9 казкових героїв, яких можна зустріти у школах

Хоча новорічні свята минули, казкова атмосфера залишається. Тож згадаємо те, про що читали в дитинстві. Впізнаєте когось? На якого персонажа схожі ви, ваші колеги або педагог вашого сина чи доньки? Якщо навіть не все подобається в цьому образі, не переймайтеся, усі варіанти — фантастичні, а всі вчителі — казкові.

Вчителька-Попелюшка

Старанний професіонал. Завжди підміняє інших вчителів, допомагає молоді, сумлінно виконує всі накази. Директор школи її чомусь не помічає, заохочує інших. У Попелюшки завжди купа справ — і на вечір, і на вихідні. Потрібно «на рік кави намолоти, зошити трьох класів перевірити». Не має меж між роботою та домом. Відірвати Попелюшку на вікенд від шкільних справ і змусити жити особистим життям зможе лише справжній Принц.

Не дуже шанований у колективі, але досвідчений вчитель. Не бере на себе відповідальності, легко уникає конфліктів, жартома ухиляється від додаткового навантаження. Ніде довго не затримується, бо шукає кращих умов праці. Тож у нього за плечима величезний перелік місць роботи, з якими він постійно порівнює сьогодення. «А от у приватній школі нам платили в рази вище», «А от у державній школі я не мав подобатися батькам учнів».

Через це справляє враження людини, яка знає свої права. Його гасло: «Я з гімназії пішов, із сусідньої школи втік, а від вас тим паче звільнюся». Буває кругленьким, але і фізкультурник з ідеальною фігурою теж може бути Колобком.

Вчитель-Колобок

Вчителька-Белль

Чарівна жінка літнього віку. Перевиховання — її улюблена справа. Тож постійно займається «чудовиськами». У будь-якому халамиднику та хулігані бачить велике серце і поранену душу. Захоплюється психологією, тож за кожним бешкетництвом старшокласника бачить конфлікти з матусею в перші роки життя та підступну чаклунку. Інколи «чудовиська» перетворюються на пристойних юнаків, але не так часто, як вона мріє. Можливо тому, що загалом вона — сильна жінка і не звикла проливати сльози (а саме це, за казкою, знімає чари).

Вчителька —  Снігова Королева

Учні ціпеніють від одного її погляду. Сувора, але справедлива. Гарний предметник. Але методи в неї застарілі. Запізнився? Суперечив вчителеві? Залишайся після уроків та пиши сто разів слово «Вічність» або фразу «Я більше не буду». Змушує навчатися школярів, тому керівництво її цінує за гарну навчальну успішність. Але і дітей, і їхніх батьків дещо пробирає холодом. Недарма в її льодовому палаці рідко побачиш батьків. Утім, кмітливі хлопчики можуть стати її улюбленцями, яким вона чимало пробачає. Налаштувати її на сучасні методи гуманної педагогіки важко — вона «морозиться».

Молода вчителька, сповнена ентузіазму та віри в сучасні методики. Усе робить на свій лад, дуже креативна. Не любить сидіти в класі: то проводить уроки просто неба, то влаштовує екскурсії. Дітям з нею дуже цікаво. Індивідуалістка, єдиний колектив, з яким добре співпрацює, — дитячий. Не завжди погоджує свої нововведення. Керівництво хапається за голову від її ініціатив, конфліктів з колегами та безладу в документації.

Вчителька —  Маленька Розбійниця

Вчитель — Кіт Баюн

Дуже любить поговорити. Щось постійно розповідає. Іде направо біля дошки — теорію пояснює, іде наліво — власний життєвий досвід згадує. Говорить дещо монотонним голосом, схожим на муркотіння. Щоправда, учням не дуже зрозуміло, та ніхто не перепитує, бо замість «Так» чи «Ні» почнеться новий величезний монолог. Диспути та бесіди не вітає. Навіть під час опитування договорює відповідь за школярем. Мирна, терпляча людина, але коли дуже довести — «голову відірве». Завжди знає, навіть у молоді роки, скільки йому ще залишилося «намуркотіти» до пенсії.

Плюс: вона молода і приваблива. Мінус: хоча в прямому сенсі вона не спить, та завжди занурена у власні справи. Щось пише за столом, розсилає «смски», розмірковує. Вона нещодавно була студенткою, «відсиджувала» пари. А нині так само «відсиджує» уроки. Водночас учням задає на уроці читати параграфи, виконувати вправи від і до. Тож дисципліна в класі — на нулі.

У початковій школі у таких вчительок на уроці діти можуть бігати класом або нявчати під партою. У старших класах — писати любовні записки та «шпори», проходити нові «левели» в іграх та навіть знімати в кабінеті відеоблоги. Пробудити її на певний час можна, але зовсім не так романтично, як у казці. Замість поцілунку — зауваження керівництва та скарги батьків.

Вчителька —  Спляча Красуня

Вчителька —  Царівна-Жаба

Вона може все. Але не все встигає. Точніше — встигає за мить до дедлайна, коли в усіх вже нерви бринять. Скажімо, якщо їй натякають, що її учні «плавають» у предметі, не готові до ЗНО, вона відповідає: «Не тужіть, лягайте собі спати-спочивати». Потім вона пропонує дітям репетиторство, інколи навіть безплатно займається після уроків, аби підтягнути. До шкільних концертів її клас готується в останні вихідні. Зате скрізь, де можна, вона бере участь. Шкільний театр? Буде. Тренінг проти булінгу? Проведе. Конкурс квітів? Давно мріяли. Олімпіада? Відправлять півкласу. У підсумку театральні костюми вона власноруч дошиває вночі, а потім домальовує стінгазету. Вона перебирає на себе те, що мали б зробити діти, та зовсім не вміє делегувати повноваження. Може тому вона виглядає щодня дуже втомленою і аж зеленою. Проте якщо попереду відкритий урок чи шкільне свято, де їй бути на сцені, за ніч у «спа-салоні» вона перетвориться на красуню Царівну.

Вона — бездоганна. Елегантна, сучасна, цінує «вітер змін», тож у курсі всіх інновацій. Прищеплює учням гарні манери. Не авторитарна, але не допускає панібратства. Добре знає та обстоює права та обов’язки вчителів, дітей і… пекінесів. Не пройде повз несправедливість. Креативна. Там, де вона, «оживають» не лише скульптури, а й нудні підручники. Будь-яку тему зробить привабливою. Молода душею, але не дивуйтеся: вона вчила батьків сьогоднішніх учнів і колись вчитиме дітей цих школярів.

Одне «але» — вона знає собі ціну і не працюватиме за копійки. Трапляється, родина Бенксів або держава не може запропонувати їй те, чого вона варта. Тоді доведеться приймати її умови. Піаніно, яке вона дістала із сумочки (читай — її авторські методики та нестандартні розробки), завелике для класу? Що поробиш. Дітям воно точно сподобається.

Вчителька —  Мері Поппінс

Поділитися цією статтею