Global Teacher Prize Ukraine 2020 — у цифрах

«Вчительський Оскар» — премія Global Teacher Prize Ukraine 2020 завершила прийом заявок 1 серпня. Вже четвертий рік поспіль ГС «Освіторія» нагороджує найбільш креативних, інноваційних та відданих вчителів. У рік чи не найбільших викликів для педагогів та шкіл, коли українські вчителі просто в розпал глобального локдауну опановували цифрові інструменти викладання, ми отримали рекордну кількість номінацій — майже 3 тисячі. Хто ці щоденні герої своїх учнів, де вони мешкають, що викладають — підготували для вас найцікавіші цифри цьогорічного відбору.

Цього року ми стартували прийом заявок 20 березня — школи України та значної частини світу зачинилися на карантин, а вчителі мали за кілька днів просто таки «перестрибнути» в онлайн-формат викладання. У багатьох з них не було комп’ютерів удома чи доступу до інтернету, але попри все вони продовжували робити свою роботу: заохочувати дітей до навчання, бути їхньою підтримкою на шляху пізнання себе і світу. Саме тому цього року ми обираємо не просто серед педагогів, ми обираємо серед справжніх супергероїв. Вибір буде непростим, адже ми отримали 2 962 заявки. Порівняно з минулим роком це на 6 заявок більше. 760 анкет пройшли технічний відбір: це означає, що номінант повністю заповнив анкету, викладає шкільний предмет у школі, технікумі або коледжі дітям від 6 до 18 років.

Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020 традиційно отримає 250 тисяч гривень, а інших педагогів, що володіють вчительськими суперсилами, відзначать в окремих номінаціях.

Цього року найбільше заявок надійшло від вчителів фізичної культури — 268. Це і не дивно, адже цього року Global Teacher Prize Ukraine вперше має окрему номінацію для педагогів, які прищеплюють дітям любов до спорту та здорового способу життя. Це стало можливо завдяки співпраці з проєктом Олександра Педана JuniorZ. Найкращий вчитель фізкультури отримає тижневу освітню мандрівку до Німеччини та 30 тисяч гривень винагороди.

Від вчителів англійської мови ми отримали 238 заявок — це майже на 200 менше, ніж минулого року, від педагогів початкових класів — 224 заявки, що на 420 менше, ніж у 2019.

Яких ще вчителів-супергероїв ми оберемо?

Глобальний локдаун показав, що комп’ютерні технології ніколи не замінять учням живого і турботливого вчителя, але вони здатні зробити навчання більш ефективним та персоніфікованим. Саме тому цього року окремою номінацією ми відзначимо справжнього гуру онлайн-інструментів — найкращого Вчителя-новатора. Microsoft подарує переможцю поїздку на освітній форум.

Ми також мали змогу переконатися, що добробут і безпека цілої країни залежить від відповідальності кожного з нас. Тож цього року окрему відзнаку отримає Вчитель громадянської освіти — той, що зрощує в дітях сильні особисті якості і ціннісні орієнтири. Завдяки партнерству з USAID/ENGAGE Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, переможець цієї номінації отримає поїздку на Всесвітній економічний форум 2021 у Давосі та найсучасніший ноутбук.

Нашими традиційними номінаціями залишаються: «Видатний вчитель хімії», «Вибір серцем», «Здійснення мрії вчителя-супергероя».

Як обирають переможців-супергероїв?

До 14 серпня всі 760 анкет перевірять 188 справжніх супергероїв-волонтерів у Києві, Львові, Харкові, Одесі та онлайн-офісі.

15 серпня ми оголосимо ТОП-50 номінантів: вони напишуть свої есеї та зустрінуться з нами для Skype-знайомства.

31 серпня ми оголосимо ТОП-10 Global Teacher Prize Ukraine 2020. Фінальна десятка проведе незабутні три дні асесмент-центру із журі премії.

3 жовтня ми нагородимо вчителів-супергероїв у Києві.

Поділитися цією статтею