівниця дошкільного напрямку
«Хочу збирати команди однодумців, підтримувати, мотивувати, надихати. Створювати з ними екологічний освітній простір, де діти та дорослі — один синергійний організм, який процвітає та розвивається».
Тетяна Береза
Населений пункт: Васильків
Заклад і посада: Путрівська гімназія «МІДЛ ВЕЙ», очільниця; ПЗДО «МІДЛ ВЕЙ», засновниця та керівниця
«Зараз відчуваю бажання вирватися на новий рівень та нагоду вивести сегмент приватної освіти на якісно новий рівень в країні, об’єднавши зусилля колег керівників і професіоналів. Маю передчуття: це буде синергетичний ефект, від якого насамперед виграють наші діти та їхні родини».
Оксана Петренко
Населений пункт: смт. Калинівка, Київська область
Заклад і посада: Опорний заклад освіти «Калинівський академічний ліцей — освітній центр», директорка
«Нам потрібно нове бачення, нові підходи, новий досвід. Хочу, щоб діти, які навчаються в Калинівському ліцеї, були щасливими, випускники — успішними і конкурентоспроможними, а вчителі обожнювали свою роботу. Хочу створити школу, в яку кожен батько чи мати мріє віддати свою дитину».
Лілія Вавринів
Населений пункт: Тернопіль
Заклад і посада: Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 28, директорка
«Відчуваю як керівник-управлінець, що освіта змінюється швидкими темпами. Її потрібно трансформувати під сучасні реалії, а для цього бракує наукових предметних знань».
Оксана Кульматицька
Населений пункт: Тернопіль
Заклад і посада: Тернопільський ліцей № 21 — спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети, заступниця директорки
«Сучасний вчитель та керівник — це фахівець, що перебуває в постійному пошуку. На сьогодні розумію, що досвіду, знань, інтуїції недостатньо для мене як успішного управлінця. Сподіваюся, що участь у програмі допоможе знайти необхідні рішення для вдосконалення програми розвитку нашого ліцею та створити команду однодумців».
Марія Гудима
Населений пункт: Тернопіль
Заклад і посада: Тернопільський ліцей № 21 — спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети, директорка
«Переконана: участь у програмі додасть мені впевненості і досвіду в ухваленні рішень щодо формування візії нового закладу, підбору педагогічних працівників, комунікації з органами управління та місцевого самоврядування».
Ольга Філіпішин
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Середня загальноосвітня школа № 34 імені М. Шашкевича, директорка
«Відверто кажучи, бракує практичного застосування набутих знань. Сподіваюсь, участь у програмі стане для мене поштовхом, що я все роблю правильно, що мої кроки хоч і малі, але важливі, і в правильному керунку. А ще мені вкрай необхідні обмін досвідом з іншими колегами і нові знайомства».
Анна Величко
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Середня загальноосвітня школа № 34 імені М. Шашкевича, заступниця директорки
«Я пройшла шлях від учителя до керівника, кожен раз здобуваючи новий досвід і розуміння процесів, які є ефективними та результативними. Розумію всі зони відповідальності, особливості роботи та нюанси на кожному рівні, погляди та бачення з кожної позиції всіх учасників освітнього процесу у школі. Та все ж таки бракує досвіду та кваліфікації, елементарно знань, як збалансувати ресурси й ефективність, не втрачаючи час».
Ірина Чорнобиль
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: Львівська загальноосвітня школа I–III ступенів № 43, директорка
«Упродовж чотирьох років впроваджую зміни у своїй школі. Але, попри низку успіхів, мене переслідує відчуття: це просто покращена версія пострадянської школи. Завдяки програмі планую змінити школу на таку, що відповідатиме викликам 21 століття».
Ольга Долайчук
Населений пункт: Львів
Заклад і посада: ПЗО «Global Kids», академічна директорка
«Ті підходи до навчання, які раніше були ефективними, зараз уже або не працюють, або працюють гірше. Знання, які потрібні сьогодні, можуть бути непотрібні завтра. У таких умовах потрібно на рівні шкіл розуміти, як коригувати навчальний процес, як підлаштовувати освіту під актуальні запити суспільства. Пошук відповідей на такі запитання привів мене у Школу освітніх управлінців».
Оксана Джус
Населений пункт: Івано-Франківськ
Заклад і посада: ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», завідувачка кафедри професійної освіти та інноваційних технологій
«Переконана: без глибокої освіти та знань у тій сфері, у якій ти працюєш, годі сподіватися на тривалий результат. Адже аматорство — це не майстерність. А я хочу стати майстром і сподіваюся реалізувати свою ціль за допомогою Школи освітніх управлінців».
Олександр Голяченко
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Спеціалізована загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням іноземних мов ім. С. Ковальчука, директор
«Хочу покращити свої професійні компетентності, отримати новий досвід, який зможу використати в подальшому реформуванні сфери освіти».
Михайло Чемерис
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 7 імені Валерія Вікторовича Бражевського, директор
«Мені бракує тих управлінських навичок, які дозволили би не просто підтримувати освітній заклад на певному рівні, а розвивати його. Хочу дізнатись про сучасні методи і підходи управління освітнім закладом».
Олександр Величко
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 10, директор
«У школі відбулися суттєві зміни за останні роки. Але відчуваю, що моїх практичних знань недостатньо, щоб змінювати заклад надалі. Хочу, щоб школа мала власну візію, власне обличчя і на фоні трансформації закладів освіти посіла своє гідне місце в місті».
Лідія Чередніченко
Населений пункт: Житомир
Заклад і посада: Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 28 ім. гетьмана Івана Виговського, вчителька біології, заслужений вчитель України, національний майстер-тренер «Маршруту Безпеки» та депутат Житомирської міської ради
«Як депутат Житомирської міської ради, секретар постійної соціально-гуманітарної комісії та вчитель, розумію необхідність змін і оновлення системи освіти Житомира. Важлива консолідація сил, поглядів для трансформації, відповідальності у філософії злагодженої взаємодії в суспільстві, де найголовніша цінність є дитина — майбутнє України! Успіх починається з освіти… якщо кожен почне із себе».
Наталія Фасоля
Населений пункт: Вінниця
Заклад і посада: Комунальний заклад «Вінницький ліцей № 26», заступниця директорки
«Хочу підвищити свою управлінську компетентність для створення сучасної моделі освітнього закладу, стратегічного планування роботи закладу, управління персоналом, формування лідерів у колективі, налагодження взаємодії з батьками та ГО».
Олег Слушний
Населений пункт: Вінниця
Заклад і посада: Вінницький ліцей № 20, директор
«Очікую, що участь у програмі дозволить покращити мій управлінський та стратегічний рівень підготовки».
Юлія Шакула
Населений пункт: Вінниця
Заклад і посада: Приватна школа «ХАБ Скул», директорка
«Створюю школу майбутнього, а фахових знань та навичок не вистачає».
Олена Корень
Населений пункт: Вараш
Заклад і посада: Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської ради, начальниця
«Питання навчання завжди цікавить, навчаюсь упродовж усього свого життя. Точно знаю: саме тут зможу багато почерпнути з різних управлінських питань».
Олена Матвіюк
Населений пункт: Вараш
Заклад і посада: Вараський центр професійного розвитку, директорка
«Я — керівник новоствореної, дуже необхідної для педагогів установи. Робота неймовірно цікава, але малий досвід управління і відсутність креативних, наповнених курсів підвищення кваліфікації саме для управлінців нового формату спонукає шукати цікаві курси і підвищувати свій рівень знань».
Наталія Савченко
Населений пункт: Мелітополь
Заклад і посада: Мелітопольський навчально-виховний комплекс № 16 Мелітопольської міської ради Запорізької області, директорка
«Впевнена: саме ця школа є тим поштовхом і ковтком свіжого повітря, що допоможе мені, як керівнику освітнього закладу, не загубитися у вирі пропозицій і різноманітних заходів. Прагнення до змін є, бажання працювати — величезне, мобільність і гнучкість — про мене!»
Наталія Фалько
Населений пункт: Мелітополь
Заклад і посада: Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, завідувачка кафедри психології, доцент, керівниця центру експертизи та моніторингу якості освітнього процесу
«Як освітній менеджер хочу набути нових сучасних навичок управління закладом освіти, компетентностей для створення освітніх проєктів та механізмів їхньої реалізації».
Ганна Варіна
Населений пункт: Мелітополь
Заклад і посада: Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, старший викладач кафедри психології
«Прагну розширити рівень власної компетентності щодо розробки та впровадження інноваційних реформаторських підходів та методів у процесі підвищення якості освіти в сучасному освітньому закладі».
Ірина Щербак
Населений пункт: Мелітополь
Заклад і посада: Управління освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області, начальниця управління
«Я хочу вдосконалити свої навички, необхідні для швидкого реагування під час кризових ситуацій, отримати практичні знання з побудови дієвої стратегії розвитку освітньої установи та налагодження культури взаємодії з внутрішніми та зовнішніми суб’єктами».
Інна Шахман
Населений пункт: село Недогарки, Полтавська область
Заклад і посада: Недогарківський ліцей Піщанської сільської ради, директорка
«Мені би хотілося побудувати таку школу мрії, де кожен і кожна почуватимуться безпечно, комфортно та матимуть змогу реалізовувати себе, усебічно розвиватися. Вірю, що можу створити Школу Мрії, якій суспільство буде довіряти. Довіряти найцінніше — довіряти своїх дітей!»
Вітаємо!
Навчання в Школі освітніх управлінців — це:
- 5 навчальних модулів тривалістю 4 дні;
- робота над проєктом змін;
- візити до унікальних освітніх закладів України;
- навчання з провідними експертами-практиками;
- розбір реальних освітніх кейсів;
- постійна підтримка менторів і викладачів.
Навчання відбувається в Києві в KMBS і онлайн у міжмодульний період.