1 січня святкуємо день народження Степана Бандери. Його бояться наші вороги, на його честь названі вулиці. Пропонуємо пригадати видатних українців, які боролися за нашу волю та незалежність.

Хто такий Бандера і чому його так бояться наші вороги?

Бандера помер 64 роки тому, але від однієї згадки його імені росіяни починають божеволіти від ненависті. Воно й не дивно: пропагандисти використовують слово «бандерівці» для залякування, називають Степана посібником гітлерівців і кривавим злочинцем. Як же говорити з дітьми про видатного борця за незалежність України? «Освіторія» зібрала маловідомі факти про Степана Бандеру і розвінчує міфи про нього.


6 фактів про Стуса, які доводять, що він надзвичайно сучасний

6 січня Василю Стусу виповнилося б 86 років. Він — символ непохитності переконань: за захист української мови і культури та боротьбу за права людини радянська влада двічі засуджувала поета. А його смерть у таборі для політв’язнів досі залишається нерозгаданою таємницею. Ми зібрали 6 вражаючих фактів про поета-борця.


Євген Чикаленко: хто це та чому про нього мають знати всі українці

У 2022 році одна з найпрестижніших світових нагород — Пулітцерівська премія — присудила спеціальну нагороду українським журналістам, які висвітлюють події в умовах вторгнення росії в Україну. Але мало хто знає, кому завдячує українська журналістика біля своїх витоків. Це Євген Чикаленко — український меценат, видавець, громадський діяч. Це йому належить фраза «Спробуйте любити Україну до глибини своєї кишені». Хто це такий та чому про нього мають знати сучасні українські діти? Зібрали 5 фактів про Євгена Чикаленка. 


Закохана бунтарка, а не «вічно хвора»: 8 неймовірних фактів про Лесю Українку

Багато десятиліть поспіль образ Лесі Українки цензурували, недооцінювали й применшували. У 84% українців образ мисткині асоціюється зі стражденною жінкою, прикутою до ліжка. Більшість не знає її справжнього імені. Тож настав час нового знайомства з культурною героїнею — яскравою, авантюрною і феміністично налаштованою першою українською модерністкою, фольклористкою і громадською діячкою Ларисою Косач-Квіткою.


Фемініст, містик та бунтар: 6 фактів про Івана Франка, що вас здивують

Франка знають як генія слова, поліглота, науковця та громадського діяча. Ми пропонуємо поговорити про менш відомі факти із життя Івана Яковича. Чи можна назвати його феміністом? Що спільного у шлюбу Франка та соборності України? Який модний тренд письменника нині масово підхопили українці? Зібрали факти, що дивують.

Поділитися цією статтею