Лист зі школи: про що пишуть американські вчителі своїм учням

Блоги змінотворців — це роздуми та дописи лідерів думок у бізнесі, освіті, науці, суспільному житті та культурі. У цій рубриці — найновіші тренди, візіонерське бачення освіти та найкращі практики. У першому блозі змінотворців — Владислав Рашкован, український фінансист, заступник виконавчого директора від України в Міжнародному валютному фонді. Із 2017 року пан Рашкован з родиною мешкає в США, а його двоє дітей ходять до американської школи. Він ділиться, які листи отримує від учителів свого сина Сашка. Можливо, і ви захочете написати подібного листа своїм учням?

На завершення 1-го класу вчителька Сашка надіслала батькам електронного листа із заголовком «Have a super summer!» («Бажаю чудового літа!») Ось що було в листі.

«Дорогі батьки!

Я повертаю вам вашого сина — того самого, якого ви довірили мені минулої осені. Але тепер він подорослішав, підріс і став значно кмітливішим.

Для мене було щастям спостерігати за його характером, особистістю, інтелектом, що розвивався день за днем, поки ми спільно навчалися нового. Весь рік ми жили, вчилися, сміялися, шліфувались і зростали разом. Ми стали міцною класною родиною і назавжди залишимось частиною одне одного.

Пам’ятайте, я буду з інтересом спостерігати за долею вашого сина, де б він не опинився, чим би він не займався, ким би він не став. Із нетерпінням чекаю на той день, коли знову почую знайоме ім’я, пов’язане з великим досягненням.

Дякую вам, що дозволили розділити зі мною період дорослішання ваших дітей. Дякую за прекрасний рік. І бажаю вам чудового літа…»

Згодом улітку того ж року Сашко отримав вже особистого, написаного від руки, листа від своєї першої вчительки. Ось що він прочитав:

«Привіт, Алексе,

сподіваюсь, ти насолоджуєшся своїм літом! Ось кілька фото з минулого навчального року, я подумала, вони тобі сподобаються:) Не забудь навідатись до мене наступного року,

з любов’ю,
Міс…»

У конверт вчителька вклала фото з першого, сотого та останнього дня школи в першому класі Сашка та їхню спільну світлину.

Зараз Сашкові 10 років, він закінчує 4-й клас. Він відмінник — серед 2 % найкращих учнів штату з англійської та математики. Кожен рік у початковій школі змінюється класний керівник. Цього року, повного дистанційного навчання, класний керівник Сашка — 23-річний молодий чоловік. Це його перший рік після університету. Вони із Сашком майже не бачились поза межами Zoom-класів. Нещодавно цей вчитель надіслав Сашкові на електронну пошту нагадування про невиконану домашку. Ось що написав учитель:

«Привіт, Алексе,

мені не вистачає лише одного завдання від тебе (походження перших поселень у штаті Мериленд). Цього року ти робиш неймовірну роботу, ти в курсі всіх тем і зростаєш все більше за межі програми. Я з нетерпінням чекаю побачити, чим ти займатимешся, коли виростеш. Думаю, незалежно від того, що ти обереш, ти досягнеш успіху! Приємних вихідних, друже!»

Поділитися цією статтею
Автор: