Драйвове читання: підвищуємо компетентність дитини рівень за рівнем

Змусили дитину читати щодня, попри її спротив, і тепер вона швидко озвучує текст? Ні, це не наблизило, а навіть віддалило від мети виховати усвідомленого читача, який смакує літературне слово. Спробуйте у вільний час разом насолодитися читацькими вправами, які дійсно прищеплюють любов до читання. Зібрали для вас сучасні техніки роботи з текстом, цікаві вправи та лайфхаки на щодень.

Виховуємо блискучих читачів: приклади вправ, яких бракує в українських підручниках

Чого обов’язково слід навчити дитину, аби вона стала компетентним читачем? На які чотири складники читацької компетентності варто спиратися, створюючи вправи? Як і навіщо аналізувати з дитиною рекламні тексти? Як коробка з предметами може мотивувати дитину прочитати або перечитати оповідання? Маємо для вас відповіді на ці та інші питання. 


Книжки для усмішки: що почитати з дітьми для хорошого настрою

Як не дивно, але вправність у читанні починається з гарного настрою, який подарували книжки, із задоволення від них. Що ж такого почитати дітям, щоб викликати усмішку та навіть гучний сміх? Пропонуємо книжки українських письменників та письменниць, які гарантовано розвеселять юних читачів. 


«Читання з олівцем»: сучасні техніки майстерної роботи з текстом

Читанню передує… письмо. Впізнавати літери, здається, простіше, ніж старанно їх виводити. Утім, якщо йдеться про усвідомлене читання, то перші дитячі есеї та нотатки неабияк допомагають у цьому. Зібрали для вас завдання, які можна робити і в класі, і вдома.


Суперлегке читання: сім ефективних технік роботи з текстом

Які традиційні завдання займають чимало часу на уроках, більшість місця в підручниках, але мало допомагають поглибленому читанню? І як по-сучасному навчати дітей працювати з текстами? Інфографіка, асоціації, прогнози, аналіз структури та інше: ми підготували сім новітніх технік роботи з текстом.


Читання як гра: 8 лайфхаків для учнів початкової школи

Багатьом сучасним дітям, на жаль, цікавіше тримати в руках гаджети, ніж книгу. Для когось читання — це нудно і нецікаво. В інших діток немає мотивації читати: вони можуть не бачити такого прикладу від своїх батьків, братів і сестер. Ми зібрали вчительські лайфхаки, щоб мотивувати до читання: від вправи «Покажи і розкажи» до уявного ток-шоу. 

Поділитися цією статтею