Чи стане система освіти такою, як до війни? Що варто переглянути в шкільній програмі? Чи має в кожного бути вища освіта? На складні теми упродовж року ми розмовляли з головними освітянами країни. Зібрали для вас найцікавіші інтерв’ю.

Леся — не хвора, а Тарас — не ікона: як нам перечитувати шкільну класику

Літературознавиця Тамара Гундорова чи не найбільша амбасадорка української літератури у світі. Професорка викладала в Торонтському університеті в Канаді та Українському вільному університеті в Мюнхені, на Літній школі Гарвардського університету, а зараз читає курс лекцій з української літератури в Принстонському університеті в Америці. З пані Тамарою зустрічаємося в кав’ярні на Хрещатику під час її нетривалого приїзду додому, щоб поговорити про Лесю, Тараса та шкільну програму з літератури. Роздуми дослідниці про те, як нам сьогодні перечитувати класику новими очима, подаємо прямою мовою.


Ідіть за покликом, а не за трендом: Олександр Трегуб про профтех майбутнього

Із чим назагал у нас асоціюється професійна технічна освіта? З робітничими професіями, з людьми, що монотонно працюють руками? Саме цих стереотипів про профтех нам негайно треба позбутись, вважає Олександр Трегуб. Нещодавно Projector Foundation почав співпрацю з МОН для реформування профтехосвіти, адже вона є ключовою у відбудові України. Як перетворити профтехи на осередки вільної й креативної освіти та підприємницького духу? Чому університетський диплом сьогодні не гарантує успішної кар’єри і до чого тут настанови Григорія Сковороди? Про все це головна редакторка «Освіторія.Медіа» Катерина Кисельова поговорила з CEO Projector Олександром Трегубом.


«Освіта ніколи не буде такою, як до війни»: Микола Скиба про останні освітні тенденції

Як можна якісно навчати в умовах війни? Що є драйвером змін? Яку типову помилку зараз роблять школи? Про це та інше йшлося під час онлайн-вебінару «Як війна вплинула на українську освіту», організованого ліцеєм Educator. Лайфхаками в навчанні та аналізом нових тенденцій поділився освітній експерт Українського інституту майбутнього Микола Скиба.


«Не можна покладати відповідальність за освітні втрати на вчителів» — Тетяна Вакуленко

Наприкінці березня Тетяна Вакуленко очолила Український центр оцінювання якості освіти. Це було одним із перших кадрових призначень нового міністра освіти і науки Оксена Лісового. Доти пані Тетяна кілька років була заступницею директора УЦОЯО. Як тепер змінилася її роль у Центрі? Які освітні вимірювання варто негайно провести? Та як учителям на місцях визначати й надолужувати освітні втрати учнів? Про все це поговорили з пані Тетяною.


«Освіта — це не про видатки. Освіта — це інвестиції і розвиток держави» — Оксен Лісовий

21 березня Оксен Лісовий став новим міністром освіти і науки. Відтоді його заяви цитують чи не всі національні ЗМІ: очільник МОН анонсував цифрову трансформацію освіти, якнайшвидше повернення учнів до очного навчання, підвищення зарплат учителів та багато інших змін. Ми записали з паном Оксеном велике ексклюзивне інтерв’ю. У ньому він розповів, скільки мільярдів гривень потребує реформа НУШ, як держава повертатиме школярів з-за кордону та як міністр дослухатиметься до голосу педагогів. Під час нашої розмови пан Оксен жодного разу не відволікається на телефон і ретельно добирає слова. А ще зізнається: його тягне назад, під Кремінну, але розуміє, що в освіті зараз не менш складні часи.

Поділитися цією статтею