Ефективна англійська з ВШО: поради вчителям

Авторка тексту: Тетяна Сахно

Як зробити змішаний формат навчання максимально ефективним та цікавим для дітей? Зібрали ідеї для вчителів англійської мови. За допомогою платформи ВШО ваші уроки стануть захопливими, а ви заощадите час на підготовку до занять. Порадами під час вебінару поділилася Ольга Коваль — старша викладачка та методистка школи англійської мови Green Country.

Технічні перспективи

Зазвичай, коли йдеться про перехід на дистанційне навчання, спершу ми виокремлюємо його негативні особливості. Однак такий формат навчання має і чимало переваг. Я і мої колеги відмітили для себе цінні можливості дистанційного навчання: онлайн-ігри, інтерактивні онлайн-завдання, відеоматеріали, використовуючи які, ми можемо зацікавити учнів та вмотивувати їх працювати. Такі онлайн-компоненти систематизовані та логічно подані на сайті. Якщо навчальні матеріали пов’язати з інтересами учнів, рівень їхньої зацікавленості значно зросте.

Бібліотека матеріалів

Не всі учні можуть одночасно відкрити навчальні матеріали, з об’єктивних причин не всі учні встигають виконати завдання до наступного уроку. За допомогою засобів змішаного навчання цю проблему можна легко вирішити. Наприклад, заздалегідь створивши певну базу матеріалів, які ви використовуєте в роботі. Найпопулярніша для цього платформа — Google Classroom. Перевага цього ресурсу полягає в зберіганні та систематизації навчальних матеріалів, завдяки чому учні завжди матимуть до них доступ.

Використання матеріалів ВШО

Часто викликом змішаного навчання вчителі вважають нижчий рівень взаємодії з учнями: не всіх учнів ми бачимо та чуємо, не всі учні чесні, коли кажуть, що не можуть увімкнути камеру чи мікрофон. Цікаві інтерактивні завдання та ігри допоможуть залучити учнів до роботи під час уроку і пересвідчитись, що діти дійсно працюють. Матеріали ВШО є цінним додатковим ресурсом для розвитку навичок. Наскільки б якісні підручники ми не використовували, якими б комплексними вони не були, дуже часто вчителям потрібні додаткові ресурси. Тож ми змушені шукати додаткові тести для читання або додаткові аудіо в інших джерелах. ВШО може стати одним із таких джерел для вас. Усі потрібні матеріали вже є на платформі. Вчитель може ділитися з учнями як навчальними відео, так і конспектами. Зрештою, потреба в пошуках доповнень до завдань відпадає.

Структура курсів ВШО

Пригадаймо компоненти та наповнення курсів ВШО з англійської мови. Курси розбиті на теми, кожна тема складається з певної кількості уроків. Кожен урок має свій фокус. Зазвичай послідовність фокусу занять однакова. На першому уроці ми знайомимо учнів з лексичними одиницями, далі — з новою граматикою. На другому уроці ми опрацьовуємо лексику в ширшому контексті і вводимо нову граматичну тему. Після цього працюємо над обов’язковими уроками з розвитку навичок аудіювання, читання, говоріння. Зазвичай останнім уроком у темі є або письмове завдання, або проєктна робота.

Якщо ми говоримо про урок безпосередньо, то він складається з таких компонентів, як навчальне відео — його наповнення залежатиме від фокусу уроку. Під кожним відео є конспект, який можна завантажити. Структура конспекту є сталою. Мені особисто імпонує те, що всі конспекти починаються зі списку лексики. У конспектах також є вправи на пропрацювання цієї лексики. Якщо це граматичний урок, у нас буде якісна граматична таблиця з ілюстраціями основних правил, з прикладами речень. Також у конспект можуть бути включені завдання на читання різного типу, для різних навичок читання, а також завдання на аудіювання.

Як використовувати матеріали для читання?

Кожен урок, орієнтований на розвиток навичок читання, містить список лексики, безпосередньо тексти та завдання до них: just reading, specific reading for specific information, detailed comprehension reading. Тексти в різних форматах. Мені особливо подобаються ілюстрації до текстів.

Як використовувати матеріали для аудіювання?

Для розвитку навичок аудіювання ми можемо використовувати уроки, фокусом яких є слухання, а також відео. Особливостями аудіоматеріалів ВШО є наявність скриптів до аудіо. Скрипт виводиться на екран. Це стосується всіх уроків. Ви можете слухати аудіо як зі скриптом, так і без. Ви також можете регулювати швидкість аудіо — це допомагає працювати з учнями різних рівнів. У деяких конспектах є посилання на статті та відео, які ви з учнями можете переглянути.

Творчі завдання на базі ВШО

Моя улюблена особливість — творчі завдання та проєкти для письмових завдань. У багатьох уроках останньою темою є проєктна робота — певне творче завдання. З мого досвіду, багато викладачів побоюються проєктної роботи у форматі онлайн. Але, як на мене, такі проєкти відкривають чимало можливостей. За допомогою класних інструментів ми можемо організовувати роботу над проєктами. У ВШО такі завдання є структурованими. Коли вчитель дає творчі завдання, їх виконання залежить від чіткості пояснення плану роботи.

Тестування на платформі

На платформі ВШО є розроблені тести, однак вони доступні лише зареєстрованим користувачам. Варто зареєструватися лише раз, і у вас буде можливість користуватися інструментарієм платформи повною мірою. Просто на платформі можна відстежувати правильність відповідей та призначати завдання, що зробить навчання ваших учнів  персоналізованішим. Всеукраїнська школа онлайн точно не замінює вчителя, але суттєво допомагає проводити якісні уроки, особливо в контексті нинішньої ситуації.

Поділитися цією статтею