Українська освіта протистояла викликам і в допандемічні часи, але наразі ці хронічні проблеми в стадії загострення. Та й ми самі адаптуємось і пристосовуємось у нових життєвих реаліях, не помічаючи критичності деяких питань. Розповідаємо про 5 проблем освіти, без вирішення яких ми забуксуємо та не зможемо ефективно навчати і навчатись у найближчі роки. Ідеться про вчительське вигорання на карантині, побори в школах, неякісні шкільні підручники, намагання всадовити за парти п’ятирічок і реформу українських інтернатів. 

Як запобігти пандемії вигорання вчителів на карантині

Коли «Освіторія» проводила опитування серед вчителів на тему вигорання, ми навіть уявити не могли, який відсоток українських педагогів відчуває психоемоційне виснаження. Аж 94,3% наших освітян відчувають наслідки вигорання. Це схоже на іншу епідемію: хоч і невидиму, але дуже небезпечну. Є способи, які допоможуть вчителям не піддаватися тривозі та стресу і розподіляти життєву енергію так, щоб баланс життя-робота не постраждав. Ділимося цінними інсайтами. 


Як зупинити раз і назавжди побори в державних школах: пояснення юриста

Розбираємо шість реальних ситуацій із життя, коли батьків просять здавати кошти у школах: від прохання зробити благодійний внесок у фонд до булінгу за нездачу грошей на свято. Усі історії про побори розглядає та коментує досвідчена юристка Новопечерської школи Євгенія Кузнєцова. Якими нормами закону керуватись, щоб ваша відмова здавати гроші була підкріплена безапеляційними аргументами? Відповіді — у статті.


Дитячий психолог: «П’ятирічкам не місце за партою»

В Україні розглядають можливість приймати дітей до школи з 5 років. Уже кілька місяців точаться палкі дискусії про те, чи здатна 5-річна дитина на належному рівні сприймати навчальну інформацію та запам’ятовувати сказане вчителем. Педіатри застерігають, що в цьому віці дитина навіть фізично не готова до тривалого сидіння за партою. Психологи додають, що взаємодіяти з багатьма дорослими та однолітками в 5 років школяр теж не зможе без стресу. Розповідаємо про всі ризики раннього залучення п’ятирічок до школи.  


Шкільний підручник за ціною бургера: Хто і як творить освітню літературу 

В українських шкільних підручниках часто знаходять помилки та неприпустимі ляпи: пропонують лікувати рак харчовою содою, публікують меми з актором Кіану Рівзом замість історичної ілюстрації, зображують птахів із некоректною назвою тощо. Але на якому етапі створення підручника щось іде не так і хто за це відповідає? Комплексний розбір проблеми від видавців, вчителів і освітніх аналітиків. 


Бідність — не головне: як діти потрапляють до інтернатів

У 2020 році розпочався другий етап реформи системи інтернатів. Що вдається і що буксує? Чому частина батьків побоюється змін? За новими правилами, діти, про яких не піклуються батьки, зростатимуть у прийомних родинах. А ті, кого тати й мами тимчасово віддали до інтернатів, повернуться додому. Такі сім’ї отримають допомогу, щоб дітям було комфортно. Якщо все піде за планом, така система має вкорінитись в Україні за сім років. Актуальна і дуже потрібна стаття про реформу інтернатів.

Поділитися цією статтею