Де шукати сценарії шкільних заходів до 8 Березня

cover_8marta
Автор тексту: Світлана Аксіл

У якому обсязі та форматі відзначати Міжнародний жіночий день, кожна школа вирішує індивідуально. Класна година, концерт, а може — вікторина англійською мовою чи майстер-клас з виготовлення подарунків своїми руками? Зібрали ресурси, де можна знайти цікаві святкові ідеї.

«АБЕТКАland»

На цьому ресурсі для вчителів в окремому розділі зібрані сценарії різних виховних та святкових заходів. Серед них — чимало тих, що присвячені 8 Березня.

Більшість сценаріїв розрахована на учнів 1-4-х класів, хоча можна знайти кілька таких, що підійдуть старшокласникам.

Є сценарії, де кількість школярів під час виступу може досягати понад 20 осіб. Це дасть змогу задіяти весь клас у святковому заході.

Формати заходів — дуже різноманітні: від класної години до музичного концерту. Є також віршовані театралізовані привітання. Ще можна окремо знайти тематичні вірші різного обсягу.

Є можливість підібрати матеріал для кожного учня, або ж розділити великий вірш на кількох учасників заходу, щоб полегшити процес запам’ятовування та декламування.

У сценаріях також зазначені музичні номери, які можна використати або ж замінити своїм варіантом у потрібному місці.

«Ерудит»

Ресурс пропонує сценарії для різних вікових груп — від дошкільнят до 11-класників. Для найменших — матеріали з невеликими за обсягом текстами, нескладними віршиками, приказками, прислів’ями, піснями та ігровими сценками. Для старшокласників — більш масштабні заходи.

Є і традиційні варіанти святкових концертів, і більш оригінальні — наприклад, у форматі конкурсу «Міс Весна». Також є сценарій, за яким участь беруть лише хлопчики. Це може бути доречним, якщо кількість дівчат у класі невелика.

Можна також окремо підібрати до вашого заходу вірші, прислів’я та приказки.

Таймінг більшості сценаріїв — година-півтори.

«Все для шкільних свят»

Це тематичний портал, де зібрано багато матеріалів для організації та проведення шкільних свят. Серед них — і ті, що присвячені 8 Березня.

Можна взяти повноцінний сценарій, або ж окремо вибрати вірші, привітання чи листівки до вашого свята.

Сайт також допомагає з підбором пісень для святкового заходу. Тут представлені тексти популярних українських пісень, а також є можливість завантажити композиції, що вам сподобалися.

Holiday Lessons

Англомовний сайт для тих, хто прагне відійти від традиційного святкування 8 Березня. Портал пропонує повний комплекс матеріалів для проведення англійською мовою тематичного уроку з нагоди Міжнародного жіночого дня.

Історія свята, вікторина, читання, аудіювання та граматичні завдання для школярів. Усні та письмові вправи і, звичайно, великий обсяг лексичного матеріалу з цієї теми.

Матеріал цього сайту можна інтегрувати у святковий захід іноземною мовою. Наприклад, використати для конкурсів між кількома командами.

«Урок»

Це портал для вчителів початкових класів, де в розділі «Виховна робота» можна знайти матеріали для організації класного чи шкільного заходу до 8 Березня.

Тут чимало різних за обсягом сценаріїв українською мовою. Таймінг кожного — 1,5-2 години. Є сценарії святкових концертів або ж заходів на конкурсній основі, у яких можна задіяти журі для визначення переможців та нагородження подарунками.

На сайті також розміщені музичні добірки дитячих пісень з фонограмами, що знадобляться для заходів.

«Сценки для шкільного свята»

Цей ресурс допомагає збагатити сценарій заходу до 8 Березня різноманітними сценками, герої яких — відомі книжкові персонажі. Є невеличкі матеріали, що підійдуть для школярів початкових класів. А дещо більші за обсягом та складністю тексти стануть хорошим доповненням у виступі старшокласників.

Таймінг кожної сценки — 10-20 хвилин. Можна поєднати кілька сценок, об’єднавши їх піснею, конкурсним завданням чи танцювальним номером. Для любителів — добірка тематичних гуморесок.

Buggy and Buddy

Англомовний сайт для тих, хто хоче організувати захід у форматі майстер-класу з виготовлення подарунків. Тут можна знайти багато ідей для цього.

Доступні приклади та детальні інструкції з фото щодо створення квітів чи листівок власними руками. Матеріали можна використати найрізноманітніші: папір, фарби, ґудзики, пакети чи навіть пластикові кришки з напоїв.

Потрібно лише обрати картинку, що вам сподобалася, натиснути — і портал завантажить опис процесу створення квітів, малюнків чи листівок з побажаннями.

Можна інтегрувати майстер-клас до уроку англійської, наприклад. Адже всі інструкції тут — англомовні. Однак навіть якщо рівень володіння мовою у ваших учнів не досконалий, поетапні фото допоможуть з легкістю зрозуміти процес.

Поділитися цією статтею