Чому навчання в телефоні — наше теперішнє і майбутнє

Як створити власний мобільний застосунок для навчання

Придивіться уважно до сучасних підлітків: вони навчаються в телефоні. Можна на це нарікати, а можна взяти з цього користь. Що таке mobile learning, або мобільне навчання? Чому воно таке популярне та як зробити його максимально ефективним? Андрій Самойленко, співзасновник та CEO SkillzRun — LMS, яка дозволяє згенерувати власний мобільний застосунок, пояснює це з власного досвіду.

Що таке mobile learning?

Mobile learning, яке також називають скорочено m-learning, — це спосіб доступу до навчального контенту за допомогою мобільних пристроїв. Тож із m-learning ви можете навчатися в будь-який час і в будь-якому місці.

Дедалі більше користувачів застосовує для роботи і навчання лише мобільний телефон, тому такі інструменти, як навчальні мобільні застосунки та m-LMS (mobile learning management system), стають просто необхідними для побудови якісного процесу навчання та підтримки мотивації учня.

Що кажуть цифри?

Мобільне навчання підвищує продуктивність на 45%

Про це повідомляє ресурс Lynda.com. І це не дивно, адже технологія mobile learning дуже зручна та майже завжди використовує сучасні методи подання навчального контенту, такі як microlearning, де курс поділений на максимально дрібні частини. Це допомагає легше сприймати інформацію і в результаті учні, які навчаються в телефоні, проходять курси на 45% швидше, ніж ті, хто вивчає матеріал за комп’ютером.

+55% росту після переходу на мобільне корпоративне навчання

За даними ascilite.org, після впровадження інструментів мобільного навчання в корпоративному секторі більшість бізнесів покращують свої результати щодо якості та ефективності роботи співробітників і, що надважливо сьогодні, підвищують мотивацію. Таке навчання є доступним, тому співробітникам не потрібно жертвувати робочими завданнями, вони можуть легко навчатися у зручний для них час.

Для 64% учнів важлива доступність навчальних матеріалів на мобільних пристроях

Це статистика від Learning Guild Research. Користувачі хочуть мати доступ до навчальних матеріалів через свої мобільні пристрої, щоб навчатися будь-де та будь-коли: у транспорті, у кафе, під час обідньої перерви чи на прогулянці в парку. Хоча більшість інструментів дозволяють отримати доступ до платформ онлайн-навчання з браузера, розробники не завжди роблять достатньо для їхньої оптимізації під мобільні пристрої.

Понад 6,1 млрд людей матимуть доступ до інтернету через мобільні пристрої до 2025 року

За оцінками Huawei, саме така кількість людей зможе щоденно користуватися інтернетом у мобільних пристроях, що також вплине на процеси навчання та викладання.

На власному досвіді я стикнувся з mobile learning у далекому 2015, коли ми почали розробляти класичну web LMS для паризької мовної школи, приділяючи багато уваги мобільній версії. То був ще той челендж, але про це трохи далі. Важливо зауважити, що вже тоді чимало студентів навчалися з мобільних пристроїв, при цьому на ринку майже не було якісних mobile learning рiшень.

У 2016 році, проаналізувавши тренди та результати паризької мовної школи, ми побачили, що частка студентів, які навчаються лише за допомогою мобільного телефону, становить близько 60%. І ці показники продовжували невпинно зростати. Ми зрозуміли, що це ідеальний час для створення m-LMS з окремим мобільним застосунком. Так і з’явився SkillzRun — LMS, яка дозволяє згенерувати власний мобільний застосунок для навчання учнів, співробітників або клієнтів.

Чому саме мобільний застосунок?

Ще раніше, у 2014 році я з партнерами заснував IT-компанію WeeTeam з офісами у Харкові та Парижі. У перші роки ми реалізували кілька досить цікавих проєктів в e-learning секторі, зокрема, почали співпрацювати із паризькою школою Fassaha, про яку я вже згадував. Так відбулось моє знайомство з Julien Dussause — директором Fassaha, який став партнером та співзасновником SkillzRun.

Як я казав вище, саме досвід роботи над цим проєктом наштовхнув нас на створення LMS з мобільним застосунком. Спочатку ми взялися за розробку вебплатформи: завданням було створити інструмент, який допоможе ефективно вивчати іноземну мову в онлайн-форматі. Що більше ми працювали над зручністю платформи, то більше помічали, що мобільна версія стає все менш гнучкою та все більш навантаженою. Це провокувало скорочення функціоналу в мобільному форматі, а відсоток користувачів, які хотіли навчатися в телефоні, невпинно зростав.

Тоді ми вперше задумались про створення навчальної системи з окремим мобільним застосунком. На той момент таких рішень на французькому та українському ринку було дуже мало, і то досить дорогих та складних у розумінні. Ми вирішили ризикнути, поєднати нашу експертизу розробників та освітян і створити просту й доступну mobile LMS для будь-якого типу бізнесу: від мовної школи до IT-компанії.

Від початку ми прагнули створити максимально гнучкий і універсальний мобільний застосунок: щоб кожен міг згенерувати власну версію застосунку на основі SkillzRun. Мобільний застосунок і зараз залишається головним інструментом для навчання користувачів, його головні переваги — доступність та зручність, а також підвищення мотивації навчатися у смартфоні завдяки гейміфікації.

У другу чергу вже була розроблена вебверсія як доповнення до застосунку, яка дає змогу вчитися в браузері з будь-якого пристрою. Це допоміжний інструмент для об’ємних домашніх завдань, перегляду довгих відео або відвідування занять. Також саме через вебверсію освітяни мають доступ до керування навчальним процесом компанії. Для нас дуже важливо, щоб SkillzRun був user-friendly як для адміністраторів, так і для учнів.

Кожен формат має свої плюси, які варто використовувати для забезпечення максимальної продуктивності.

Чому бізнеси віддають перевагу мобільному навчанню?

Сьогоднi популярність навчання в мобільному застосунку підтверджують і наші клієнти. Ми запитали у представників різних компаній, чому вони віддають перевагу мобільному формату, і ось що вони кажуть.

«Більшість скарг, які ми отримували від клієнтів під час роботи з попереднім продуктом, стосувалися відсутності мобільного застосунку. Багато студентів роблять ДЗ, коли в них є вільний час: у транспорті, кафе, коли повертаються з навчання або роботи.

У такі моменти не завжди є поряд ноутбук, тому важливо, щоб у телефоні була повноцінна копія вебверсії, де студент працюватиме без будь-яких обмежень. На жаль, адаптивна мобільна версія не розв’язує проблеми.

Рішення ми знайшли в LMS SkillzRun. Пам’ятаю, коли вперше побачила застосунок, то подумала, що ніде не зустрічала настільки повноцінної мобільної версії з якісним дизайном. Це був вау-ефект».

Марина Афанасенко, засновниця онлайн-школи англійської мови «Сі ю school»

«Одна з причин, чому ми вибрали SkillzRun — це мобільний застосунок. Ми розуміємо, що не у кожної дитини є ноутбук, діти навчаються в онлайні зі смартфоном або планшетом, тому наявність інтерактивного мобільного додатка — це значна перевага й комфорт для дитини».

Яніна Хіжінська, академічна директорка офлайн- та онлайн-школи Unique School

«Мобільний застосунок — це був обов’язковий критерій, адже я розуміла, що ми не можемо змусити студентів працювати тільки за комп’ютером, це не завжди комфортно, тому в них має бути вибір. За статистикою 50% учнів навчаються в смартфоні, так їм зручніше вивчати теорію: вони можуть це робити в метро чи в будь-якому іншому місці. До того ж мобільний застосунок дуже зручний і має вигляд програми, яка сформована на 100%».

Катерина Філіпенко, керівниця продуктового відділу освітньої компанії IT Brains

Це тільки частина думок представників різних сфер навчання щодо організації освітнього процесу в мобільному застосунку, але вже зрозуміло, що «mobile» надає багато можливостей для підвищення ефективності. Більше читайте на нашому сайті в розділі «Кейси».

Висновок

Впроваджувати нові підходи у процеси онлайн-навчання — must-do у сьогоднішньому світі, де щодня створюється щось нове. «Коли ви стоїте на місці, то йдете назад» — це про підхід, якого наша команда дотримується вже п’ятий рік роботи над SkillzRun та спонукає інші бізнеси, які навчають, розвиватися разом.

Стрибайте в потяг mobile learning, який вже несеться із шаленою швидкістю в Україні та світі. Якщо ви сумніваєтесь, ми з радістю проконсультуємо та зробимо демонстраційний прототип з вашим контентом.

Дізнайтеся більше про SkillzRun та спробуйте безкоштовно на сайті за посиланням.

Підписуйтеся на Telegram-канал, щоб слідкувати за оновленнями системи та новинами SkillzRun.

Поділитися цією статтею