Зображення: Sara Maese

Діти залишаться вдома під час нового локдауну, і це чималий виклик для всієї родини. Ми підготували для вас чек-ліст: що потрібно зробити і придбати, щоб усім удома було комфортно і затишно під час карантину. Адже доведеться і собі залишити вільний простір, і дітей чимось зайняти, і знайти, чим піднімати настрій.

Що зробити?

Щеплення від сезонного грипу. Цього року це надзвичайно актуально, адже сезонний грип накладається на поширення COVID-19. На жаль, відрізнити обидві хвороби за першими симптомами майже неможливо, тому варто убезпечити себе та дітей принаймні від однієї з них. Щеплення від грипу родини роблять за власний кошт, проте експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова впевнена, що це вдала інвестиція у ваше здоров’я і спокій.

Зідзвоніться із сімейним лікарем та педіатром. Із новин знаємо, що поліклініки та сімейні лікарі зараз дуже завантажені роботою. Тому варто тримати контакт із педіатром чи сімейним лікарем ще до того, як вам, можливо, знадобиться його допомога. Поговоріть про алгоритм дій у разі виникнення симптомів, запитайте, які ліки слід обов’язково мати вдома. Якщо ви досі не підписали декларацію із сімейним лікарем, зробіть це якомога швидше.

Знайдіть паркові зони поблизу дому. Коли не працюють розважальні центри, кінотеатри та музеї, саме час дослідити район, де ви мешкаєте: можливо, ви не підозрювали про невеличкий ліс поблизу вас чи парк у пішій доступності. Тривалі прогулянки на свіжому повітрі чудово загартовують імунітет. А може у вашому районі саме зробили нові велодоріжки? Це привід нарешті купити собі та дітям роликові ковзани або взяти напрокат велосипеди.

Поставте нарешті потужніший Wi-Fi роутер удома. Пригадайте: коли ви купували пакет послуг у свого інтернет-оператора, Wi-Fi удома вам потрібен був переважно для розваг — подивитися серіал чи мультфільм. Зараз потреби всієї родини змінились: чимало батьків працюють з дому, а школи дуже гнучко перемикаються між офлайн та онлайн форматами навчання. Тож варто нарешті розв’язати проблему вічного «вибивання» школяра із Zoom-уроку чи незручностей під час онлайн-конференції і поставити потужніший або додатковий роутер, щоб і дорослі, і діти могли ефективно навчатись і працювати.

Створіть родинну дошку планування. Ми живемо у світі, що надто стрімко змінюється, і здається, що планувати — марна справа. Так, планувати на кілька місяців сьогодні — зась, але ж можна складати плани на найближчі вихідні. Повісьте вдома дошку чи mood board, де всі члени родини можуть писати свої плани та побажання, що можна зробити у вікенд: можливо, це буде випікання імбирного печива, складання величезного пазла або домашній поетичний вечір. Головна умова: батьки і діти роблять щось разом, і це «щось» не пов’язане із блакитними екранами.

Що купити?

Обнімун. Як, ви не знаєте, що це? Це незамінна річ у будь-якій дитячій кімнаті: велетенська м’яка подушка-тваринка із довжелезними лапами. Коли наші фізичні контакти обмежені до мінімуму, діти як ніколи відчувають брак тактильних відчуттів. А обнімуна можна обіймати безпечно і безлімітно — хоч вдень, хоч вночі. Тим паче, що створюють їх молоді люди із комплексними порушеннями у творчій майстерні «ТАК». Напишіть на сторінку «Бачити серцем», що ви готові оселити у себе вдома обнімуна, а кошти від покупки підуть на розвиток проєкту освіти та соціалізації підлітків із комплексними порушеннями.

Scrabble. Вже дивилися стрічку «Enola Holmes»? Виявляється, у легендарного Шерлока Голмса, окрім брата Майкрофта, була молодша сестра Енола. Дівчисько перевершило за здібностями та розумом обох братів. А все тому, що вона змалечку грала з мамою в класичну гру в слова — Scrabble. І не просто грала — вони писали одна одній зашифровані листи та записки, а кубики з літерами допомагали Енолі розгадати найбільші таємниці. Scrabble — справжній інтелектуальний тренажер: із букв треба скласти якомога більше слів, тож повправлятися зможуть і діти, і дорослі. Звісно, підійдуть і інші настолки — головне, щоб вони однаково захоплювали азартом різні покоління.

Книжкові новинки. Ми в «Освіторії» не уявляємо собі затишних осінніх та зимових вечорів без книжки. От прямо зараз чуємо, як ви нарікаєте: сучасні діти не читають, вони сидять у гаджетах. Так, знаємо. І маємо для вас чудову пораду — запровадьте суботні родинні читання. Ключове слово тут — «родинні»: тобто, не діти читають, а батьки скролять стрічку новин. А всі збираються на зручному дивані під пухнастим пледом з чашками теплого какао у руках, обирають кумедну дитячу книжку і читають вголос: можна по черзі — спершу мама і тато, а потім діти, можна у ролях, можна прочитати лише кілька сторінок, а продовження дофантазувати. І, звісно, вимкніть на цей вечір Wi-Fi. А перед тим прочитайте перелік дитячих літературних новинок від експертів «БараБука».

Вовняні нитки. Так, так, вам не привиділось — радимо купити кілька мотків вовняних ниток різного кольору. Для чого? Для красивих і пухнастих помпонів, які ваші діти робитимуть щонайменше пів дня і прикрасять ними всю домівку. Ось ця відеоінструкція настільки детальна, що із завданням впораються навіть діти від 4 років. І ми нікому не скажемо, якщо і ви на кілька годин займете свої руки нитками:)

Кігурумі. Що це таке? Це суміш карнавального костюма, комбінезона та піжами. Діти аж пищать, так хочуть мати цей стильний і теплий домашній одяг. Якщо купити такі піжамки і батькам, це вже привід для сімейної домашньої фотосесії і яскравих спогадів про цей непростий час.

via GIPHY

Іграшки. Наприклад, від «Маленький гараж» — це харківська майстерня для дітей та батьків, де всіх охочих вчать виготовляти механічні іграшки, працювати з простими верстатами, ламати та лагодити. Якщо ж ви мешкаєте в іншому місці, але у ваших дітей «чухаються» руки щось пиляти та майструвати, можна замовити іграшкові набори. Вашій дитині надішлють коробку із дерев’яними детальками та зрозумілу інструкцію, як зібрати іграшку. Ви здивуєтеся, який захват у дітей викликає можливість зробити собі іграшку власними руками. На сайті також знайдете вільні для завантаження pdf-файли: роздрукуйте їх, і хай дитина виріже і складе паперові фігурки робота, автівки, кота чи сови.

Поділитися цією статтею