Вчителі працюють більше і відчувають професійне вигорання — такі результати показало американське дослідження. У жовтні цього року некомерційна організація RAND провела репрезентативне опитування вчителів і директорів шкіл Сполучених Штатів Америки щодо їхньої роботи під час COVID-19. Пропонуємо найцікавіші цифри цього дослідження.

Як COVID-19 вплинув на американські школи?

Більшість американських шкіл почали використовувати дистанційну форму навчання ще весною 2020 року. Проте педагоги вважають, що якість викладання знизилася після того, як школи фізично закрили:

59 % вчителів сказали, що тримали контакт з усіма чи більшістю своїх учнів;

17 % педагогів відповіли, що зовсім не давали зворотного зв’язку своїм підопічним щодо їхніх робіт.

Опитування, яке провели у жовтні цього року, показує, що COVID-19 особливо відчутно обмежує доступ до освіти дітей із соціально незахищених родин.

Як сьогодні працюють американські школи?

Більшість шкіл США сьогодні працюють або цілковито дистанційно, або у змішаному форматі:

33 % директорів звітують, що їхні учні навчаються повністю дистанційно;

47 % шкіл працюють у змішаному форматі;

20 % директорів кажуть, що більшість їхніх учнів мають можливість живих зустрічей з учителями. Це стосується переважно маленьких шкіл у невеликих містечках.

Як цього року учні готуються до занять?

Вчителі кажуть, що діти цього року показують гіршу підготовку до уроків:

66 % вчителів зізнаються, що цього року більшість їхніх учнів гірше підготовлені до виконання робіт, що передбачають оцінювання для визначення рівня знань, ніж у попередні роки.

27 % педагогів написали, що їхні діти значно гірше володіють матеріалом, ніж раніше.

Вчителі також кажуть, що зараз їм складно оцінювати роботи учнів:

59 % вчителів написали, що виставляли учням оцінки упродовж осені 2020 року. Для порівняння, весною 2020 року таких вчителів було ще менше — тільки 35 %.

55 % сказали, що викладали новий матеріал учням;

45 % що переважно вони з дітьми проходили повторення.

Як учні відвідують уроки та виконують завдання?

За словами вчителів, лише 69 % учнів виконували всі або більшість завдань під час навчання у вересні-жовтні.

86 % учнів були присутні на уроках цієї осені. Показники відвідуваності дітей у школах з очним навчанням є вищим — 91 %. Для порівняння, звичне відвідування в американських школах упродовж попередніх 5 років трималося на рівні 94-95 %.

Як почуваються вчителі на дистанційному викладанні?

Значна частина педагогів написали, що відчувають вигорання і замислюються над тим, щоб покинути професію вчителя:

57 % вчителів повідомили, що працюють більше годин на тиждень під час COVID-19, ніж це було раніше;

80 % вчителів відчувають вигорання, і це помірно або дуже непокоїть їх;

25 % опитаних педагогів подумують про те, щоб завершити педагогічну кар’єру. При цьому більшість з них зазначають, що не мали таких намірів до COVID-19.

Чого бракує вчителям та школам?

Американські школи відчувають значний брак кваліфікованих вчителів для заміни у зв’язку з рівнем захворюваності на COVID-19 — про це написали 74 % директорів.

Вчителі, які працюють на дистанційній формі викладання, скаржаться, що їм бракує підтримки від лідерів школи та місцевих органів освіти. 4 з 10 педагогів на дистанційці кажуть, що потребують допомоги в тому, щоб утримувати залученість учнів у процес навчання та їхню мотивацію.

Як цьому зарадити?

У своїх висновках автори опитування зазначають, що результати досить тривожні: вчителі цієї осені мають значно більше навантаження, діти частіше пропускають уроки і виконують не всі завдання, педагоги і директори потребують знань та навичок для онлайн-викладання, дистанційних інструкцій для учнів та підтримки залученості дітей у процес.

Автори дослідження радять місцевим та національним органам влади спрямовувати більше коштів на організацію дистанційної освіти та підвищення безпеки викладання в приміщеннях школи. Наприклад, нові якісні експрес-тести в поєднанні з іншими заходами безпеки могли б значно знизити ризик поширення хвороби у школах.

Поділитися цією статтею