Семикласники альтернативних шкіл розповіли про свій досвід навчання під час вебінару в «БеркоШко», який відбувся цими днями. Розповідаємо про найцікавіше — оцінки, домашні завдання та навички самоорганізації.

Ярослав Крамаренко-Кочубей

alternate3

До 4-го класу навчався в державній школі, згодом — в альтернативній школі «Соняшник». Любить футбол.

У нашій школі немає оцінок, але є «плюсики» і «мінусики». «Плюсики» ставлять за гарну роботу чи поведінку. За них можна отримати різні бонуси. Наприклад, скластися з однокласниками та попросити вчительку купити м’яч.

Можна розпоряджатися ними й самостійно. Наприклад, отримати один навчальний курс безкоштовно. Тоді батькам місяць не треба буде за нього платити.

Якщо ж назбираєш багато «мінусів», тебе можуть відсторонити від навчання на тиждень.

А якщо таке повториться, то й на цілий місяць. Але я цього не хочу, бо чув, що тоді дають удвічі більше завдань.

Наші оцінки вчителі передають словами. А ми потім переказуємо їх батькам. У нас також є електронні щоденники, де вчителі коротенько описують батькам, як ми себе поводили та що засвоїли.

Чого б я ще хотів? Щоб у школі був підвал, де можна стріляти з пістолета м’якими кульками. І щоб у нас було футбольне поле, батут і тенісний корт.

Машико Химич

alternate1

Жодного дня не була в традиційній школі, сьомий рік навчається в «БеркоШко». Займається гімнастикою та малюванням.

У нашій школі навчання триває тільки три дні на тиждень. Тому домашнє завдання дуже важливе — це можливість навчитися робити щось самостійно.

Оцінки мають значення на контрольних та підсумкових. Тому за щоденні завдання нам ставлять тільки «плюсики». Виконав правильно багато рівнянь підряд — «плюсик», якщо так собі — «плюс-мінус».

Ще коли ми пишемо твір з української мови, то читаємо його перед класом. Якщо твір смішний — усі сміються. Якщо хороший — наша вчителька Олеся завжди каже, що гарно і душевно написано. А потім окремо перевіряє помилки.

Мені дуже подобається спілкуватися з вчителями, які кайфують від того, чим займаються. Наприклад, наша вчителька з російської мови класно читає вірші. Може зіграти зайця, якому не подобаються його вуха. Це прикольно виглядає і дуже по-справжньому.

Школа моєї мрії схожа на звичайний дім, де на першому поверсі — кухонька, а на другому можна вчитися. А біля цього дому — ще один будинок, де був би великий спортзал.

Клим Леухін

alternate2

Перші три роки вчився у звичайній чернігівській школі, зараз — на домашньому навчанні. Займався з тьютором по скайпу, тепер комбінує самостійне навчання та роботу з профільними викладачами. Займається спортом (плавання, важка атлетика) та музикою (грає на трубі).

Спочатку я не розумів, як це — вчитися самому. Не знав, як організувати себе, щоб не відволікатись. Наприклад, щоб не писати другу у Facebook. Спершу мені з цим трошки допомагала тьютор.

Думаю, що хоумскулінг не підійде тим, хто любить багато людей і друзів навколо. Я не люблю натовп, але людей люблю. І як кажу я сам та моя мама: була б хороша школа — пішов би вчитися туди. Але поки в Чернігові таких немає.

У мене є тільки один вільний від занять день — неділя, решта — зайняті. Наприклад, у понеділок зранку я самостійно півтори-дві години вчуся, потім іду на тренування з важкої атлетики, пізніше — в музучилище. Після цього повертаюся додому і ще дві години вчуся.

Щодня записую на листочку, що мені треба зробити. Чіпляю його на холодильник і протягом дня ставлю галочки. Коли є всі галочки, можу відпочити. Подивитися з бабусею фільм, наприклад.

Хотів би, щоб у школі вчили, як заробляти та витрачати гроші. І пояснювали, як їх виготовляють. А ще — щоб там можна було обрати не тільки курс з історії, наприклад, а й з автоводіння. А на трудовому замість того, щоб клеїти-вирізати листівки, ми займались у справжній столярній майстерні.

Також у школі моєї мрії вчитель географії мав би свою маленьку метеостанцію на даху. А біля вчителя біології стояв би акваріум з рибками. Ще хотів би, щоб у школі було більше сонячного світла. Бо хоч у моїй і були величезні вікна, але туди майже ніколи не потрапляло сонце.

Паша Сезько

alternate4

До 6-го класу вчився вдома, торік — в альтернативній школі Кітерра. Професійний гімнаст.

Домашнє завдання дозволяє вдома повторити те, що пройшов на уроці. Але якщо один і той самий матеріал вивчають у школі вже четвертий день, навіщо домашня робота? Треба так: пройшли тему, а далі замість домашки — самостійна. Хто не впорався, хай робить висновки.

Оцінки — це добре. З ними ти знаєш, наскільки розумний. Але чому саме 5 чи 12 балів, чому не 50, 100, 300?

Ідеальний вчитель — який розповідає про те, що ти хочеш. Таке, що згодиться в майбутньому. А не просто засмічує пам’ять, наче в комп’ютері.

Мені найпростіше займатися, поєднуючи книги та інтернет. Я все виконую дуже добре, коли слухаю при цьому музику. А якщо в словах пісні є ще якась мотивація, то тим паче.

Було б добре, якби в школі був куточок відпочинку, щоб було чим зайнятись на великій перерві. А з уроків я б додав танці, футбол. А також заняття, на якому б пояснювали, як створюють музику.

Поділитися цією статтею
Автор: