«Ми хочемо розповісти про вас усьому світові»

Цьогоріч у Global Teacher Prize Ukraine не буде оголошення фіналістів і фіналісток, червоної доріжки на Софійській площі та вручення золотих статуеток. На жаль, так склалися обставини, але ми впевнені, що ви все розумієте. Проте, як і раніше, буде можливість номінувати вчителя за його внесок, адже ви вже пройшли незаплановане випробування війною і показали, що кожен і кожна з вас — найкращі. І ми ані секунди не сумнівались, що ви, вчителі, важливі. Були, залишаєтесь і будете.

Ми бачимо, як ви проводите уроки з підвалів. Бачимо, як ви піклуєтеся про безпеку і психічне здоров’я ваших учнів і учениць. Ми бачимо, як ви зі зброєю на фронті виборюєте майбутнє для української освіти і країни в цілому. Коли ми називаємо вас супергероями та супергеройками, то робимо честь усім Бетменам, Спайдерменам і Флешам. Насправді їм ще треба до вас дорости.

Цьогоріч ми вирішили перенести традиційну премію, але водночас не можемо не розповідати про вас усьому світові. Якщо не з Софійської площі, то онлайн або з підземки станції метро «Хрещатик». Тому ми, організатори Global Teacher Prize Ukraine, починаємо збирати історії, щоб сказати: «Вчителі важливі. Попри все!» Наша мета — документувати освіту під час війни і подякувати кожному вчителю і кожній вчительці за внесок на освітньому фронті.

Доки росіяни руйнують наші школи, обстрілюють університети та спалюють книжки, ви докладаєте чимало зусиль, щоб зберегти можливість навчатися українським дітям. З вами жодний ворог не знищить освіту, нашу українську мрію. У неї значно глибші корені. Завдяки вам, любі вчителі, вона живе та зростає за межами фізичних стін. І ми хочемо про це розповідати.

Незабаром ми оголосимо збір історій про те, як освітяни працюють в умовах війни. Трошки згодом ми розкажемо, як саме будуть поширюватися та використовуватися ці історії, але будьте впевнені — без погодження з вами ваша історія не потрапить в інформаційний простір. Ці історії стануть важливою частиною нового проєкту. Кожна з них допоможе подякувати всьому українському вчительству за ваш внесок. Тож долучайтесь і розповідайте про героїв освітнього фронту.

Щодо традиційної премії Global Teacher Prize Ukraine, то вона обов’язково буде, але після перемоги. Тоді ми точно зберемося разом десь у Києві, Херсоні, Миколаєві або Мелітополі, щоб говорити про освіту і планувати нові проєкти, як колись. Сподіваємося, це станеться якомога швидше. Віримо у ЗСУ та з нетерпінням чекаємо на цю зустріч.

Поділитися цією статтею
Автор: