«Коли я виросту, то стану…»: про які професії мріють діти?

Олег — ветеринарний лікар

Працювати в IT чи патрулювати місто — ким мріють стати українські діти в майбутньому? ГС «Освіторія» спільно з міжнародним партнером War Child Holland, розробляючи концепт гри для застосунку «Вивчаю — не чекаю», провели воркшопи з учнями початкової школи і дізналися про їхні професії мрії. Розробники та ілюстратори врахували всі ідеї дітей, коли створювали героїв застосунку. То які професії найбільше цікавлять сучасних дітей? Читайте в матеріалі.

Фаворити серед професій

У відповідь на запитання, яка професія здається вам цікавою, найчастіше діти називали IT-спеціаліста або геймдизайнера, ветеринара або зоозахисника, а також митця. Ці варіанти називали як хлопчики, так і дівчата. До п’ятірки найбільш привабливих для дітей професій потрапили також футболіст і YouTube-блогер. До речі, ці вибори професій збігаються з улюбленими заняттями дітей. Незалежно від віку і статі, найбільше дітям подобається грати в ігри на планшеті або смартфоні.

Софія — ютубер
Ярослава — вчена
Богдан — митець
Олена —  поліцейська

Популярні й важливі професії

Під час воркшопів досліджували бачення дітей не тільки цікавих для них професій, а й найбільш корисних. Так, наприклад, учасники часто обирали роботу поліцейського офіцера і пожежника як цікаву для себе, а також називали ці професії важливими для громади. Цікаво, що серед корисних для міста професій діти назвали також президента і мера. Очільник держави зображений на дитячих малюнках у кабінеті в оточенні українських прапорів, що, ймовірно, збігається з медійним образом президента.

Стефанія — музикантка
Остап — пожежник


Мирослава — президентка
Світлана — спортсменка

Нафантазували альтернативні світи для професій

Організаторів воркшопів вразила оригінальність дитячої фантазії в баченні альтернативної реальності. Під час групових дискусій діти фантазували, якою буде та чи та професія у майбутньому або в іншому просторі. Так, наприклад, зображуючи підводний світ, діти додали гру в теніс у підводних човнах. Там також є художник, який всередині окремої субмарини малює підводний світ. Шеф-кухар готує страви, використовуючи спеціальні фільтри для морської води. А ще у підводному просторі опинився музикант, який розбив свою скрипку і шукає скарб з особливим інструментом під водою.

Цікавим є бачення дітьми улюблених професій: у майбутньому геймдизайнери матимуть фабрику для створення персонажів для ігор. А ІТ-розробник працюватиме у спеціальній кімнаті, заповненій екранами та об’єктами для гри та створення ігор.

Дизайн лід War Child Holland Мерел Сас поділилася своїми враженнями від взаємодії з дітьми:

«Завдання, які ми використовуємо під час сесій з дітьми, завжди спрямовані на те, щоб через творчість — малювання, ліплення з пластиліну, майстрування — створити певні образи, передати свої ідеї. Мене вразило, що українські діти не лише створили героїв гри та змоделювали їхнє життя й побут удома, в Україні. Дитяча фантазія пішла далі, за межі країни, аж у космос! У нашій практиці це сталося вперше — зазвичай діти обмежувалися створенням героїв та їхніх пригод у знайомому «домашньому» середовищі».

З вересня 2022 року українські учні та учениці початкової школи використовують застосунок «Вивчаю — не чекаю» для інтерактивного навчання. Виконуючи завдання з математики, діти знайомляться глибше зі світом професій і поєднують отримані знання з конкретною діяльністю. Усі персонажі, які представляють світ професій, створені на основі дитячих ідей. Завантажити безкоштовний застосунок можна за посиланнями: App Store та Google Play. Ілюстрації для гри створювали: Валентина Дюван, Олександр Шатохін, Анастасія Гривцова, Максим Козак.

Поділитися цією статтею