7 креативних завдань для розвитку молодших школярів удома

Пропонуємо вам добірку креативних завдань, що сприятимуть загальному розвитку вашого школяра та допоможуть весело провести час разом на дозвіллі.

Город на підвіконні

Вирощування рослин подобається багатьом дітям, адже це можливість спостерігати за цікавим процесом, та ще й брати в ньому участь. Постарайтеся мінімально втручатись у саджання рослин до горщика. Це допоможе дитині відчути власну відповідальність та розвинути самостійність.

Обирайте велике за розміром насіння, яке швидко росте. Чудово підійде огірок, гарбуз або чорнобривець. Також хороша ідея посадити зелень, яку потім можна додавати до їжі. Якщо ви маєте власний город, то в горщику на підвіконні можете посіяти розсаду, а навесні разом із дитиною пересадити її на грядку. Тоді ваш школяр відчує значущість виконаної роботи і буде пишатися, коли вирощений ним овоч потрапить до ваших страв.

Якщо вдасться, обирайте горщик із прозорого матеріалу. Із ним дитина зможе спостерігати за розвитком коріння рослини, а це не менш цікавий процес, ніж поява пагінців.

Заведіть календар спостереження. У ньому зазначайте всі зміни, які відбуваються з рослиною, що впливає на її ріст та як людина може посприяти цьому. Також буде цікаво додавати до календаря фото, щоб результати можна було візуалізувати.

Експерименти

Найкраще діти пізнають різні фізичні та хімічні закони через власні спостереження. Тому дозвольте своєму сину чи доньці трішки замастити руки та поекспериментувати. Але не забувайте не лише веселитися, а й обговорювати процеси, що відбуваються. Пропонуємо кілька дослідів, що будуть цікавими молодшим школярам.

Лимонний вулкан

Для проведення експерименту вам знадобиться лимон, сода та харчові барвники. Відріжте краєчок лимона та за допомогою ложки вийміть частину його м’якоті. Якщо дитина виконує цей етап самостійно, подбайте про захист її очей від соку. Наприклад, ви можете використати спеціальні окуляри для дослідів.

Готовий лимон покладіть на тарілку або в іншу форму. В отвір додайте кілька крапель одного або кількох барвників. І на завершення засипте всередину соду. Лимонний сік та сода дадуть реакцію, а барвник зробить «виверження вулкана» кольоровим.

Зубна паста для слона

Цей дослід трішки схожий на попередній, але для нього потрібні інші складові. Вам знадобиться тепла вода, сухі дріжджі, перекис водню, рідке мило (не антибактеріальне), лійка та пляшка з вузьким горлечком. Щоб експеримент вийшов яскравим, можна також використати харчові барвники.

Чайну ложку дріжджів залийте двома чайними ложками теплої води та залиште настоюватись. У цей час у пляшці з’єднайте половину склянки перекису водню та склянку рідкого мила. За бажанням додайте барвник і добре розмішайте. Поставте пляшку у якусь місткість, це може бути велика миска або деко. За допомогою лійки обережно залийте у пляшку дріжджі. Спостерігайте результат!

Мандрівна вода

Цей дослід допоможе поспостерігати за властивостями води, а також дізнатись про утворення кольорів у природі. Для нього вам знадобляться три склянки, паперові рушники, барвники та вода. Дві склянки наповніть водою та додайте барвники. Можна використати жовтий та червоний, зелений та жовтий або синій та червоний. Між заповненими склянками поставте порожню. Із паперових рушників зробіть широкі смужки. Один кінець смужки опустіть у склянку з водою, інший — у порожню. Таким чином, у порожній склянці має бути два кінці від смужок.

Через певний час вода почне «мандрувати» із наповнених посудин у порожню, а барвники, з’єднавшись між собою, утворять новий колір.

Квести

Якщо рутинних завдань все ж не уникнути і вашому школяру потрібно виконувати приклади, розв’язувати задачі та записувати вправи в зошит, ви можете об’єднати такі види роботи у квест. Кожне виконане завдання даватиме відповідь на запитання або стане частиною таємного шифру. Поєднуйте шкільні завдання із домашніми справами. Наприклад, дитина може отримати бали за те, що прибере свої речі або погодує домашнього улюбленця. Комбінуйте рутинні вправи з творчими та логічними: виписати виділені слова з тексту та скласти з них максимальну кількість нових слів, придумати продовження до історії.

Але не забувайте про винагороду. Наприклад, за допомогою квесту зашифруйте назву мультика, який ви разом подивитесь увечері.

Об’ємні саморобки

Звичайні аплікації діти часто роблять у школі на уроках творчості. Тому найкраще підібрати такий варіант, який вам разом буде цікаво виконати саме вдома.

Наприклад, це може бути замок з Lego. Продумайте всі деталі, план вашого замка, поселіть у нього Lego-чоловічків. Ви можете зробити з цього цілий проект: придумати історію вашої будівлі або змайструвати замок за зразком, який знайшли в інтернеті.

Схожий варіант — макет будинку. Ця саморобка буде трішки цікавіша завдяки тому, що ви самостійно обиратимете матеріали для кожної деталі. Продумайте інтер’єр, планування, сходіть разом із дитиною до крамниці по потрібні деталі. Якщо ви захочете зробити великий макет, то роботу можна запланувати на кілька днів.

Також ви можете разом виготовити дерево роду або карту подорожей, де будете відзначати всі відвідані місця.

Такі проекти допоможуть дитині розвинути дрібну моторику та уяву. Головне — дозвольте сину чи доньці все робити максимально самостійно, нехай робота вийде далеко не ідеальною, та все ж важливішим є сам процес.

Поділитися цією статтею