Навіщо читати книжку, як перевиховати дитину-егоїста

У видавництві «Наш Формат» вийшла книга «Я!Я!Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків)» авторки Емі Маккріді. Розповідаємо, чому її варто прочитати батькам.

Про кожне покоління дітей прийнято казати, що воно зіпсованіше за попереднє. Особливо це стосується сучасних дошкільнят, школярів і підлітків. Начебто вони виростають у тепличних умовах, де є все, що тільки можна захотіти. Логічно, що вони хочуть усе, вимагають бажане і виростають зіпсованими людьми, які звикли робити тільки так, як хочуть вони.

Існує думка, що багато дітей не розуміють концепції праці, що треба заробляти гроші для того, щоб купувати речі. Вони звикли терпляче чекати свого дня народження чи Різдва, щоб отримати подарунки, які вони бажають. А іноді роблять це зовсім нетерпляче. Ця книга допоможе боротися з цими забаганками вашої дитини.

Вона наповнена влучними пропозиціями керувати небажаною поведінкою та ставленням вашої дитини, і допомагає вам переорієнтувати їх у позитивніший напрямок. Книга буде корисною, незалежно від того, на якому етапі батьківства ви перебуваєте.

Усі батьки бачать у власній дитині величезний потенціал. Вони впевнені, що саме вона здатна змінити світ. Але існує сила, яка може позбавити дитину не лише уяви, енергії і наполегливості, а й здатності жити насиченим, повноцінним життям. Це сила невід’ємного права, ідеї, за якої життя нам щось винне. Вона перетворює існування дітей на хаос. Адже вони починають вважати, що мають таке право отримувати найкраще без докладання будь-яких зусиль з їхнього боку. Діти переконані, що світ обертається навколо них. У підсумку егоцентричні діти стають егоцентричними дорослими.

Але для дітей невід’ємне право — це не вирок без оскарження. Саме про це і пише авторка і розповідає, як із цим боротися. Вона — мати двох дітей і сама пройшла це на власному досвіді. Він допоміг їй сформулювати 35 перевірених правил і прийомів, які зупинять епідемію невід’ємного права в дитини. Авторка переконує, що дотримання навіть кількох правил з книжки допоможе вашій дитині.

А якщо ви не знаєте, чи дісталася епідемія до вашої родини, треба відповісти на ці запитання:

  • Вас дратують забаганки дітей, але ви все одно їх виконуєте.
  • Ви з останніх сил намагаєтеся підтримати лад у домі, а всі надто зайняті перед телевізором, щоб вам допомогти.
  • Ви не можете зайти до магазину і не купити чогось смачненького.
  • Ви робите за дітей те, що вони мають робити самі.
  • Ви пропонуєте підкуп і винагороду, коли хочете, щоб діти на щось погодилися.

У книзі також ідеться про те, що дітям слід давати певну перспективу. Навчайте їх того, як живуть інші діти по всьому світу і у вашому регіоні. Нехай вони бачать боротьбу інших. Це допоможе їм цінувати свої речі.

«Ми повинні розчепити всесвіт наших дітей і змусити їх мислити не тільки собою, а вийти навколо. Коли вони це роблять, діти починають бачити, що весь світ крутиться не навколо них», — пише авторка.

Вона переконана, що найважливіше, що повинні зробити батьки — це дати дітям те, на що вони мають право — час і увагу. Адже в сучасному світі це перше, що випадає з радара.

«Якщо ви даєте дітям цей час і увагу, вони набагато рідше влаштовують істерику в продуктовому магазині».

Також треба переконатися, що всі члени сім’ї роблять свій внесок у загальну справу. Для малюка навіть маленька робота може стати дуже важливою. Авторка пропонує дати йому губку і попросити витерти стільці після обіду. Діти змалечку повинні розуміти, що їхні дії мають значення.

Поради допоможуть дитині стати відповідальнішою, розвинуть стійкість характеру і вміння з повагою ставитися до всіх і всього. Маккріді пояснює, що діти далеко не безпомічні, вони можуть іноді дати собі раду. Як не переборщити з похвалою, не заздрити і не відставати від успішних людей, як поводитися з грошима і чому не бути особливим — це не вирок.

Поділитися цією статтею