Чому робочий день учителя насправді триває 14 годин

У рамках премії Global Teacher Prize Ukraine «Освіторія» вирішила розвіяти деякі міфи навколо роботи вчителя. А також розповісти, чому українські освітяни працюють більше, ніж заробляють.

Професія вчителя — це більше, ніж просто праця. Вважається, що це приємна робота з відпусткою в щонайменше три літні місяці та відпочинком під час канікул і карантину. Та без неабиякої стресостійкості, високої працездатності й відповідальності бути гарним вчителем просто неможливо.

Провівши опитування в одній з найбільших українських онлайн-спільнот учителів, у якому взяли участь 670 респондентів, ми дізналися, що середня зарплата вчителів коливається від 4 500 до 6 500 грн.

Це залежить від кількості ставок, років праці та педагогічного звання, роботи в ліцеях, гімназіях, школах-інтернатах, дитячих будинках, використання в роботі іноземної мови тощо, а також надбавок за вислугу років, доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування кабінетами та інших доплат.

Скільки ж працює учитель

Канікули — не для вчителів

Якщо ви — батьки чи учні, то напевно скажете, що вчителі працюють лише 9 місяців і мають оплачувану відпустку решту часу. А що, як ми продемонструємо вам, що це міф? Який до того ж дуже легко спростувати. Адже:

Ну і не забувайте, якщо ви — учитель, то ви ще й мама чи тато, вихователь, лікар, людина, яка забезпечує затишок і сприятливу атмосферу в класі (створює комфортну зону).

А це ще кілька годин у вашому й без того насиченому графіку.

Поділитися цією статтею