Повітряні тривоги нині бувають тривалими і повторюються по кілька разів на день. Але чи можуть наші вчителі — бійці освітнього фронту віддати дітей у полон страхам та нудьзі? Ми переконані, що ні. В укритті можна вчитися стресостійкості, гратися без галасу та біганини, робити щось цікаве. Підготували для вас добірку антистресових вправ, ігор та мультфільмів.

Чим зайняти дитину у сховищі?

Психологиня Світлана Ройз поділилась ідеями, чим можна відволікти дітей в укриттях. Більшість із цих ігор підходять для сховищ. Під впливом стресу ігри дітей можуть стати регресивними — старші можуть знову грати в ігри малюків, наголосила психологиня. Ділимося іграми, які пропонує Світлана Ройз.


Подолати тривогу: вісім вправ для учнів

А ці антистресові практики були створені не для сховищ, але нічого не заважає їх там проводити. Якщо вчитель візьме із собою маленький дзвіночок, в учнів початкової школи це викличе таку цікавість, що вони вже не прислухатимуться тривожно до звуків на поверхні.


Три гри на розвиток взаємоповаги у дітей у початковій школі

Доки є час, можна витратити його на те, аби здружити клас. До слова, атмосфера довіри — це ще й профілактика тривоги. Це непросто, якщо ваші маленькі учні перевантажені емоціями стресу через війну, вимушені переїзди та зміну звичного розпорядку. Але є три чудові вправи, що допоможуть кожній дитині розкритися. Будемо тренувати м’яз просоціальної поведінки! 


Українські герої: мультфільми та казки про хоробрих лицарів

Якщо в укритті є інтернет, можна подивитися чи послухати найкращі українські мультфільми про сміливих героїв і героїнь. А як ні, то підібрані за тематикою народні казки та легенди здатні підтримати патріотичний дух дітей і спільну віру в перемогу. Їх може почитати вчитель, діти або їх можна розбити по ролях. А найцікавіша частина — обговорення та порівняння із сучасними подіями. Усе буде Україна!


Дари осені: 10 простих ідей для натхнення

Осінь — час, коли природні матеріали валяються просто під ногами. Якщо заздалегідь залишити в кутку укриття шишки, жолуді, листя, школярі зможуть собі на радість зробити іграшки або красиві композиції. Зібрали для вас 10 хендмейд-ідей. 

Поділитися цією статтею